Jump to content

majaluki

Użytkownik
 • Content count

  301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

majaluki last won the day on June 16 2013

majaluki had the most liked content!

Community Reputation

1

About majaluki

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 07/31/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://lukaszmajewski.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Andrychów
 • Zainteresowania
  projekty graficzne, fotografia, koszykówka, futsal
 1. Cześć, Oddam/zamienię dużego samca barwniaka czerwonobrzuchego, ma ok. 10 cm jest agresywny w stosunku do niektórych ryb, a nie zwraca uwagi na tetry i kiryski itp. Lokalizacja: Andrychów. Odbiór: tylko do rąk własnych Chętnie przygarnę w zamian jakieś roślinki. Chyba, że ktoś ma jakąś inną propozycję Kontakt wyłącznie na info@lukaszmajewski.com!
 2. majaluki

  Filtr do akwarium 8L

  Raczej myślałem o kaskadzie ewentualnie coś nie drogiego, no i myślałem o krewetkach. Chyba, że jest sens coś tam innego trzymać, żeby nie zamęczyć.
 3. Witam, Czy polecicie coś do tak małego baniaczka? Fajnie jakby to była jakaś kaskada, ale nie wiem czy coś znacie? Na ten moment znalazłem Aquael VERSAMAX FZN MINI, pytanie czy coś innego jeszcze zaproponujecie. Baniak na razie jest pusty.
 4. Witam, Czy można trzymać parę raczków czerwonych w ogólnym akwarium z krewetkami amano, z ryb mam otoski, plekocję, sumy szkliste, mieczyki, danio choprai. Czy to łagodne stworzenia? Mam 160L.
 5. majaluki

  Moje akwarium

  BW, moje 160l, rośliny: kryptokoryny (3 rodzaje), pelia, rogatek, kabomba, bacopa, rzęsa wodna, anubias, mech.
 6. majaluki

  Co zrobić z tymi glonami? :-(

  Spokojnie, ile to już trwa i ile ma baniak? Glony adoptują się szybciej, niż rośliny. Jaka obsada? Używasz jakiś nawozów? Jakie masz podłoże? Nurzaniec z byle czego długo nie ujedzie. Jak z podmianami wody? Jaki sprzęt masz? Tak ze zdjęcia widzę, że masz mało roślinności i z tymi glonami nie ma kto walczyć Do takiego małego baniaczka polecam otoski.
 7. majaluki

  Co zrobić? Czy konieczny jest restert?

  Chyba na tą chwilę najlepiej nic nie robić, poczekać czy wszystko się uspokoi i to jakiś dłuższy czas. Nie wiem czy leczenie było też w ogólnym, ale jeśli tak, to z czasem po kilku podmianach może uda się wrócić do takiego punktu, że można będzie coś kupować, chyba, że reszta też padnie. Jeszcze chyba nie doszedłeś do optymalnej temperatury, także chyba warto dać tym rybom co zostały szansę?
 8. majaluki

  52 l (60x35x25)

  Neony też nie poszaleją i nie są żyworodne
 9. majaluki

  52 l (60x35x25)

  Endlerki mają zgodę z RC Nie wiem czy ten wątek jest Ci znany - viewtopic.php?f=39&t=7147
 10. Chodzi Ci o to, że dwie ryby tego samego gatunku, które urodziły się w różnych warunkach mogą się nie rozmnażać w Twoim baniaku? Ryb się nie trzyma w wodzie z kranu, tylko w odstanej wodzie z kranu, poczytaj trochę rybach i warunkach jakie lubi dany gatunek, dowiedz się co to testy i będzie łatwiej.
 11. majaluki

  Prętnik karłowaty do starej obsady ??

  Wg mnie nie ma problemu, poza tym, że może być lekki ścisk, ryby różnie na to reagują, musisz obserwować.
 12. Przepraszam "otoski nawet się rozmnażają" - pokażesz fotki?
 13. majaluki

  Agresja mojej kosiarki podczas karmienia

  Miałem podobnie kiedyś, ale jej przeszło. Wg mnie tylko ryby z dłuższymi płetwami mogą być mocniej narażone na ataki kosiarki.
 14. majaluki

  padły mi otosy

  Te małe ślimaki to zatoczki chyba i zjedzą je inne nazywają się helenki. Otoski to trudne ryby w pielęgnacji, potrafią nagle paść i nie do końca wiadomo czemu. Co do baniaka to powinien dojrzewać 2-4 tygodnie bez ryb, z samymi roślinami, najlepiej bez chemii, bo po co? Problem z glonami to właśnie może być skutek tego wszystkiego co zrobiłeś. Bojownik może być z gupikami, lecz w tak małym akwarium to nie koniecznie może być zgoda. Czasem trafi się wyjątkowo agresywny samiec i nic nie zrobisz. Poczytaj o obiegu azotowym i na spokojnie wszystko.
×