Jump to content

nataliaanna22

Użytkownik
 • Content count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About nataliaanna22

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 07/19/1981

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Chocianów
 • Zainteresowania
  akwarystyka, sport
 1. Cześć chciałbym kupić kabel grzejny do mojego 200l akwarium. Chciałbym poznać wasze opinie na temat kabla grzejnego w akwarium. Czy jest potrzebny w akwarium i czy nie szkodzi roślinom? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
 2. nataliaanna22

  Zbrojniki niebieskie

  Cześć! Ostatnio na forum zadałem pytanie odnośnie zbrojników niebieskich. Już wiem, że nie mogę trzymać w moim 200l akwarium dwóch samców. Przemyslałem to i wymyśliłem inne rozwiązanie. Czy mogę mieć w akwarium jednego samca i dwie samice, ale samiec byłby koloru czarnego a samice beżowego tzn. albinosy. Czy takie rozwiązanie mogłoby być? Czekam na wasze odpowiedzi pozdrawiam
 3. nataliaanna22

  Zbrojniki niebieskie

  Witam, czy mogę mieć w swoim akwarium dwie samice i jednego samca zbrojnika niebieskiego? Czy nie będzie przeszkadzać gdy samiec byłby koloru czarnego a samice koloru beżowego (albinosy)?
 4. nataliaanna22

  Problem z krewetkami Red Cherry

  Witam ponownie .Przez cały czas pracowałem nad parametrami wody i teraz wyglądają tak: pH-7 GH-utrzymuje od 9 do 10 wiem, że krewetki Red Cherry lubią 12, ale mam zwinnniki jarzeńce które lubią od 5 do 10.Prosze o twoją radę. KH-4 tu też zastanawiam sie czy nie jest za niskie, a jeśli nawet to nie mam pomysłu na podniesienie, ponieważ podniesienie KH wiąże się z podniesieniem pH najwyżej mógłbym obniżyć.
 5. nataliaanna22

  Problem z krewetkami Red Cherry

  hej dziekuję za Waszą pomoc. Z krewetkami red chery dopiero zaczynam, wiele czytałem na ich temat, a także wziełem pod uwagę jakie daliście mi dobre rady.Wziełem się ostro do pracy Zmienilem obsadę oraz skorygowałem wszystkie parametry wody. Obecnie w moim akwarium są następujące parametry: temperatura 26 stopni C Ph-7.3 i postaram sie jeszcze zmniejszyć O2-8mg/l NH3/NH4-0 ppm(mg/l) Fe toxic-0 Fe no toxic-0,5 mg/l GH-4,5 stopnia dh KH-5 stopnia dh NO3-(mg/l)-0 dwutlenek węgla firmy EASY LIFE w płynie codziennie 2 ml zgodnie z instrukcją odżywki dla roślin także EASY LIFE co tydzien zgodnie z instrukcją oświetlenie 0,6W/l podaje też EASY BALANCE-AQUA SAFE-NITRATE MINUS -firmy TETRA Czy w takich warunkach krewetki dobrze będą się czuły i czy nie zdechną?Czekam z niecierpliwoscią na odpowiedź .
 6. nataliaanna22

  Problem z krewetkami Red Cherry

  Tak, robię testy co tydzień, a także podmieniam wodę też co tydzień. Napowietrzanie także mam. W akwarium oprócz krewetek znajduje się 3x zalobniczka, 3x kirysek albionos, 3x kirysek sterby, 5 x neon innesa, 5 neon czarny, 2x zbrojnik niebieski.
 7. Witam serdecznie mam problem z krewetkami Red Cherry. Nie pojęcia dlaczego mi zdychają. Na początku kupiłem 5 krewetek i wszystkie zdechły, a teraz kupiłem kolejne 5 sztuk i została mi tylko jedna i bardzo źle wygląda. Trzymam je w akwarium 60l. Ph wynosi 8. Nie mam pojęcia co może im szkodzić? Proszę o pomoc kogoś kto hoduje krewetki
 8. nataliaanna22

  Zbrojniki niebieskie

  Cześć Czy mogę dodać do mojego 200l akwarium dodatkową parę Zbrojników Niebieskich (obecnie mam parkę Zbrojników Niebieskich). Czy byłoby w porządku gdybym miał razem 4 Zbrojniki Niebieskie?
 9. nataliaanna22

  6 kirysków

  moje akwarium ma wymiary: wysokosc 35cm szerokosc 60cm glebokosc 30cm Mam 3 kiryski albinosy i chcialbym dodac 3 kiryski sterby.Czy tak byloby w porzadku?
 10. nataliaanna22

  6 kirysków

  Mam 3 zalobniczki,3 neonki innesa,5 neonek czarnych,2 glonojady,5 krewetek red cherry -
 11. nataliaanna22

  6 kirysków

  beda z innymi rybami
 12. nataliaanna22

  6 kirysków

  Cześć mam pytanie odnośnie kirysków. Czy mogę mieć w akwarium 60l 6 kirysków?
 13. nataliaanna22

  Wymiana całej wody

  hej, co ile trzeba wymieniac cała wode w zbiorniku, czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi, pozdrawiam
 14. nataliaanna22

  Zapytanie o wymianę wody

  Cześć! Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Chciałbym wymienić całą wodę w moim akwarium, ponieważ nie podoba mi się wygląd mojego akwarium. Wiele musiałbym pisać o tym, ale tak w skrócie to główym powodem jest żwirek. Wybrałem zły żwirek i chciałbym go wymienić. Pewnie będziecie mieli pytania na temat żwiru, ale za dużo by pisać. Planuję też wypróbować podłoże firmy ADA "Aqua soil Amazonia" (teraz mam podłoże firmy Tetra). Popełniłem kilka błędów podczas urządzania akwarium i teraz chciałbym urządzić moje akwarium dużo lepiej. Jak to stare przysłowie mówi "Człowek uczy się na błędach" - i tak też w moim przypadku było, więc teraz to zamierzam zmienić. Mam zamiar stworzyć piekne akwarium, które będzie mi się podobać. Mam nadzieję, że mi się uda . Plan akwarium mam już ułożony w głowie. Potrzebuję teraz zebrać wszystkie potrzebne materiały i zamieram się do pracy. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za porady. Edycja: Cześć co do "zapytania" to zgadzam się z Tobą. Użyłem je troszkę niepoprawnie (zły kontekst), ale taka forma istnieje. Przecież nikt nie jest idealny i każdy popełnia błędy. Wielu Polaków nie zna na poziomie perfekcyjnym swojego ojczystego języka. Całe życia wszystkiego się uczymy i do końca wszystkiego nie wiemy. A formą podstawą "zapytania" jest "zapytać się". Pozdrawiam TheDivineConspiracy: Edytuj posty i nie dubluj tematów! Następnym razem będzie ostrzeżenie.
 15. nataliaanna22

  Zapytanie o wymianę wody

  Mam pytanie otóż jak mówią podręczniki nowo założone akwarium potrzebuje ok. 2-3 tygodni na ustabilizowanie oraz rozwinięcie pozytecznych szczepów bakterii.Jeśli moje akwarium ma 2 lata i potrzebuję wymienić całą wodę, to co mam zrobić z rybami? Czy mam je trzymać przez te 2-3 tygodni w misce lub przenośnym 10l akwarium czy mam je od razu wpuścić do nowej wody. Czy ktoś ma jakieś propozycje rozwiązania?
×