Skocz do zawartości

Zaczynam z akwarystyką!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie spieszy mi się,ale jak tak patrzę na moje akwarium i myślę że już w następnym tygodniu będą zalewał ją wodą to chce się przygotować.

Widziałem rodzaje akwariów np.holenderskie,malawi,itp,mógłby ktoś podpowiedzieć mi jaki rodzaj wybrać na akwarium 53 litry i jaką obsadę dać na to akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam biotop - Ameryka lub Azja. Zależy co Ci się podoba. Napisz jakie rybki Ci się podobają to coś wymyślimy. Przez ten okres czasu jak nie będziesz miał pokrywy użyj np. lampki na klips lub halogenowej biurkowej. Tylko nie kładź lampy na szybę, bo mi wpadła włączona do akwarium (4mm szyba pękła). Na szczęście nie było zwarcia, lampa świeciła pod wodą a ryby wokół niej pływały. Ale tą "zabawą" poziom adrenaliny ładnie sobie podniosłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 cm długości,30cm szerokości,35cm wysokości.Byłem dziś w sklepie i do gustu przypadło mi parę rybek:

Neon Inesa,hokejówka,mieczyk.

Podczas pobytu w sklepie spojrzałem także na ceny filtrów,zobaczyłem jeden filtr za 48zł 4watt,oraz grzałka 50 watt z termostatem [Myślę o grzałce bez termostatu].Cena razem za grzałkę,termometr,filtr wyjdzie mi gdzieś ok.70zł.I będę mieć 50 zł na rybki,roślinki,skałki od rodziców.Plus 20 zł za sprzedane części do komputera.

Proszę podać mi nazwy jakiś preparatów na wodę,i dla roślin na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że ty w ogóle nie czytasz co piszemy :roll: Ciągle tylko kasa i kasa a dobro ryb masz gdzieś... Podaliśmy Ci filtry które będą dobre a Ty teraz piszesz o "jakimś" filtrze 4W. Nie watty mają znaczenie tylko przerób L/h oraz firma (jakość). Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki teraz, to rób to akwa powoli i stopniowo ale porządnie. Tu chodzi o żywe stworzenia! Poza tym poczytaj trochę o rybach, które Ci się spodobały. Zobaczysz np. że mieczyk nie jest odpowiednią rybą do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 cm długości,30cm szerokości,35cm wysokości.Byłem dziś w sklepie i do gustu przypadło mi parę rybek:

Neon Inesa,hokejówka,mieczyk.

Podczas pobytu w sklepie spojrzałem także na ceny filtrów,zobaczyłem jeden filtr za 48zł 4watt,oraz grzałka 50 watt z termostatem [Myślę o grzałce bez termostatu].Cena razem za grzałkę,termometr,filtr wyjdzie mi gdzieś ok.70zł.I będę mieć 50 zł na rybki,roślinki,skałki od rodziców.Plus 20 zł za sprzedane części do komputera.

Proszę podać mi nazwy jakiś preparatów na wodę,i dla roślin na początek.

Trzeba było się w sklepie spytać o preparaty......

Jeżeli chodzi o grzałkę to do takiej zwykłej by ci się termoregulator przydał, no chyba że chcesz co chwila na termometr zerkać i sprawdzać temp.

HOKEJÓWKA to wymagająca ryba..... a Mieczyk rośnie zbyt duży do Twojego Akwa...

 

Filtr typowy do 40L a ty ile masz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby ten filtr. Kup coś z tych, które Ci podaliśmy.

 

ps. A mi pan w sklepie próbował wmówić, że mogę trzymać konika morskiego z gupikami. Myślisz, że się znał i mu uwierzyłam? Nie wierz sprzedawcom nigdy, bo oni chcą po prostu sprzedać a nie doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka 100W? Ja mam o tej mocy ale w 200L. Wystarczy 50W i termostat jest bardzo przydatny, wiec na inne nawet nie patrz. Filtr tak jak już wszyscy pisali Fan 1 Plus ewentualnie Unfilter 360 lub Eheim Pick Up 2008 na inne wewnętrzne bym na Twoim miejscu nie patrzył. Lepiej wydać troszkę więcej niż później co chwile czyścić filtr bo niedomaga. Chemii żadnej nie lej, szkoda pieniędzy a pożytku zero. Chyba, że chodziło Tobie o nawozy. Polecam firmy Aquabotanique tylko nie wiem czy tyle byś chciał w przyszłości wydać na nawozy, jeżeli aż tak chcesz zaoszczędzić na filtrze ;)

 

Co do rybek, to albo hokejówki albo neony, są to rybki ławicowe i w tak małym akwa nie zmieszczą się dwa gatunki. Na Twoim miejscu kupiłbym neon innesa/czerwony/czarny (zdecyduje się na jedne, nie mieszaj ich) tak ok. 10-12szt. Do tego z 5-6 kirysów. Wtedy kup roślinki z Ameryki i będziesz miał ładny biotop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci grzałka 50W ja mam taką w 160l i prawie się nie włącza co do filtra kup kaskade nie zajmuje miejsca w akwarium a jest lepsza niż wewnętrzne. Jak nie masz kasy to poczekaj nazbieraj a potem zalewaj akwarium wodą. Z akwarium nie wolno się śpieszyć i nie jest to tanie hobby. Jak masz się liczyć z każdą złotówka i oszczędzać to daruj to sobie kup se chomika. Pamiętaj że rybka należy stworzyć jak najlepsze warunki, żeby dobrze się im żyło. Poczekaj nazbieraj kasy na wszystkie rzeczy do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 100W mam taka w 60L i szybko wodę nagrzewa

50 a 60 ogromna różnica, ok ;)

Ale dla informacji bo widzę że twardo stoisz w swoim przekonaniu - czym wolniej woda zmienia temperaturę [w rozsądnych granicach] - tym lepiej dla ryb.

Nagłe skoki temperatur są złe.

 

Jakie filtry masz wyżej, ja mogę się tylko podpisać pod opinią żeby nie brać najtańszych rzeczy bo taki filtr made by w tajwańskim garażu nie spisze się dobrze.

 

No i autorowi tematu przypominam.

Mimo że mieczyk Ci się podoba to w tym akwarium nie możesz go hodować...

Zatem ustaliłeś już końcową obsadę ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie,jeżeli nie mogę trzymać mieczyka w moim przyszłym akwa,neonki są fajne ale bym musiał dopasować jeszcze jeden gatunek do nich nawet jakieś 2 rybki.Z góry mówię że chce mieć piasek w akwarium i rośliny które wyglądają jak anubiasy.

Co do akwarium to mi się nie spieszy,lecz fajnie by było sobie w święta z nudów porobić akwarium..

Co do filtra i grzałki,kupuję filtr aqua,a grzałkę 50 wat,teraz zostaje mi jeszcze oświetlenie dlatego że nie będę mieć pokrywy teraz zastanawiam się nad lampką na klamre a żarówka jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do neonów (na jakie się zdecydowałeś?) możesz dać np. kiryski spiżowy/pstry/panda/karłowaty ok. 5 szt. Co do żarówki to chyba najlepsza będzie Philips Tornado 23W. Co do filtra to jakiej on jest marki. Aqua Szut czy Aqua Nova, bo chyba firmy "Aqua" nie ma. Też piasku nie polecam bo będziesz miał problemy z roślinami. Najlepiej drobny żwir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało neonów. 10 to minimum moim zdaniem. Do tego możesz dać kirysy, otoski i pielęgniczkę ramireza (parkę) Tylko ja do 53L nie ładowałbym tych trzech gat. Proponuję 10 neonów, 4 otoski/kirysy panda i p. ramireza.

 

Ponawiam pyt. odnośnie marki filtra ponieważ jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...