Skocz do zawartości

Dla Admina - Co nie działa ?


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2021 o 08:15, Sławek121 napisał:

 nie zawsze widać zalogowanych userów.

Nie wiem jak inni, ale ja nie zmieniam ustawienia logowania na anonimowe, więc zawsze powinienem być widoczny, a jednak raz jestem raz nie.

Potwierdzam, nie zawszę się widzę w zalogowanych userach

 

Przy wylogowywaniu często wyskakuje mi też "Coś poszło nie tak..."

 

I zauważyłam, że nie działają grafiki z zewnętrznych hostingów (musiałam np. na nowo sygnaturę sobie ustawiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zieloni też mamy problem, nie możemy wykonywać żadnych operacji w dziale Encyklopedia Ryb. Któregoś dnia próbowałam przenieść tam temat i niespodzianka - nie da się. Mapet zauważył, że już nie tylko użytkownicy (tak jak było pierwotnie) ale również i moderatorzy nie mogą tworzyć tam tematów i nimi zarządzać. Doszliśmy do wniosku, że po nekromancji... tzn. reanimacji forum, ktoś pewnie zapomniał zaznaczyć żeby modzi mieli tam wszystkie opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Działy Sprzedam/ Kupię/ Oddam nie istnieją. Po kliknięciu w nie pojawia się komunikat z informacją, że strona nie istnieje. Zauważyłam to dopiero gdy nowa użytkowniczka założyła temat o oddaniu aksolotla i chciałam go przenieść.

 

Myślę że na przyszłość lepiej byłoby powrócić do dawnej formy tych działów, bez udziwnień i przekierowań - z normalnymi tematami. Ale to oczywiście tylko taka moja osobista opinia wyrażona na marginesie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 17:47, ahr napisał:

Właśnie sprawdziłem kiedy pisałem o niektórych błędach jakie wystąpiły po aktualizacji silnika forum. 

I te błędy nie zostały naprawione?

 

DawPi naprawiał forum po ostatniej awarii, był więc w grudniu online. Dlaczego nie odczytał twoich wiadomości, nie wiem, ale jako admin techniczny jest dostępny. Wszelkie naprawy, aktualizacje itp. leżą w gestii głównego Admina (właściciela forum) i to na jego decyzje teraz czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy tylko ja uważam, że udogodnieniem było by gdyby po otwarciu danego tematu automatycznie wyświetlało ostatni post nie pierwszą stronę ?

Niby dla zrozumienia jakiegoś problemu/tematu ważny jest pierwszy post, z opisem, ale uczestnicząc w jakiejś dłuższej dyskusji ( wchodząc po raz enty w temat ) interesujący jest ostatni wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 17:57, ahr napisał:

@Sławek121bo to w tę kropeczkę/gwiazdeczkę trzeba kliknąć, wtedy przenosi do pierwszego nieczytanego. ;)

O widzisz, nie wiedziałem. Dzięki:)

To może jeszcze mnie uświadomisz czym się różni opcja gwiazdki od kropki, bo przy obu pokazuje się "Przejdź do pierwszego nieprzeczytanego postu" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Staram się poprawiać na bieżąco ile się da. To co ja będę potrafił zrobić, to ja zrobię. A cała reszta, którą nie dam rady ogarnąć. To będzie szła lista do właściciela strony. Więc spokojnie. Zrobi się wszystko, potrzebuję trochę czasu po prostu :). 

 

Rzeczy proste robię od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać ;)

 

 

Edit:

 

Giełda powinna już działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 27.12.2021 o 20:51, Niebieska napisał:

Może nie tyle, że nie działa co by się przydała spacja w zaznaczonym fragmencie.

 

drtg.png

 

 

Nie jestem raczej w stanie tego obecnie poprawić. Daj w lokalizacji:

: Warszawa.

Wpisz dwukropek, spacja i dopiero miasto.

Staram się szukać czy ja jestem w stanie to zmienić. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 24.01.2022 o 11:02, ahr napisał:

obraz.png.f9b051d880c04ced9c92b96a9425cf94.png

Albo w spolszczeniu wystarczy oszukać i dodać ten dwukropek i spację?

 

 

To jest jedna z tych rzeczy, która jest na liście zadań do wykonania przez właściciela strony. To już nie moja "działka".

 

Tak, ja tak zrobiłem u siebie w profilu. Dwukropek i spacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz do kolekcji, aczkolwiek ta akurat dotycząca nas modków. 

 

Coś się zmieniło po tym jak forum wstało i nie jestem w stanie połączyć pierwszego posta w temacie z kolejnym. Z pierwszym postem generalnie niewiele można zrobić, ponieważ ma opcje związane wyłącznie z zarządzaniem całym tematem i brakuje możliwości zaznaczenia/wybrania go osobno do moderacji.

 

Widzę, że nie pisałam nic o tym w starym poradniku z działu modów  https://forum.superakwarium.pl/topic/48168-moderacja-opisy-podstawowych-funkcji-poradnik/ czyli takiego problemu raczej wcześniej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest we władzy admina ahaeda, czy gdzieś na serwerze w ustawieniach, ale ograniczenia w stylu "Proszę zaczekać (ileś tam) sekund przed..." - i tu w zależności, czy chodzi o czata, czy o szukajkę widnieje "...przed następnym wyszukiwaniem", albo "...przed wysłaniem kolejnej wiadomości" - sprawiają, że się odechciewa...

O ile z czatem jestem w stanie zrozumieć, żeby nie było nawału wiadomości na raz, o tyle w szukajce płynne przechodzenie z tematu na temat, czy ze strony na stronę, albo wpisywanie kolejnych słów w wyszukiwarce, to najpierw sklinanie, a potem... lepiej sobie podarować.

O ile możliwe jest wywalenie tych ograniczeń czasowych, to ja bym się wpisała na "listę życzeń" z tym jachtem ;)

 

 

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dostaję powiadomienia tu, w dziale ukrytym, na czacie, na Pw itd.

Zaczynam sie gubić w tym.

Robimy inaczej.

Post Maziamy to nr1.

Wpisywać proszę w tym temacie co nie gra. Z kolejnymi numerami.

Będę zaznaczał, które zrobiłem. A resztę wyślę tam gdzie trzeba ;) .

 

1: Maziama: czy gdzieś na serwerze w ustawieniach, ale ograniczenia w stylu "Proszę zaczekać (ileś tam) sekund przed..." - i tu w zależności, czy chodzi o czata, czy o szukajkę widnieje "...przed następnym wyszukiwaniem", albo "...przed wysłaniem kolejnej wiadomości" - sprawiają, że się odechciewa... O ile możliwe jest wywalenie tych ograniczeń czasowych, to ja bym się wpisała na "listę życzeń"

2:

3:

 

Edit.

 

Poproszę krótko i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnęłam to skrótowo. Obok podane są linki do posta, którego dotyczy "życzenie". Dodałam także te, które są już zrobione (punkt 9 chyba dotyczy giełdy?)

(Można to przekleić do powyższego posta ahaeda, a ten post skasować)

 

 

1. maziama: wyrzucenie ograniczeń czasowych na czacie i w szukajce, w stylu "Proszę zaczekać ... sekund przed... (wysłaniem następnej wiadomości, następnym wyszukiwaniem) - Link

2. Sławek121: nie zawsze widać zalogowanych użytkowników - (pierwszy post)

3. eryk93: problemy z logowaniem na laptopie - Link

4. eryk93: przesunięcie ikony menu obok logo SA (wersja na telefon) - Link

5. eryk93: wyrzucenie chociaż połowy reklam - Link

6. maziama: komunikat "Coś poszło nie tak..." podczas wylogowywania - Link

7. Luna: brak możliwości operacji w dziale Encyklopedia ryb (przenoszenie i tworzenie tematów) - Link

8. Niebieska: dodanie spacji przy wyświetlaniu lokalizacji - Link

9. Luna: Działy Sprzedam/Kupię/Zamienię nie istnieją - Link

10. Luna: brak możliwości łączenia pierwszego posta w temacie z kolejnym (mało opcji moderacji pierwszego posta) - Link

 

 

 

Edytowane przez maziama
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 31.01.2022 o 13:40, maziama napisał:

Ogarnęłam to skrótowo. Obok podane są linki do posta, którego dotyczy "życzenie". Dodałam także te, które są już zrobione (punkt 9 chyba dotyczy giełdy?)

(Można to przekleić do powyższego posta ahaeda, a ten post skasować)

 

 

1. maziama: wyrzucenie ograniczeń czasowych na czacie i w szukajce, w stylu "Proszę zaczekać ... sekund przed... (wysłaniem następnej wiadomości, następnym wyszukiwaniem) - Link

2. Sławek121: nie zawsze widać zalogowanych użytkowników - (pierwszy post)

3. eryk95: problemy z logowaniem na laptopie - Link

4. eryk95: przesunięcie ikony menu obok logo SA (wersja na telefon) - Link

5. eryk95: wyrzucenie chociaż połowy reklam - Link

6. maziama: komunikat "Coś poszło nie tak..." podczas wylogowywania - Link

7. Luna: brak możliwości operacji w dziale Encyklopedia ryb (przenoszenie i tworzenie tematów) - Link

8. Niebieska: dodanie spacji przy wyświetlaniu lokalizacji - Link

9. Luna: Działy Sprzedam/Kupię/Zamienię nie istnieją - Link

10. Luna: brak możliwości łączenia pierwszego posta w temacie z kolejnym (mało opcji moderacji pierwszego posta) - Link

 

 

 

 

 

Dziękuję Mazia.

 

Ad 1. Postaram się to zrobić na dniach.

Ad 2. To ograniczenie czasowe. Forum nie wie czy zaraz nie wyjdziesz. Widać dopiero po chwili. Tak samo jak nic nie robisz na forum, nawet będąc zalogowana. To Cię z listy wywali.

Ad 3,4,5,6 oraz 8. Lecą do właściciela strony. Aż takiej "władzy" nie mam.

Ad 7, Pracuję nad tym. To jakaś pierdoła. Ale nie mogę jej znaleźć.

Ad 9. Już działa.

Ad.10 to problem ze skryptem, trzeba czekać na aktualizację skryptu. Na to ani ja ani nikt inny nie poradzi w obecnej chwili.

 

Dziękuję jeszcze raz Mazia.

 

Poproszę resztę o wpisywanie się tak samo. Kolejny numerek to: 11. Ułatwi mnie tu pracę. Oraz wiem co mam wysłać do zrobienia.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...