Skocz do zawartości

Zapytanie o wymianę wody


nataliaanna22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie otóż jak mówią podręczniki nowo założone akwarium potrzebuje ok. 2-3 tygodni na ustabilizowanie oraz rozwinięcie pozytecznych szczepów bakterii.Jeśli moje akwarium ma 2 lata i potrzebuję wymienić całą wodę, to co mam zrobić z rybami? Czy mam je trzymać przez te 2-3 tygodni w misce lub przenośnym 10l akwarium czy mam je od razu wpuścić do nowej wody. Czy ktoś ma jakieś propozycje rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam je trzymać przez te 2-3 tygodni w misce lub przenośnym 10l akwarium

To byłby terroryzm.

No niestety mając takie akwarium (200L) musisz się liczyć z tym że musisz mieć choć by jakieś 60 L.

2-3 tyg to może nie tyle za dużo co uciążliwe dla przeciętnego posiadacza akwarium.

Więc nie masz wyjścia jak zaopatrzyć się w takowe akwarium, a sam proces odnowy zbiornika myślę że wystarczy takie minimum 5 dni, co do ustabilizowania zbiornika można kupić " bakterie " ale osobiście nie wiem jak one działają bo nigdy nie używałem bo nie miałem takowej potrzeby.

Bo świeża woda tak samo odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić specjalną chemie do tego przeznaczoną i anty chlor, będziesz mogła wpuścić po trzech dniach.

Bzdura, przy podmiance chemie jeszcze można tolerować.

Ale tu chodzi o wymianę 100% wody, a cykl azotowy rozkręci zapewnie związek chemiczny wiążący chlor... :zamieszany:

 

Pytanie do autora, dlaczego chcesz wymienić całą wodę?

Rozumiem że przestawiasz akwarium/przeprowadzka bo wymiana całej wody dla "podmianki" mija się z celem.

W każdym razie jak chcesz przenieść itp to odlej przynajmniej 50% starej wody, drugie 50% może być odstanej, przyjmując że użyjesz od razu starego filtra, będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić specjalną chemie do tego przeznaczoną i anty chlor, będziesz mogła wpuścić po trzech dniach.

Ta... A po trzech dniach wróżka pstryknie swoją pałeczką i wszystko wróci do swojej równowagi jak przed restartem... Chemia do uzdatniania wody to tylko wartości odżywcze dla bakterii a nie same bakterie w czystej postaci...

 

można odlać cześć wody do jakiegoś wiarerka a później wlać i zmieszać :)

I to chyba jest najmądrzejszy sposób w jaki można to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba odlewać, dolewać ;) Wystarczy że filtr, pozostawisz nie czyszczony i cały czas pracujący... nie będzie żadnego problemu :) Natomiast ja muszę się do czegoś przyczepić. Coraz częściej w języku polskim zaczyna się używać "zapytania", nawet wśród tych wyższych sfer, takich jak politycy, którzy swój ojczysty język powinni mieć na poziomie perfekcyjnym. Otóż nie "zapytanie" tylko pytanie. Jest to forma która wzięła się... nie mam pojęcia skąd :) Kto nie wierzy, zapraszam do słownika poprawnej polszczyzny, tylko nie internetowego. Błagam was młodzi ludzie! Zaufajcie starym dobrym książkom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D . Chciałbym wymienić całą wodę w moim akwarium, ponieważ nie podoba mi się wygląd mojego akwarium. Wiele musiałbym pisać o tym, ale tak w skrócie to główym powodem jest żwirek. Wybrałem zły żwirek i chciałbym go wymienić. Pewnie będziecie mieli pytania na temat żwiru, ale za dużo by pisać. Planuję też wypróbować podłoże firmy ADA "Aqua soil Amazonia" (teraz mam podłoże firmy Tetra). Popełniłem kilka błędów podczas urządzania akwarium i teraz chciałbym urządzić moje akwarium dużo lepiej. Jak to stare przysłowie mówi "Człowek uczy się na błędach" - i tak też w moim przypadku było, więc teraz to zamierzam zmienić. Mam zamiar stworzyć piekne akwarium, które będzie mi się podobać. Mam nadzieję, że mi się uda :D . Plan akwarium mam już ułożony w głowie. Potrzebuję teraz zebrać wszystkie potrzebne materiały i zamieram się do pracy. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za porady.

 

Edycja:

 

Nic nie trzeba odlewać, dolewać ;) Wystarczy że filtr, pozostawisz nie czyszczony i cały czas pracujący... nie będzie żadnego problemu :) Natomiast ja muszę się do czegoś przyczepić. Coraz częściej w języku polskim zaczyna się używać "zapytania", nawet wśród tych wyższych sfer, takich jak politycy, którzy swój ojczysty język powinni mieć na poziomie perfekcyjnym. Otóż nie "zapytanie" tylko pytanie. Jest to forma która wzięła się... nie mam pojęcia skąd :) Kto nie wierzy, zapraszam do słownika poprawnej polszczyzny, tylko nie internetowego. Błagam was młodzi ludzie! Zaufajcie starym dobrym książkom ;)

Cześć co do "zapytania" to zgadzam się z Tobą. Użyłem je troszkę niepoprawnie (zły kontekst), ale taka forma istnieje. Przecież nikt nie jest idealny i każdy popełnia błędy. Wielu Polaków nie zna na poziomie perfekcyjnym swojego ojczystego języka. Całe życia wszystkiego się uczymy i do końca wszystkiego nie wiemy. A formą podstawą "zapytania" jest "zapytać się". Pozdrawiam

TheDivineConspiracy: Edytuj posty i nie dubluj tematów! Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D . Chciałbym wymienić całą wodę w moim akwarium, ponieważ nie podoba mi się wygląd mojego akwarium.

Też zmieniałam całkiem niedawno z kamyczków na piach w moich dwóch akwariach i zrobiłam tak: kupiłam w obi dwa duże wiadra (dla Ciebie będzie potrzeba więcej), zlałam całą wodę do wiader a rybki na czas wymiany podłoża wpuściłam do 30L akwa oczywiście z wodą z akwarium. Wymieniłam podłożę, wlałam wodę z powrotem i na końcu rybki. Żadna nie ucierpiała, wszystko było w normie. Robiłam to w dzień w który zawsze wymieniam wodę i od razu była podmianka. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy :D PS. Ja na drugi dzień plecków to nie czułam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...