Skocz do zawartości

Chyba zepsuta grzałka... Help


Rekomendowane odpowiedzi

napewno popsuty termometr ;) ja tez tak miałam że grzałka grzała na 25 stopni a termometr pokazywał 28 ...zmieniłam termometr i jest 24 stopnie :) wiec zmień termometr...

a czemu temp. jest ustawiona tylko na 18 st. ?? bedziesz miec rybki zimnolubne ?

Nie ciepłolubne ale zmniejszyłam bo przeraziła mnie ta temp. :)

 

ps:A termometr kupić zwykły szklany czy do akwarium? Tylko jak zwykły to jak go umocować?

 

ps2:Bardzo dziekuję za pomoc i odpowiedzi :!: Bardzo mi pomogliście ;)

 

mod:żeby mi to było ostatni raz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno popsuty termometr ;) ja tez tak miałam że grzałka grzała na 25 stopni a termometr pokazywał 28 ...zmieniłam termometr i jest 24 stopnie :) wiec zmień termometr...

 

Nie na pewno...

Po pierwsze wątpię bardzo w to że termometr się zepsuł :roll:

Możliwe [i częste całkiem] ale u mnie na samym oświetleniu jest 25 stopni.

Grzałkę masz na 18 i rozumiem że się nie włącza. [i pewnie ok jest bo 18 stopni na pewno nie masz]

Ustaw na chwilę na 28 i zobacz czy się włączy, jak tak to wszystko jest w normie.

 

 

Nie jest powiedziane że coś jest nie tak ze sprzętem.

Termometr i termostat mogą być ok ale...

25 to normalna temp i mam szczerą nadzieję że ktoś nie myśli że jak tyle ma woda zwykle to jak się ustawi na 18 to będzie 18 :roll:

Grzałka potrafi ocieplić, nie służy do schładzania...

 

 

Gdyby to było w drugą stronę czyli grzałka by była na 25 a pokazywało by 18 to wtedy na pewno coś byłoby nie tak i szukałoby się czy termostat czy grzałka

 

 

Termometr szklany akwarystyczny, najlepiej alkoholowy, montuje się go na przyssawce.

Jak kupujesz porównaj kilka i nie bierz tych które mają odchyły od normy.

 

 

Edytowanie postów polega na...edycji zamiast pisania nowego.

Po prawej na dole swoich postów masz "edytuj".

Wypada edytować stare raczej niż pisać post pod postem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wątpię bardzo w to że termometr się zepsuł :roll:

Możliwe ale u mnie na samym oświetleniu jest 25 stopni.

 

Grzałkę masz na 18 i rozumiem że się nie włącza.

Ustaw na 28 i zobacz czy się włączy, jak tak to wszystko jest w normie.

 

Termometr szklany akwarystyczny, najlepiej alkoholowy, montuje się go na przyssawce.

Grzałka jest na 18 ale jest z termostatem, więc chyba włącza się jak temperatura się zmniejszy, prawda? Już sprawdzam i dziękuję za odp. Sory za te głupie pytania, ale jestem zielona w tych sprawach...

 

Ustawiłam na 28 C ok. 20 min. temu i wzrosła o 1 C. To dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niewiem napewno nie termometr moze termostat szfankuje bo u mnie tak tez jest ale u mnie na grzalce jest 25 a w zeczywistosci temp. wynosi 30 stopni nalezy ustawic w odpowiednim miejscu termostat i po sprawie

eh kolejny raz wytłumaczę bo nie wszyscy łapią...

 

25-30 temperatury osiągalne w normalnym domu w oświetlonym akwarium.

25 spokojnie bez grzałki.

 

18 to inna sytuacja bo nawet jakby grzałki nie było/zepsuła by się/szwankowała/spaliła 18 nie będzie...chyba że w zimie przy otwartych oknach ;)

ustawienie termostatu na 18 nie spowoduje 18 stopni tak jak ustawienie na 0 nie spowoduje zamarznięcia wody :roll:

więc nie można porównywać do 25-30 stopni i problemach wtedy do tej sytuacji.

 

Mika809 - dałaś termostat na wyższą niż na termometrze temp. i grzałka się włączyła i temp wzrosła ,a po dłóższym czasie temp doszła do tej na termostacie dokładnie?

jak tak to żadnego problemu nie ma ;)

możesz kupić ten drugi termometr dla 100% pewności.

Napisz jak to się skończyło w końcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...