Jump to content

bombabomba

Użytkownik
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

bombabomba last won the day on February 2 2019

bombabomba had the most liked content!

Community Reputation

2

About bombabomba

 • Rank
  Forumowicz

Recent Profile Visitors

377 profile views
 1. bombabomba

  Ameryka Południowa-Metynnis fasciatus

  Ciekawe stwory 😊
 2. Neonki nie nadają się do żyworódek, Danio też nie (poza tym, jakie Danio?) Brzanki też nie są dobrym połączeniem. Żyworódki szybko się rozmnażają i chwila moment akwa przerybione. Roślin najlepiej jak najwięcej szybkorosnących.
 3. bombabomba

  Bomblowanie roślin

  Szkodliwe nie. Wręcz przeciwnie, to bardzo dobry znak. Pearling to znak, że Twoje rośliny odpowiednio przeprowadzają fotosyntezę i produkują taką ilość tlenu, że nie jest on w stanie całkowicie się rozpuścić.
 4. To Pistia. Wygląd i rozwój zależy od światła, wilgotności i dostępu do "żarcia". U mnie jak z akwarium przeniosę do oczka, radykalnie zmienia formę.
 5. bombabomba

  Zakładam nowy zbiornik

  3 kiryski nie będą czuły się pewnie. Ich grupa powinna być liczniejsza (np. 8-10). Odpuściłabym zbrojniki.
 6. bombabomba

  45L małe, ale cieszy

  Racja, jest błąd w wymiarach. Wysokość to 35cm, nie 30. Litrów netto i tak jest około 30
 7. bombabomba

  45L małe, ale cieszy

  Wysłany: 22 Lut 2019 17:59 Temat postu: [45L] małe ale cieszy. Zbiornik 45x30x30, zalany w sierpniu 2018, bez filtra. Oświetlenie o mocy niewiadomej. Podłoże z torfu, rozkruszonych liści, szyszek, połamanych patyków, do tego trochę Akadamy. Jakiś korzeń z lasu. Dolewki RO w miarę potrzeb. Flora: Microsorum, mchy, Monosolenium tenerum, Salvinia, Riccia Parametry: pH 5,8 Przewodność 90ms +/- Temperatura 22 Fauna: para (nam nadzieję) Parosphromenus bintan wpuszczona niedawno, pokarm jedynie żywy. https://m.fotosik.pl/u/bombabomba91/album/2516307 Dostępny również filmik https://m.youtube.com/watch?v=TKo_e_aSU30 Kanał należy do forum, w którym uczestniczę.
 8. bombabomba

  Obsada / filtracja do 100 L

  3 gatunki ryb w toni to za dużo. Spróbuj zdecydować się na jeden, może być liczny. Żyworódki zapełnią akwarium w szybkim tempie. Kiryski raczej nie nadają się do żyworódek pod względem parametrów.
 9. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Pytała też o podłoże aktywne. Restart-miałam na myśli wymianę podłoża właśnie. P. S. Postaraj się odpowiadać innym tonem, ten jest trochę irytujący 😉
 10. bombabomba

  Obsada 30l

  Wymiary akwarium?
 11. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Manado to nie aktywne podłoże? Więc jakie?
 12. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Masz rację, przecież istnieją podłoża, które podnoszą twardości, nie wzięłam tego pod uwagę 😜 Manado byłoby jak znalazł. Uwaga dotyczącą tego, że podłoże jest nieodpowiednie, nijak się ma do okrzemków, to tylko uwaga.
 13. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Podłoże aktywne dla ryb jakie masz nie jest dobrym rozwiązaniem. Wpływa na parametry wody. Piasek lub drobny kwarc, z "glonojadem" lepiej piasek żeby gęby nie pokaleczył. Rośliny zostaw jak najbardziej.
 14. bombabomba

  Okrzemki atakują!

  Podłoże jakie masz, to tragedia. Między te kamienie wchodzi wszystko i gnije pod spodem. Ja radzę restart. Bez testów trudno Ci pomóc... Dla mnie takie glony w "świeżym" zbiorniku to nie glony. Jak rośliny się rozrosną to glony znikną. Oddaj Neony komuś, kto ma miękką wode, bo takiej potrzebują.
 15. bombabomba

  Nowy baniak na starym filtrze

  Obreswuj no2, nawet z nowym podłożem może pozostać na 0. Czemu tylko dwa kiryski i do tego inne podgatunki? Masz już ramirezy i zbrojniki, które zajmują dno. Ja bym usunęła kiryski
×