Skocz do zawartości

[054] White Waters


ApistO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow:Zbiornik:

54L

:arrow:Sprzęt:

Grzałka z termostatem 75W

Filtr kaskadowy ze skimmerem

:arrow:Tło:

Skrzyniowe

:arrow:Oświetlenie:

1x18w Phillips Aquarelle

:arrow:Flora:

Sagitaria subulata

Echinodorus Tenellus

Echinodorus Bleheri

Echinodorus cordifolius

Echinodorus osiris

Alternaria reinecki

Hydrocotyle leucocephala

Glony nitkowate ;)

:arrow:Fauna:

1+1 A.cacatuoides + 6 miesięcznych maluchów

6 Corydoras pygmaeus

3 Otocinclus affinis

3 Antenome Helena

:arrow:Dekoracje

Drewno

:arrow:Nawożenie:

Żelazo

Sera Florena

:arrow:Parametry:

Temp - 26'C

GH - 8

KH - 5

PH - 6,4

NO2, NO3 - w normie

:arrow:Pokarmy:

Artemia mrożona

Wodzień żywy

Nicienie mikro

Grindale

:arrow:Fotki:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O widzę że ładnie ci się rozrosło , no proszę proszę . Te korzenie to ci się trafiły jak ślepej kurze ziarno ;) , bardzo tam pasują . Nawet się nie waż ich przestawiać !!! Tło jest rewelacja , nic lepszego tam nie można było dać , nić by lepiej nie pasowało !!Kiryski dalej takie płochliwe , czy już się oswoiły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ładnie ci się rozrosło , no proszę proszę . Te korzenie to ci się trafiły jak ślepej kurze ziarno ;) , bardzo tam pasują . Nawet się nie waż ich przestawiać !!! Tło jest rewelacja , nic lepszego tam nie można było dać , nić by lepiej nie pasowało !!Kiryski dalej takie płochliwe , czy już się oswoiły ?

Nic nie mam zamiaru przestawiać :P Ewentualnie jak się trafi jakiś fajny kawał drewna to dołożę :D

A kiryski trochę lepiej - nie zabijają się już o dekoracje widząc mnie zbliżającą sie do przedniej szyby :P :P Małe dzikusy powolutku się oswajają :P

Mam nadzieję, że wpadniesz w końcu zrobić mi tą obiecaną sesję zdjęciową :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Kobieta, w dodatku jak się nie mylę ma na imię Anna ;)

A ja z tego co się nie mylę to mężczyzna i ma na imię Tomek. Mąż Ani. Zresztą chyba nie na temat taki wpis Kirysek.

 

Akwa faktycznie się rozrosło, szkoda tylko że razem z glonami. Ale znając właścicieli, to sobie z tym poradzą. Ewentualnie w następnych fotkach ahaed im usunie te glony programem do edycji zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Znam właścicieli akwarium i jestem pewien , że program do edycji zdjęć nie będzie potrzebny ;) . Szybciej sami sobie z tym poradzą . Widziałem akwarium na żywo i duużo lepiej się prezentuje niż na zdjęciach . Tło dodaje mu dużo głębi , akwarium jest bardzo płyciutkie .

 

 

Ps: przekaże Tomkowi , że po piwie się profilu nie uzupełnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu w profilu jest płeć: Kobieta?

 

Bo nie można pozostawić profilu bez płci :P Nie ma też opcji para ani małżeństwo :P

W związku z tym jesteśmy MY :)

Nie nawozimy chwilowo akwarium - nawozy używane do tej pory znajdują się na liście.

Będziemy próbować z Amano - może krewecie dadzą rade nitkom.

Po zorganizowaniu zbiornika dla młodych apisto można bedzie zacząć oszczędniej karmić resztę obsady, częściej zmieniać wode i zaciemniać zbiornik o ile krewetki nie pomogą.

Chwilowo usuwamy glony mechanicznie a na korzeniu bardzo nam się podobają więc zostawiamy ;)

A ja uważam że za dużo tego nawaliłeś. Zawsze należy pamiętać o wolnej przestrzeni dla ryb- tu jej niestety nie widzę.

Przestrzeni dla ryb wbrew pozorom jest wystarczająco. Pigmeje większość czasu spędzają siedząc na liściach alternarii, otoski przyssane jak zawsze do korzeni a pan i pani kakadu pływają wszędzie bez problemu. Gdyby nie gęsta roślinność prawdopodobnie żaden maluch kakadu by nie przeżył. A tak mam bardzo sympatyczną rodzinkę :D

Chcieliśmy jeszcze zaznaczyć ,że zbiornik ten był stawiany z myślą temperamencie kakadu a nie w celach typowo dekoracyjnych. Może imitacja biotopu białych wód słabo się udała ale najważniejsze, że udał się odchów młodych w ogólnym.

Nie kombinuj , nic już tam nie dokładaj . Za dużo dasz i akwarium straci swój urok !! A jak nie masz co z rękami zrobić to postaw nowe akwa ;) . A co do sesji zdjęciowej to się jeszcze zgadamy ;) .

Nie mam co zrobić z rękami więc przefasonuje w najblizszym czasie 112 litrów :P

I przyjdę do ciebie z roślinami na handel wymienny :D Strzeż się :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...