Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od 2ch mcy mam akwarium 120L 

Uzywam filtra zewnetrznego (external filter) plus oczywiscie pompka napowietrzajaca. W akwarium mam ok 30stu rybek. 10 neonek 6 gupikow 4 molinezje 1 gurami 6 mieczykow i 4 brzanki. Martwia mnie parametry temp od 24 do 27°c. Mam ok 8 roslinek w fazie wzrostu.

Ph wody to 7.6 KH ok 100 GH 125 NO3 250 NO21.0 do 3.0. Martwi mbie wysokie NO3 bo w kilka dni padlo mi 6 rybek 1 gurami byly dwa i kilka mniejszych. Co zrobic by nie tracic rybek? Ratunku

Edytowane przez michu42ukk
Brak odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michu42ukk napisał:

KH ok 100 GH 125 

 O co chodzi z tymi parametrami? Coś w liczbach źle napisałeś, zrób jeszcze raz testy i napisz wyniki prawidłowo.

 

Przy NO2 w granicach 1.0 - 3.0 nic nie przeżyłoby ci w akwarium dłużej niż kilka dni, bo to wartość zabójcza dla ryb.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "8 roślinek w fazie wzrostu", ale wnioskuję, że te "roślinki" nie mają szans nadążyć z pochłanianiem produktów przemiany materii. Jeśli do tego obficie i często karmisz swoje ryby, masz w zbiorniku istną "bombę biologiczną", która zwyczajnie truje ci ryby.

Oczywiście podstawa do zapoznania się i wprowadzenia w czyn - https://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zakładanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

Jeśli chcesz dokładniejszej i szybkiej pomocy, opisz swój zbiornik na przykład według tego tematu - https://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-założysz-nowy-temat/

 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...