Skocz do zawartości

[60l.] Ogólne


maziama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rozmnożenie ramirez, to było to kompletnie nie planowane, aczkolwiek miło mi jest odchować potomstwo moich pupilków. Ba...! Jeszcze dwa tygodnie temu leczyłam moją nowo nabytą samiczkę z poważnej infekcji oka i nie spodziewałam się jej wyleczenia, a tym bardziej tego, że w dzień po wyzdrowieniu ochoczo przystąpi do tarła... :D

Ponieważ więc nie było to planowane, to i woda nie była specjalnie jakoś preparowana pod tym kątem, rzekłabym nawet, że powinnam popracować nieco nad parametrami, bo do tych, odpowiadających ramirezom trochę im brakuje. Jedynie co mogło mieć wpływ na wodę to spora ilość liści ketapangu, użytych do leczenia ramirezy, tak że baniak na 5 dni zamienił się w regularne BW :lol:

Mianowicie, obecne parametry:

ph - 7,6 (tu za wysoko, jak widać :oops: )

gh - 19 (wciąż problemy przez podłoże najprawdopodobniej)

kh - 11

NO2 - 0,0

NO3 - 0,0 (też niedobrze dla roślin)

PO4 - 0,05

Tyle z testów, do "doskonałości" trochę im brakuje ;)

Zmieniłam w końcu filtr na JBL Cristal Profi e700.

Poza tym niewiele się zmieniło: część roślin wyleciała, część doszło nowych, ale "układ" ogólny bez zmian, czyli... jeszcze większy bajzel niż był :lol:

Na razie nic z tym nie robię, bo nie chcę robić rewolucji przy małych ramirezkach, poza tym w przyszłym tygodniu wszystkie rybcie idą do większego baniaka, a te akwa przejdzie totalną metamorfozę (mam nadzieję), albo pójdzie do "kasacji".

 

No to macie ten mój bajzelek, to juz ostatnie zdjęcie przed zmianami, więc możecie się trochę pośmiać... :P Może następny aranż będzie lepszy, a jak nie, to najwyżej wam nie pokażę... :P

 

post-2537-13685159222571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...