Skocz do zawartości

[60L] ogólne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

-Filtr AQUAEL FAN 1
-Grzałka 75W
-Rośliny nie znam nazw
-Oświetlenie mam świetlówkę 15w (Mam kupić jeszcze jedną)
Ryby 17 Małych Mieczyków(na Sprzedaż) 8 Neonów 2 glonojady

Nie używam nawozy bo mam za słabe światło jak kupię lepsze światło to kupię nawozy

ODPISZCIE

post-2838-1368515633863_thumb.jpg

post-2838-13685156338972_thumb.jpg

post-2838-13685156339265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pozbądź się mieczyków jak najszybciej bo trochę ich dużo. Przez to, że akwa stoi przy oknie prędzej czy później glon się pojawi. Kup bristol czarny albo granatowy jaki ci się podoba i zaklej jako tapetę z tyły, zawsze będzie to ładniej a i osłoni akwarium przed słońcem. Dorzuć jeszcze jakąs ozdobę do akwa w postaci korzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... fajnie, akwarium wyglada na świeże, kiedy zalewałeś? Daj jakieś tło na tylną szybę, bo masz akwa blisko okna i światło słoneczne to zaproszenie dla glonów (powtórka z powyższego postu, he he) Dużo tych mieczyków masz... ale fajnie to wyglada, tak pomarańczowo. Masz komu oddawać? Co do ozdoby to oczywiście kwestia gustu, raczej bym roślinki w jakimś porządku posadziła i może jakieś żeby sprzęt zasłonić (np. nurzańce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Musisz pomyśleć nad jakąś konkretną obsadą, bo jak na razie nie za bardzo pasuje. Mieczyki oddaj a dokup neonków. Co do glonojadów zależy jakie masz. Zdecyduj się na jakieś konkretne rybki. Zrób tło z czarnego papieru, najlepiej go pognieć, będzie lepszy efekt. Oświetlenie masz za słabe i wydaje mi się ze nawet jeśli dokupisz jeszcze 1 świetlówkę do w dalszym ciągu będzie za słabe. Ale poczekaj na wypowiedzi innych może się mylę. Ogólnie akwarium nie jest złe trochę pozmieniać aranżację i będzie spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominiku tło nie musi być czarne :)

 

może być błękitne, lekko brązowe, granatowe, a nawet i białe :)

 

wystarczy pokombinować z brystolem

 

akwarium wygląda na czyste i zadbane, jedyne co razi to nadmiar rybek

 

pomyśl nad tym by zostawić 1 samca i 3 samice no i np neonki :) możesz ich spokojnie dokupić z 6 szt :)

 

glonojady nie jedzą glonów :) więc też nie są bardzo potrzebne, lepiej kup kiryski na dno z 5szt np panda, a na glony mogą być otoski lub np krewecie :)

 

co do oświetlenia to czy masz miejsce na dwie świetlówki w pokrywie czy tylko na jedną ? no i nie możesz dołożyć jakiej chcesz tylko taką, która będzie zgodna z twoim statecznikiem czyli 15w:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojady nie jedzą glonów

Nie no oczywiscie, a mrówkojady nie jedzą mrówek :shock:

KazekTR jak nie wiesz, to się nie udzielaj.

 

bristol

Co wy macie z tym bristolem, mówi się BRYSTOL :!: Bristol to nazwa hotelu :roll:

 

Mieczyki oddaj

Przecież napisał, że do oddania :roll: ale niech żyje nabijanie postów i brak czytania ze zrozumieniem. Grunt żeby cokolwiek napisać.

 

dominikjanuszek2 Widać, że myślisz rozsądnie, nie nawozisz i słusznie, dołóż świetlówkę roślinną przykładowo osram fluora 15W jeżeli nie stać Cię na np. Sylvania Gro-lux. Druga świetlówka (nie wiem jaka jest teraz) powinna być oznakowana jako Daylight 6500 K.

 

To Ci da łącznie 30W czyli 0.5W/L przy takim oświetleniu możesz już coś konkretniejszego posadzić, tym bardziej, że zbiornik nie jest wysoki więc i ten przelicznik W/L w tym przypadku nieco inaczej powinien wyglądać, oczywiście z korzyścią dla Ciebie. Jeżeli przerobisz pokrywę, to pamiętaj by skrócić czas oświetlenia do 6-7h przez pierwszy tydzień i zwiększaj z każdym kolejnym o 2 godziny, aż docelowo będzie to 12h.

 

Co do roślin, jak skończysz światło to będziemy myśleć, możesz podbić do mnie później na PW to coś Ci mogę doradzić.

 

Tak jak już inni wspomnieli, jakiekolwiek jednolite tło przydałoby się w akwarium. Co do jego obecnej zawartości i aranżacji się nie wypowiadam, bo widać, że akwarium jest jeszcze młode i bez sensu tu oceniać. Przy takim litrażu możesz zostać przy Neonkach w takiej ilości jak są, glonojady zastąpić otoskami lub krewetkami amano, jeżeli obawiasz się glonów lub wolisz dmuchać na zimne. Do towarzystwa po uprzednim pozbyciu się mieczyków może harem 1+2 Pielęgniczek Borelli? Nie zaszkodzą krewetkom, a są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bedzie dobrze tylko musisz dobrze ta druga rozmiescic przy takim swietle sprobowalbym z trawniczkiem np glosia jak dolozysz druga swietlowke to stopniowo wlaczaj zaczynajac 2 godziny dziennie no i co2 bedzie potrzebne zrob sobie bimbrownie

 

EDIT:

 

60l to jest chyba wartosc brutto samej wody ma z okolo 50l

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym spróbował z małym heńkiem, optycznie powiększy akwarium a z tego co zauważyłem u siebie nie jest taki wymagający. Kolega z powodzeniem przy 0.5 go hoduje.

 

60l to jest chyba wartosc brutto

I co z tego, ale do takiej wartości liczy się światło. Bo prócz litrów jest, jeszcze kwestia wysokości zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...