Skocz do zawartości

Problem z Filtrem.


Madzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój filtr przestał "wyrzucać bąbelki". Pracuje już z miesiąc ale robił to z gąbka a teraz jest włóknina i jeden dzień normalnie brzęczał a teraz nic. Powoduje ruch bo jest skierowany do góry i powierzchnia się szybko rusza ale wcześniej prąd był bardzo mocny i kierowałam go na tylna ścianę.

Przeczyściłam go i nic. Rurka nie jest przygnieciona. Co się z nim dzieje?

Filtr Wewnętrzny, Aquel na 150l-750l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przeczyść dokładnie zapałką lub wykałaczką wlot powietrza do filtra. Zaznaczyłem Ci go strzałką. Czasami lubi się tam osadzać kamień

 

edit:

 

Dodatkowo zwróć uwagę na zabrudzenie wirnika i komory, w której się znajduje. Wkłady filtracyjne rozumiem, że są czyste. A czy filtr działa, to wystarczy przyłożyć rękę do wylotu wody z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

maziama: Tematy zostały połączone ponieważ dotyczą tego samego problemu.

 

Mam kolejny problem z filtrem. Tym razem nic nie daje całkowite jego wyczyszczenie (Prócz włókniny). Wyłączyłam go z pradu a gdy po nocy włączyłam by sprawdzic czy działa, bardzo wolno wyrzucał zanieczyszczania zamiast je wsysać.

Filtr Aquel 750. Cóż z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wyrzucił śmieci które były "przymocowane" w czaszy przy wylocie, to akurat nie jest nic dziwnego (chyba że wyrzucał śmieci które były na gąbce). Jeżeli woda wylatuje z filtra to znaczy czy działa i filtruję. Zobacz też co się będzie działo jak wyciągniesz włókninę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej dawałam przed niego rękę i nie było przepływu wody. Wyglądało to bardziej jakby po prostu coś tam zalegało i wylatywało. Filtr tego tak dosłownie nie wyrzucał. A co najgorsze to z filtrem jest problem od 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to. https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=14007&langId=1000&parent_category_rn=10731. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w twoim modelu, ale np w moim fanie to wirnik wchodzi, w nazwijmy to, w uzę. Tam też strasznie zbiera się bród. Musisz to porządnie wyczyścić. Może w końcu odezwą się użytkownicy podobnych filterków tej firmy, bo dla mnie ciężko jest doradzić coś dokładniej bo tego filtra nigdy na oczy nie widziałem(chyba że dasz zdjęcia to mogę dalej pogdybać. Postaraj się wsadzić filtr do miski z wodą i delikatnie jak najwięcej go rozkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...