Jump to content

[160L] Low-Tech by Dymek..... Kwitnący Nurzaniec

dymek
 Share

Recommended Posts

W takim razie to i ja przedstawię swoje akwa :) założone zostało dwa tygodnie temu.

Akwarium

Pojemność :arrow: 160L

Typ :arrow: Low-Tech

Wymiary :arrow: 100-40-40

Technika

Oświetlenie :arrow: 2x Sylvania Luxline Plus 865 30W

w przyszłym tygodniu zmiana na Aquarelle tylnej świetlówki, świecenie zaczynałem od 4.5h obecnie jest 6h.

Filtracja :arrow: Tetra Ex1200

Ogrzewanie :arrow: Atman 200W

Obsada

Jak na razie marna...

Inessa 6szt będzie 15

K. Spiżowy 6szt

Mieczyk Będzie harem na razie sam samiec

Gupik 2 samice plus narybek

Krewetki RC 4szt plus młodziaki

Amano 4szt

Do tego myślę nad jakimiś pielęgnicami ale nie wiem co wybrać...

Rośliny

Cryptocoryne wendtii brown

Cabomba red

Echinodorus ??

Bacopa caroliniana

Java Moss- Vesicularia dubyana

Rotala wallichii

Rotala green

Obie Rotale rosną za kryptokrynami wiec ich jeszcze nie widać bo sadzonki mają nie więcej niż 10cm ;)

Vallisneria

Na podłoże użyłem :arrow: Węgiel aktywny, ziemie ogrodową, kulki gliniano torfowe, czarny bazalt 25kg.

Dekoracje :arrow: kamienie??

Po dwóch dniach od zalania podmieniłem 80% wody i jak na razie jest dobrze oby tak dalej :)

Pozdrawiam i czekam na słowa krytyki :D

Dołączona grafika :lol:

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie to badyle mam ale nie fajne chyba że gdzieś kupie coś fajnego bo łysych kamienie nie chcę mieć jak już wcześniej gadałem z mei to trawniczek będzie z glosi a na łupkach( lub korzeniu) wgłębka lub taiwan

• 3 weeks later...

Mała aktualka:

Rotala jest ale prawie nie rośnie :( wymieniłem świetlówkę na aquarelle i dodałem nad rotale dodatkowe 13W zobaczymy czy da rade jak nie to wymiana będzie.... za to nurzaniec rośnie jak głupi :shock:

• 2 months later...

A więc tak jak pisałem foto(robione telefonem bo cyfrówkę to mogę o ścianę p....):

Będzie zmiana bo dojdzie rotala rotundifolia indica i być może zamiana świetlówki z 13 na 30W do doświetlania.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więcej slimaków to nie mogłeś mieć :|||) więcej czerwieni, zrób artystyczny nieład, naturalnie, przestancie sie wzorować na japonach bo to już robi sie nudne , gdzie rewolucja ,chwilowe natchnienie, inność, orginalność,bezszablonowość,ale to moje zdanie

Ślimaki mam pod kontrolą nie bój żaby :| nieład mówisz? widziałem ten nie ład u ciebie i jakoś mnie nie przypada do gustu a tu teraz grzebać przesadzać rośliny nie chciał bym bo korzenie to tu mają dobre 30cm... Czerwony będzie zamówiłem roślinki od Adka86.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...