Skocz do zawartości

bombabomba

Użytkownik
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana bombabomba w dniu 2 Luty

Użytkownicy przyznają bombabomba punkty reputacji!

Reputacja

2

O bombabomba

 • Tytuł
  Małomówny

Ostatnie wizyty

80 wyświetleń profilu
 1. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Masz rację, przecież istnieją podłoża, które podnoszą twardości, nie wzięłam tego pod uwagę 😜 Manado byłoby jak znalazł. Uwaga dotyczącą tego, że podłoże jest nieodpowiednie, nijak się ma do okrzemków, to tylko uwaga.
 2. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Podłoże aktywne dla ryb jakie masz nie jest dobrym rozwiązaniem. Wpływa na parametry wody. Piasek lub drobny kwarc, z "glonojadem" lepiej piasek żeby gęby nie pokaleczył. Rośliny zostaw jak najbardziej.
 3. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Podłoże jakie masz, to tragedia. Między te kamienie wchodzi wszystko i gnije pod spodem. Ja radzę restart. Bez testów trudno Ci pomóc... Dla mnie takie glony w "świeżym" zbiorniku to nie glony. Jak rośliny się rozrosną to glony znikną. Oddaj Neony komuś, kto ma miękką wode, bo takiej potrzebują.
 4. bombabomba

  Nowy baniak na starym filtrze

  Obreswuj no2, nawet z nowym podłożem może pozostać na 0. Czemu tylko dwa kiryski i do tego inne podgatunki? Masz już ramirezy i zbrojniki, które zajmują dno. Ja bym usunęła kiryski
 5. bombabomba

  Nowy baniak na starym filtrze

  Kolega użył filtra i wody z poprzedniego akwarium. A no2 wzrosło Ci w ogóle po starcie? Ile czasu pracy ma stary filtr? Jaka jest obsada?
 6. bombabomba

  Co z tym kH??

  Ale odwapnienie biogenne (dekalcyfikacja) na takim poziomie w 3 tygodnie zajść nie może... I powtarzam, paski można o kant stołu rozbić w tym przypadku. Już lepiej byłoby mierzyć też przewodność i mieć coś do porównania. W sposób naturalny teoretycznie i kH i gH z czasem spada, to normalne. Ale nie w kilka(lub naście) dni. Zeolit masz dalej?
 7. bombabomba

  Co z tym kH??

  Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam, ale w ciągu 3 tygodni kH spadło Ci z 6 do 0-3 (testy paskowe). Wg mnie w takim czasie to niemożliwe, chyba że masz aktywne podłoże albo torf w filtrze. Paskami raczej do wniosków trudno dojść...
 8. bombabomba

  Początki "dzień drugi"

  Powinny być z jednego podgatunku. Najlepszy byłby piasek. Miękkie i lekkie podłoża aktywne też się nadają. Żwirek kwarcowy, nawet jak drobny, jest ciężki i często ostry.
 9. bombabomba

  Początki "dzień drugi"

  Może zanim pomyślisz o rybach sprawdź jakie woda ma parametry. Twardości, odczyn... Na to, by filtr dojrzał do utrzymania kilku rybek trzeba kilku tygodni, tydzień nie wystarczy. Nitrit pick sprawdza się testami, jak już minie to i tak lepiej poczekać i nie wpuszczać ryb na drugi dzień. Neony i gupiki to ryby o odmiennych wymaganiach. Kiryski powinny być trzymane w grupach liczniejszych niż 3 sztuki, poza tym Twoje podłoże nie nadaje się dla tych ryb. Zrób testy, zobaczymy jaka jest woda i co się do niej nadaje.
 10. bombabomba

  Zakładanie zbiornika 375l 150x50x50

  Na ile litrów? Coś ponad 100 o ile dobrze pamiętam.. Jeśli nie daje rady, prawdopodobne nie jest to dobra grzałka. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby grzałka nie wyrabiała przy 19 stopniach w domu. Nawet w akwarium bez pokrywy
 11. bombabomba

  Obgryzione liscie

  Na zdjęciach dobrze jej nie widać, ale wygląda na Hygrophila corymbosa. Sprawdź
 12. bombabomba

  Pierwsze Akwarium. Prośba o rady

  Temperatury, jakiej potrzebują palety i neony nie da się pogodzić. Poza tym, wygląda na to, że chcesz mieć solarium dla roślin, nawożenie itd... Paletki lubią ciemną, kwaśną, bardzo miękką wodę i dużo korzeni, które dają im schronienie. Pomyśl nad tym, czy zależy Ci bardziej na paletach czy na roślinniaku w stylu Amano, bo w połączeniu jednego i drugiego któreś ucierpi. Co do bajerów, które chcesz tam zainstalować, to Ci nie pomogę... Nie moja bajka 😉 Też mam mało czasu, dlatego staram się stwarzać zbiorniki samowystarczalne (lub prawie). Żadnych podmian, odmulania i innych tym podobnych. Tak żebym po urlopie nie musiała brać następnego by ogarnąć akwaria...
 13. bombabomba

  Akwarium z dużą ilością roślin

  Akwaria z dużą ilością roślin (odpowiednio dobranych) i odpowiednio dobraną obsadą są bardzo łatwe w utrzymaniu. Można stworzyć w nich równowagę, wystarczy jedynie dolewanie odparowanej wody i sprawdzanie parametrów co jakiś czas+przerzedzenie roślin. Co kilka miesięcy może być potrzebna podmiana wody ( w zależności od parametrów). W przerybionym akwarium podmiany są konieczne, ponieważ rośliny nie są w stanie pochłonąć szkodliwych związków. Nie wiem o jakie tęczowe rybki Ci chodzi.
 14. bombabomba

  Największe akwarystyczne mity

  Żadna zmiana. To, że mam akwaria bez filtra, nie znaczy, że w każdym woda jest stojąca. Postaraj się zrozumieć co czytasz, bo nigdzie nie napisałam, że brak filtra=brak ruchu wody. Ryby które ruchu wody potrzebują, mają w akwarium pompy. Musisz tak krytycznie podchodzić do kogoś, kto akwarystykę pojmuje inaczej i nie koniecznie "gorzej" niż Ty?
 15. bombabomba

  Obsada nano akwarium 30l

  A powinieneś.. Zmierz parametry zanim cokolwiek wpuścisz, chociaż jeśli taki jest litraż, to nic oprócz krewetek i ślimaków nie powinno się tam znaleźć.
×