Skocz do zawartości

EASY-Life: Kalium-Potassium i Easy Carbo


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś używa tego wynalazku w celu uzupełnienia niedoborów potasu?

Ja używam Easy-Carbo i jestem bardzo zadowolony jestem ciekaw czy również nawóz potasowy tej firmy jest dobry :)

 

TheDivineConspiracy: Zmieniłem nazwę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można kupić w sklepie Trzmiel we Wrocławiu.

Jest tam jeden gość ,który ma dużą wiedzę warto z nim pogadać.

Nie wiem dlaczego ale właśnie oni w tym sklepie odradzają stosowani carbo codziennie.Twierdzą ,że dobrze jest stosować przez jeden tydzień,a drugi robić przerwę i tak w kółko.Natomiast potassium codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz w/g opisu stosuje się go co dziennie,ale kurcze jak to jest w praktyce?????

Powinno się go podawać codziennie.

Rośliny przecież każdego dnia zużywają co2 i bimbrowni nikt nie wyłącza co drugi dzień ;)

Co do samego Co2 w płynie - jest to bardzo fajna alternatywa dla bimbrowni czy butli w małych akwariach [dodatkowo pomaga też zwalczyć glony w akwarium].

Dobre efekty uzyskuje się też gdy łączymy co2 w płynie i zwykłą bimbrownie.

Sama ilość podawanego codziennie co2 zależy od ilości roślin, obsady i wielkości akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od EC, dużo wydajniejszy jest preparat FlorinAxis. Wbrew temu, jakie dozowanie podaje producent, trzeba dawać dużo mniej. Ja dodając zalecaną dawkę, zaburzyłem równowagę w akwarium... rośliny ruszyły z kopyta, i wszystko się posypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że stosowałem go codziennie przez pierwszy tydzień a teraz stosuje go co 3 dzień. Rośliny rosną świetnie. Moim zdaniem idealne rozwiązanie dla małych zbiorników gdzie nie ma sensu instalacji bimbrowni. A czy jest sens lania każdego dnia? W moim przypadku z ztego co zauważyłem to nie ;). Jednak jeśli ktoś ma spore akwarium bez bimbrowni i gęsto obsadzane to już inna bajka ;). Mi ewidentnie brakuje potasu więc chce zakupić kalium-potassium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz w/g opisu stosuje się go co dziennie,ale kurcze jak to jest w praktyce?????

Powinno się go podawać codziennie.

Rośliny przecież każdego dnia zużywają co2 i bimbrowni nikt nie wyłącza co drugi dzień ;)

Co do samego Co2 w płynie - jest to bardzo fajna alternatywa dla bimbrowni czy butli w małych akwariach [dodatkowo pomaga też zwalczyć glony w akwarium].

Dobre efekty uzyskuje się też gdy łączymy co2 w płynie i zwykłą bimbrownie.

Sama ilość podawanego codziennie co2 zależy od ilości roślin, obsady i wielkości akwarium ;)

Ja rozumiem co czytam,ale gość który to sprzedaje sam twierdzi ,że podawanie carbo codziennie może w końcu zaszkodzić i tu mam rebus.

Podawał mi jakąś teorie z chemicznego punktu widzenia jeśli chodzi o węgiel,że jego nadmiar może odkładać się w podłożu(zachodzi absorpcja) i z czasem może z bardzo dużą siłą się uaktywnić.Aby uniknąć tego należy stosować jego z przymrużeniem oka,czyli tak jak koleżanka pisała co trzy dni.

 

TDC: Ja rozumiem; on rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumie co czytam,ale gość który to sprzedaje sam twierdzi ,że podawanie carbo codziennie maże w końcu zaszkodzić i tu mam rebus.

Podawał mi jakąś teorie z chemicznego punktu widzenia jeśli chodzi o węgiel,że jego nadmiar może odkładać się w podłożu(zachodzi absorpcja) i z czasem może z bardzo dużą siłą się uaktywnić.Aby uniknąć tego należy stosować jego z przymróżeniem oka,czyli tak jak koleżanka pisała co trzy dni.

Ludzie w sklepach zoologicznych mają różne teorie ;)

Bardzo mnie ciekawi jak jałowe kamienie absorbują węgiel.

Skoro gdy np. podaje się co2 z butli [zwykle więcej niż w płynie], nie ma jakiś kłopotów z absorpcją podłoża - to przy co2 w płynie też nie będzie ;)

Poza tym gdy dozujemy odpowiednio ilość co2 to będzie ono praktycznie w całości wchłaniane przez rośliny, nie podłoże ;)

Oczywiście z niczym nie można przesadzić, ale lepiej podawać mniejsze dawki co dzień, niż większe co parę dni, stosowałem długi czas i problemów nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja rozumie co czytam,ale gość który to sprzedaje sam twierdzi ,że podawanie carbo codziennie maże w końcu zaszkodzić i tu mam rebus.

Podawał mi jakąś teorie z chemicznego punktu widzenia jeśli chodzi o węgiel,że jego nadmiar może odkładać się w podłożu(zachodzi absorpcja) i z czasem może z bardzo dużą siłą się uaktywnić.Aby uniknąć tego należy stosować jego z przymróżeniem oka,czyli tak jak koleżanka pisała co trzy dni.

Ludzie w sklepach zoologicznych mają różne teorie ;)

Bardzo mnie ciekawi jak jałowe kamienie absorbują węgiel.

Skoro gdy np. podaje się co2 z butli [zwykle więcej niż w płynie], nie ma jakiś kłopotów z absorpcją podłoża - to przy co2 w płynie też nie będzie ;)

Poza tym gdy dozujemy odpowiednio ilość co2 to będzie ono praktycznie w całości wchłaniane przez rośliny, nie podłoże ;)

Oczywiście z niczym nie można przesadzić, ale lepiej podawać mniejsze dawki co dzień, niż większe co parę dni, stosowałem długi czas i problemów nie było ;)

Dawki powinny zależeć od intensywności światła i ilości roślin. W praktyce podajemy "na oko" , wiadomo. Nie słyszałem o teorii, którą przedstawił częściowo Janusz. Nazwa E.C. to tzw. węgiel w płynie, to tylko nazwa potoczna. CO2 oczywiście ma postać gazu. Info jakie można znaleźć w necie odnośnie składu specyfiku o nazwie EC to: 3%-owy polimer aldehydu glutarowego. Na spożytkowanie go muszą nałożyć więcej energii niż na CO2, ale i tak daje efekty(zostaje wchłonięty przez roślinę i rozlożony do CO2). W 3-4krotnie zwiększonym stężeniu niż producent zaleca jest szkodliwy dla glonów. Trwałość:

Podatnosc na biodegradacje biologiczna:

Biodegradacja aerobowa ( OECD 301 ? A ) usuwanie DOC: 73% po upływie 9 dni.

Sam korzystam z tego. Zwalczyłem tym 'krasnale'. Pędzi rośliny aż miło i ogólnie można powiedzieć, że warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znam odp na pytanie z tematu ;) Na giełdzie w centrum hurtu we Wrocku nie uświadczymy żadnych produktów easy-life. A dodam do tego że ryby są tam trzymane w koszmarnych warunkach. Upchane po kilkanaście sztuk w foliowych workach :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja rozumie co czytam,ale gość który to sprzedaje sam twierdzi ,że podawanie carbo codziennie maże w końcu zaszkodzić i tu mam rebus.

Podawał mi jakąś teorie z chemicznego punktu widzenia jeśli chodzi o węgiel,że jego nadmiar może odkładać się w podłożu(zachodzi absorpcja) i z czasem może z bardzo dużą siłą się uaktywnić.Aby uniknąć tego należy stosować jego z przymróżeniem oka,czyli tak jak koleżanka pisała co trzy dni.

Ludzie w sklepach zoologicznych mają różne teorie ;)

Bardzo mnie ciekawi jak jałowe kamienie absorbują węgiel.

Skoro gdy np. podaje się co2 z butli [zwykle więcej niż w płynie], nie ma jakiś kłopotów z absorpcją podłoża - to przy co2 w płynie też nie będzie ;)

Poza tym gdy dozujemy odpowiednio ilość co2 to będzie ono praktycznie w całości wchłaniane przez rośliny, nie podłoże ;)

Oczywiście z niczym nie można przesadzić, ale lepiej podawać mniejsze dawki co dzień, niż większe co parę dni, stosowałem długi czas i problemów nie było ;)

Dawki powinny zależeć od intensywności światła i ilości roślin. W praktyce podajemy "na oko" , wiadomo. Nie słyszałem o teorii, którą przedstawił częściowo Janusz. Nazwa E.C. to tzw. węgiel w płynie, to tylko nazwa potoczna. CO2 oczywiście ma postać gazu. Info jakie można znaleźć w necie odnośnie składu specyfiku o nazwie EC to: 3%-owy polimer aldehydu glutarowego. Na spożytkowanie go muszą nałożyć więcej energii niż na CO2, ale i tak daje efekty(zostaje wchłonięty przez roślinę i rozlożony do CO2). W 3-4krotnie zwiększonym stężeniu niż producent zaleca jest szkodliwy dla glonów. Trwałość:

Podatnosc na biodegradacje biologiczna:

Biodegradacja aerobowa ( OECD 301 ? A ) usuwanie DOC: 73% po upływie 9 dni.

Sam korzystam z tego. Zwalczyłem tym 'krasnale'. Pędzi rośliny aż miło i ogólnie można powiedzieć, że warto.
Jeśli używasz tego specyfiku to jakie dawki przyjąłeś i jak często.

U mnie jest dużo roślin,mam 20 gatunków oświetlam 10 godzin 0,5 W/L i dokładam jeszcze jedną 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz tego specyfiku to jakie dawki przyjąłeś i jak często.

U mnie jest dużo roślin,mam 20 gatunków oświetlam 10 godzin 0,5 W/L i dokładam jeszcze jedną 18W.

Stosuję w nano akwariach; ośw. ok.: 1,5W/l i w drugim 1W/l, czas ośw. 12h (obydwa 27l); dawka EC: 1ml/dzień (taka małą dawkę odmierzam kroplomierzem od lekarstw). W akwa 9l (1W/l; czas j.w.) Dawka EC: ok. 0,5ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć to na wyczucie. Moja rada: zacznij od średniej dawki przez tydzień. W następnym tygodniu sprawdź czy podniesienie dawki (1ml na 25l) daje efekty (przy tym samym nawożeniu w obu tygodniach).

 

Stosowanie:

Sposób dozowania:

- mała ilość roślin (kilka sztuk w akwarium): 1 ml na 100l codziennie

- umiarkowana ilość roślin: 1ml na 50l codziennie

- gęsta obsada roślin: 1ml na 25l codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po skonfrontowaniu wypowiedzi forumowiczów oraz tych ,którzy mają dużą wiedzę na tematy akwarystyczne ,a nie należą do forum,wybrałem opcję 4ml/200l co drugi dzień.Być może jest to za mała dawka,ale wolę nie ryzykować,tym bardziej ,że podaję jeszcze co2 z bimbrowni,a z nawozów dodatkowo aqua gainer,callium-potassium i profito.Wydaje mi się ,że jest ok.Zauważyłem nawet u swoich roślinek efekt bombelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...