Skocz do zawartości

[160L] Low-Tech by Dymek..... Kwitnący Nurzaniec


dymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dymek, wszystko pięknie ładnie ale to nie jest akwarium low-tech :) Co robi ten gigantyczny filtr zamiast malutkiego filterka wewnetrznego lekko mieszajacego wode, co robi aquarella, co robi takie czyste podloze? No dobra, podloze moze na razie jest czyste, ale podejrzewam, ze bedziesz je odmulal i na dodatek robil podmiany wody, zgadza sie?

Jak czytam co masz do napisania to uważam, że mógłbyś przemilczeć czasami... Bardzo często wypowiadasz się o rzeczach o których masz średnie, albo żadne pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymek, wszystko pięknie ładnie ale to nie jest akwarium low-tech :) Co robi ten gigantyczny filtr zamiast malutkiego filterka wewnetrznego lekko mieszajacego wode, co robi aquarella, co robi takie czyste podloze? No dobra, podloze moze na razie jest czyste, ale podejrzewam, ze bedziesz je odmulal i na dodatek robil podmiany wody, zgadza sie?

Śmiać się nie będę bo nie wypada... a ty wiesz co to w ogóle jest Low-Tech? bo mnie się wydaje że nie... ile ja mam wat na litr? co do tego ma świetlówka? woda ma być czysta, a zaworki to ja nawet na 1/4 otwartych nie mam bo w akwa miał bym pralkę... odmulać nie odmulam podłoże jest ciemne może dlatego nic nie widać a z resztą kiryski robią swoje. Podmianę robiłem owszem raz na początku po dwóch dniach 80%wody jak to jest zalecane i teraz w piątek 40% z objętości po niecałych 4 miesiącach, czyli można powiedzieć raz... coś jeszcze chcesz wiedzieć?

 

A i jeszcze parametry na dziś:

NO3- 8

NO2- 0

GH- 10

KH- 12

pH- 7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo gdybyś zauważył Tedek jest moderatorem a moderatorów nie wybiera się od tak. Ma bardzo dużą wiedzę że został modem więc ? Bardzo dużo osób z tego forum na baniaki w stylu LT i Ci powiedzą że filtracja musi być dobra a nie jakieś badziewia. Wydajność filtra musi być większa o 3-4 razy niż baniak. Sory za OT ale mnie troche poniosło :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie będę tolerował kolejnej kłótni na forum!! Reg: 4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur. Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno! Tematy o LT i tym podobnych rozwiązaniach były już niejednokrotnie poruszane na forum. Proszę w nich kontynuować dalszą dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo ładnie. Też założyłem takie akwa i nawet moja obsada roślinna jest podobna ;) Czekam na twój dalszy postęp i mam nadzieję że chociaż moje akwarium w niedalekiej przyszłości będzie przypominać twoje. Moje pytanko ile minęło czasu dokładnie od założenia do wzrostu roślin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie troszeczkę za dużo tego nurzańca,ale ogólnie na bardzo duży plus.

Ze środka wywalił bym tę dziwną kępkę mchu lub nie wiem co tam jest ,a w to miejsce dał bym jakiś efektowny korzeń.Jego obsadził bym mchem.

Niestety ta gałęzadka też mi tu nie pasuje,wygląda troszkę szpetnie.

Ogólnie fajnie akwarium wygląda,dużo roślin,a ja uwielbiam roślinniaki.

To co piszę ,to tylko moja sugestia,to tobie ma się podobać.

Każda osoba, to inny niepowtarzalny gust i charakter i nigdy nie będzie w 100% tak jak by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na podłoże użyłem :arrow: Węgiel aktywny, ziemie ogrodową, kulki gliniano torfowe, czarny bazalt 25kg.

 

jaki dokładnie czarny bazalt zastosowałeś. jaka granulacja ? i jak to znoszą kiryski ? nie kaleczą się ? jeśli wszystko jest mógłbyś mi dać dokładną informację od kogo kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...