Skocz do zawartości

POMOCY!!! Zdychaja mi rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Mam akwarium 25 litrów, pierwsze rybki jakie kupiłam to 1 milinezja, 5 głupików, 2 neronki czerwone i 3 mieczyki. Z tego padły wszystkie glupiki, neonki. Zostałty tylko mieczyki i molinezja, więc postanowiłam dokupić rybki. Kupiłam 3 płatki, ale podły mi mieczyki. Co moglo być przyczyną i co robie żle, zę rybki mi padają. A i czy molinezja powinna mieć białe plamki?? wygląda to jakby miała centki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Biale plamki to ospa.

-Obsada do wymiany.

-Do 25L pasuja tylko 3 gupiki i jakis slimak. Molinezje,mieczyki,platki do 100L...neonki tez potrzebuja wiekszego akwarium. -Zdychaja bo im moze byc ciasno.

-Woda powinna byc wymieniana co tydzien 25%

-Nie powinno byc sztucznych roslin,zameczkow i innych plastikowych ozdob ani muszelek.

-Filtr sie myje w wodzie z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki są kupowane zgodnie z zaleceniami sprzedawcy. A mowiłam tez o molinezji i powiedziała, że może być to grzyb, a nie ospa rybia. Czyli co w tkim wypadku mam zrobić ?? A rybki zdognie z tym co pisze na worku w którym były. Czyli 20 minut + dolewanie wody co 5 z akwarium oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie sprzedawcy ze sklepu zoologicznego, tylko sadysty z rybnego.

 

Co do choroby zapraszam do lektury:

http://www.superakwarium.pl/choroby-i-leczenie-c12.html

 

Ale i tak nie ma sensu jej leczyć bo prędzej czy później i tak padnie, dopóki nie zredukujesz obsady (właściwie to sama się redukuje) nie baw się w żadne leczenie ryb.

 

Zapraszam też do działu dla początkujących gdzie dowiesz się jak dobrze zajmować się swoimi podopiecznymi i jakich błędów nie popełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko boska...

 

kolorowe kamyczki i sztuczne roślinki... zmień to

to nie jest naturalne środowisko tych ryb ,męczą się tam.

 

żadnych nowych nie dokupuj, pogarszasz sytuacje ,masz przerybienie i zgadza się męczysz ryby.

 

ryby chowają się za filtrem jak są chore lub zmęczone przez zabyt silny ruch wody spowodowany źle dobranym filtrem ,efekt pralki w akwarium

 

to może być ospa ,ale niekoniecznie ,z ospą się na żywo nie spotkałem ,natomiast niektóre molinezje Black Molly mają takie ubarwienie w białe kropki [i jest to jak najbardziej skaza bo black molly powinna być cała czarna] ,jeśli ubarwienie się pojawiło dopiero w twoim akwa ,to ospa.

 

ed: zresztą nie przejmowałbym się tym bo molinezje czym prędzej idą do oddania z tych 25l prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadają się...

Nie słuchaj sprzedawców...

Czytaj na forum i pytaj...

Słuchaj rad z forum...

 

Sztuczne roślinki wykonane z różnych plastików mogą uwalniać do wody trujące substancje a ich ostre krawędzie mogą ranić ryby

 

ED: Nie jest w porządku ,każda ryba ma wymagania ,molinezja rośnie o wiele za duża do twojego akwarium ,ryba lubi pływać ,w małym akwarium może karłowacieć

 

już Ci wcześniej pisano o obsadzie.

żeby ryby nie chorowały i były szczęśliwe trzeba im zapewnić warunki najbardziej zbliżone do naturalnych ,a teraz popatrz ,kolorowe kamienie ,sztuczne rośliny ,przerybienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli tracę cierpliwość... a nie chce dostać ostrzeżenia...

 

ostatni raz się powtórzę.

 

ryby najlepsze warunki mają zbliżone do naturalnych... naturalny żwir/rośliny i nie przerybienie ,RYBY DO ODDANIA.

 

w 25 możesz hodować co najwyżej 2-3 gupiki albo bojownika

 

viewtopic.php?f=43&t=6354

a to przeczytałaś w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj !! Przecież ci napisałem przykład.

 

Oddaj ryby ( chociaż kto weźmie je z ospą ), wywal wszystko z akwarium, kup zwykły żwirek, posadź roślinki, dołóż jakiś np. korzeń mały. Obsada: np. samiec +2 samice gupika, ewentulanie bojownik + jakieś krewetki i ślimak. Czytaj forum jest tu dużo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...