Skocz do zawartości

Kto wie jaki to REKIN ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak sie dowiedziałem nie jest to sum rekini tylko tz. rekin "młot".Rożnica między sumem rekinim a rekinem "młotem" jest taka,że "młot" ma znacznie szerszą i badziej spłaszczoną głowę oraz płetwa ogonowa jest bardziej wcieta niz u suma rekiniego...mam obie ryby i jest między nimi różnica..Oczywiście nazwa " młot" jest potoczna bo nie ma ona nić współnego z prawdziwym rekinem młotem!Byłem w 4czy 5 sklepach i każdy ze sprzedawców potwierdził to co napisałem...

Cena suma rekiniego ok7-8zł

a rekina tz. "młota" 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum rekini ma tyle wspólnego z rekinem co mieczyk z piranią i jakieś "gatunki" rekinów to bzdura.

 

Co do sprzedawców, przewertuj te 20 stron w tym temacie to zobaczysz jaka jest opinia i wiedza ludzi sprzedających ryby:

viewtopic.php?f=33&t=4937

[przeważnie taka sama u sprzedających ryby w zoologu z welonkami, jak i rybnym z filetami]

 

Wszyscy twierdzą że ta ryba to panga, daj zdjęcie tej drugiej.

Wtedy będziemy mogli ocenić bo teraz nic nie ustalimy skoro my mówimy że to sum rekini a ty że to drugie to sum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

sum rekini !! Ten na Twoim zdjęciu jest tylko grubszy. A przy okazji :roll: skoro masz takiego w akwarium to chyba wiesz, że to rybka stadna i musisz ich mieć około 6-8 szt a to wymaga zbiornika o litrażu powyżej 1000l . I to grubo powyżej :roll: A nawet powyżej, powyżej 1000l :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale chyba jesteście mało spostrzegawczy?!Maja całkiem inne płetwy ogonowe innej wielkosci oczy i innego odcieniu.Głowa rekinka jest znacznie szersza od głowy suma...całkiem inaczej sie poruszają do tego sumik pobiera powietrze z powieszchni a rekinek nie!Zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...