Skocz do zawartości

Czy SA to forum akwarystyczne?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Mod jednak nie powinien być jedynie sprzątaczką ale również pomagać Wam w sprawach akwarystycznych. Jeśli coś wiem, na czymś się znam, to powinnam się tym dzielić, prawda?" - to wszystko o co mi chodziło

Poprawiłem błąd. To dlatego, że bardzo dużo pracuję i nie zawsze mam na wszystko siłę, mimo, że z ortografii jestem raczej niezły.

Bardzo lubię opiekować się moim bajorkiem z moim małym synkiem (już nie długo ma 4 urodziny), bardzo podoba mi się jak on uczy się odpowiedzialności przez to.

 

Podkreślam Mei to właśnie tego oczekują zwykli ludzi co sama napisałaś, bez zmuszania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie nigdy nie zaczynam pierwszego zdania z wielkiej litery... Nie uważam to za jakiś wielki błąd, ponieważ zdanie i tak jest czytelne i zrozumiałe. Jak dla mnie wartość merytoryczna wypowiedzi jest ważniejsza niż jej poprawność językowa. Oczywiście łatwiej i przyjemniej czyta się posty poprawne gramatycznie. Co najważniejsze... Takiego błędu nie trzeba na siłę poprawiać wielką czerwoną literą trzy razy większą od standardowej czcionki z brutalnym czerwonym, pogrubionym podpisem "mod:dbaj o poprawność językową!" Co innego rażące błędy ortograficzne typu "hoinka" to też by mnie szlag trafił czytając takie coś, ale pierwsza litera... no cóż jakieś 1500 z 1579 to posty zaczynające się z małej litery (tylko pierwsze zdanie w poście, przyczyna - z rozpędu). Nie liczę setek postów w działach gdzie posty się nie naliczają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anija, mam mówić do Ciebie Pani? Bo już się pogubiłam... Czy ma dla Ciebie jakieś znaczenie czy jestem dorosła, czy jestem dzieckiem? Wątpię...

Firewoman=> a gdzie ja napisałam, że masz do mnie pisać na pani ? Ja też jestem dorosła, a to chyba właśnie dla Ciebie nie ma żadnego znaczenia.

 

 

Cała niepotrzebna awantura wynikła z tego, że dopisałam do postów Fire "o dużej literze ... "

Ostrzeżenia przecież nie dałam, a wyszło na to, że jestem czepialska.

 

Do Waszej wiadomości - ja też pracuję :)

Majaluki - ok zgoda.

Ogólnie ok i po prostu starajcie się pisać tak jak trzeba :)

 

_________________________________________________________________________________________

 

Hipcio teraz mnie zawiodłeś - pamiętasz nasze pierwsze kłótnie o język polski ? :D i JESTEM POLAKIEM :D :D hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anija, skoro piszesz o mnie "Pani Firewoman" myślałam że chcesz żebym ja też mówiła do Ciebie pani. Skoro nie to się cieszę.

 

Jeszcze jedno słowo. Uniosłam sie trochę bo tuż obok sa posty gdzie każde zdanie zaczyna się mała literą akurat moje małe litery zostały wyróznione w sposób bardzo brutalny ;) Fakt nie musiałam sie tak unosić. I stąd sorki za "czepialstwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________________

 

Hipcio teraz mnie zawiodłeś - pamiętasz nasze pierwsze kłótnie o język polski ? :D i JESTEM POLAKIEM :D :D hehehe

taaaa pamiętam i nadal się tego nie wstydzę :P I tak piszę z małej litery pierwsze zdanie. Jeszcze strona mi się nie załaduje, a ja mam napisane pół zdania. Robię to tak maszynowo, że nawet o tym nie myślę. Czas znaleźć złoty środek ;) Proponuję poprawę z mojej strony i innych userów w zamian, za mniej uszczypliwości o pierwszą małą literę. Wystarczy ją poprawić zwykłą czcionką (nawet na czerwono) w nadmiarze czasu (o który podejrzewam ciężko wszystkim). Inne rażące posty wymagają większej uwagi. Ta pierwsza literka raczej nie frustruje tak bardzo jak "filter" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewoman jak Ci się nie podoba to w czym masz problem? Zawsze możesz zmienić forum.

Jakoś inni mogą się dostosować ,a Ty masz oczywiście wielkie pretensje. Ostrzeżenia nie dostałaś tylko pouczenie.

 

Jeżeli nie potraficie zaczynać zdania od wielkiej litery to się lepiej nauczcie.

Na każdym porządnym forum dbają o ortografię.

Jesteś dorosłą kobietą, a masz z tym problem ? Ja rozumiem dzieci, ale dorosłych ?

 

Co do błędów: logujesz się przez mozzile i już wiesz gdzie robisz byki. ( akurat tego u Ciebie nie widziałam i nie o tym pisalam)

 

Czy tak ciężko jest nacisnąć shift ? I po co robić zbędną awanturę ?

 

Przypominam, że logując się na forum SA akceptujecie regulamin.

 

ze sie tak wtrace przecinek powienien byc zaraz po wyrazie dostosowac.... a nie dopiero po spacji.... wedlug mnie to glupie czepianie sie. a jak sie czlowiek przypatrzy to nawet u pani moderatorki moze nzalezc blad i to jeszcze tak banalny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat.

Postaram się napisać krótko i ogólnie. Z góry przepraszam, jeśli wyjdzie nieco chaotycznie.

 

Starsi ludzie powiadają: "Ta dzisiejsza młodzież", narzekając na ich wysławianie się, zachowanie i postępowanie. Jeśli chodzi o fora, pierwszym, co rzuca się w oczy jest pisownia i sposób wysławiania się.

A żeby nie rozpisywać się zbytnio (bo wiem, że długie teksty mogą nudzić), to odpowiem na pytanie postawione w temacie.

Tak. Jest to forum akwarystyczne, na którym "udzielają się" ludzie w różnym wieku, różnej kulturze osobistej, wyznaniu, przekonaniach itd. Przekonanie i wyznanie jest sprawą osobistą i nie zamierzam w to ingerować, ale jeśli chodzi o poprawną pisownię i zachowanie się w towarzystwie, to nie popuszczę. :)

Forum jest miejscem spotkań. Wirtualnych, ale zawsze. I uważam, że tak jak na spotkaniach w tzw. "realu", tak i tu, obowiązkiem powinno być przestrzeganie zasad dobrego wychowania i zachowania.

O ile w "realu" nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ktoś wymawia wyraz bez błędów ortograficznych :D , to na forum widać to dokładnie. Moim zdaniem, powinno się te błędy pokazywać i zwracać uwagę na niepoprawne zachowanie. Wiadomo jak młodzież lubi książki. A poprzez czytanie zapamiętuje się pisownię różnych wyrazów. Więc starsi forumowicze tym bardziej powinni zwracać uwagę jak i w jaki sposób piszą.

W końcu wychowujemy młodsze pokolenie. Dalej pisać nie będę, bo mnie się nie chce. ;) A tak poważnie, to chyba każdy inteligentny człowiek pojął o co chodzi.

 

Ktoś wcześniej napisał, że zdarzają się błędy, bo pisze się szybko.

"Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł". Tak też mówią starsi. :)

Lekko parafrazując Koleżankę, można zapytać: "Czy to jest forum akwarystyczne, czy zawody w szybkim, bezwzrokowym pisaniu, niekoniecznie bez błędów?".

 

A na koniec pytanie:

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak oceniają Cię użytkownicy internetu, widząc błędy oraz niechlujstwo (wyrazy bez polskich liter) gnieżdżące się w Twoich wypowiedziach?

 

PS

Odpowiedzi na pytania powinny być merytoryczne, ale również poprawne ortograficznie, tak jak i zadawane pytania.

 

PS PS :)

Forum jest jak książka. A czy ktoś kupuje książkę z błędami ortograficznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...