Skocz do zawartości

Niedobór na kryptokorynie


fugeson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Może to  być niedobór spowodowany nadmiarem jakiegoś pierwiastka, który blokuje wchłanianie innego. Może też to być jakiś grzyb atakujący roślinę. Może ta kryptokoryna jest po prostu już stara. Musiałbyś poszukać na forach roślinnych. Dajesz za mało informacji na temat oświetlenia, nawożenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie: Led

Taśma 5630 6500k- 20w

Taśma 5730 6500k - 10w

Taśma dla roślin 12w

11gidzin 

Zbiornik 72l

No3 ok20

Po4 0,8

Co2 24na dobe

Ph 6,8/6,6 z 7,5 bez co2

Nawozy : tetra plantapro micro i macro raz w tydodniu przy podmiance 25% wd zaleceń producenta , potas i zelazo co drugi dzień jedno naciśnięcie z aqua art nie mam testów na potas i żelazo. 

Temp. 25,5

 

 

 

20190201_140115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chm...to może faktycznie jakiś grzyb. Albo wsadź jakiś nawóz pod korzenie tej zwartki. W opisach piszą, że kryptokoryny pobierają składniki głównie z podłoża i nawożenie do wody nic nie przynosi. A Twoja jest dosyć spora, więc korzenie też pewnie ma duże. Albo po prostu się zestarzała - rośliny żyją długo, ale kiedyś i one osiągają kres. Ewentualnie poeksperymentuj z nawozami - przez parę dni nie podawaj tego osobnego potasu i obserwuj jej liście. Może wypowie się ktoś, kto już miał taki problem. Ja miałam co prawda problem z kryptokorynami - ale znałam przyczynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 1,5miecha temu włożyłem kulki gliniano torfowe pod korzeń. A cha, zapomniałem wspomniec, ze 2tygodnie temu skończyłem walke z krasnalami za pomocą carbo, 6 krotne  przedawkowanie do słupa wody najbardziej zakrasnolone liscie wyciołem,  fakt że  prawie całego nażunca spaliłem w czasie tej kuracji zrobiłem podmiany co 3 dzień 50%.od tego czsu jest ok, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może woda jakoś zmieniła swoje właściwości, co spowodowało pojawienie się krasnali i chorobę zwartki? Czy sądzisz, że to szyszki za bardzo zmieniły parametry wody i zaszkodziły zwartce? Obawiam się, że w tym momencie nie mogę Tobie dalej pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widzę żadnej choroby u Twoich zwartek. Zmiana koloru może wynikać ze zmiany nawożenia np: podłożenia czegoś pod korzenie, zmiany oświetlenia czy zacienienia.

Bardzo ładna kryptokorynka.

Może czegoś nie widzę na zdjęciu, ale ubytków w liściu nie ma prawda? Chodzi tylko o zaciemnienie nerwu głównego liścia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, własnie chodzi mi o te zaciemnienie, zadnych zmian nie wprowadziłem jesli chodzi o baniak, ( nawożenie, swiatło itp) może tak ma być, innych objaw nie ma, przyrosty są i to duże, musze co tydzien sporą garść wyciąć mały baniak.Ale już niedługo zmiana na wieksze.

Wielkie dzieki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...