Skocz do zawartości
katija

Identyfikacja - nie wygląda jak typowa Pistia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałabym skonsultować gatunek rośliny na załączonych zdjęciach.

Nie wygląda jak typowa Pistia... Która charakteryzuje się pofalowanymi liśćmi i wzniesionym pokrojem, a także faktem osiągania dużych rozmiarów.

Moja roślina umiarkowanie się rozwija, ma gładkie liście, korzonki nie rosną dłuższe niż średnica samej rośliny, która najwięcej osiągnęła ok. 5 cm. Puszcza rozłogi jak Limnobium, na których wyrastają kolejne rośliny.

Dostałam ją już jakiś czas temu w gratisie i nie pamiętam za diabła od kogo ani jaki to gatunek...

Pomóżcie!

Pozdrawiam

20190314_132422.jpg

20190314_132447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie ma meszku na liściach, to może faktycznie to limnobium, a nie pistia. Ale u mnie pistie również nie były pofalowane, a liście podnosiły się dopiero po zdjęciu pokrywy. Może być, że masz nieodpowiednią wodę i dlatego roślinka nie rośnie, jak powinna. U mnie kiedyś pistie rosły duże, a po zmianie akwarium na większe zaczęły karłowacieć i marnieć. Potem od kogoś z rodziny dostałam jego pistie, całkiem spore, a u mnie zaczęły wyglądać jak ta Twoja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Pistia. Wygląd i rozwój zależy od światła, wilgotności i dostępu do "żarcia". 

U mnie jak z akwarium przeniosę do oczka, radykalnie zmienia formę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak podejrzewałam, że to Pistia. Ale jest jakaś inna :D 

W tym samym zbiorniku miałam już kiedyś Pistię nazwijmy ją 'Właściwą', ale wyglądała zupełnie inaczej i całkiem inaczej się rozwijała... I zanikła zresztą. Dlatego zwątpiłam :) 

Dzięki wielkie :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi