Jump to content

piteros

Użytkownik
 • Content count

  200
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

piteros last won the day on June 8 2020

piteros had the most liked content!

Community Reputation

10

About piteros

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Banino, Pomorskie

Recent Profile Visitors

986 profile views
 1. piteros

  Start CO2 kilka pytań

  Jeżeli dasz dobry reaktor za filtrem kubełkowym, to nie zobaczysz żadnego bąbelka CO2 w akwarium.
 2. piteros

  Obawa o zdrowie rybki

  Na pewno transport.
 3. piteros

  Obawa o zdrowie rybki

  Musisz znaleźć przyczynę choroby i ją wyeliminować, wówczas reszta ryb powinna być zdrowa. Szanse na uratowanie chorej rybki są niestety marne. Przyczyny posocznicy: zła jakość wody – nieprawidłowy obieg azotu gwałtowne zmiany parametrów wody przekarmianie ryb stosowanie nieodpowiedniej i monotonnej diety osłabienie ryb stres wiek ryb – starsze częściej zapadają na tę chorobę.
 4. piteros

  Obawa o zdrowie rybki

  Tak jak pisze koleżanka wyżej: posocznica, lub choroba gazowa. W obydwu przypadkach musisz działać szybko. Po łuskach raczej stawiam na tą drugą przypadłość.
 5. Mieszkasz na wsi? w mieście? Skąd bierzesz wodę do podmian?
 6. piteros

  akwarium 60 l

  Poczytaj o wymaganiach ryb z Twojej listy a na pewno część z nich zostanie wykreślona. Dla molinezji i mieczyków akwarium duużo za małe. Glonojad zależy jaki. Miłej lektury.
 7. piteros

  zidentyfikowanie gatunków rybek

  pierwszy od góry: skalar (Pterophylum scalare) miks pielęgnic pawiookich, pielęgnica Sajica, pielęgnice Niebieskołuskie. Tak mi się wydaje.
 8. piteros

  Filtr zewnętrzny do nowego baniaczka 180

  Mam filtr JBL E1501 z wkładką którą JBL później wypuścił do niego aby poprawić właśnie ten ,,lewy" obieg wody. E1502 to właśnie poprawiony E1501, Mogę go spokojnie polecić. Nie miałem z nim żadnych problemów a mam go ładnych parę lat.
 9. piteros

  PROBLEM POCZĄTKUJACEGO

  Po co ta sól i minerały? Czy to ma być akwarium słonowodne? Rozgwiazda żywa? Napisz coś więcej bo jestem bardzo ciekaw Twojego planu na akwarium.
 10. piteros

  Glony a światło

  Z tyłu to chyba żabienica. Twoje rośliny są moim zdaniem poprostu zagłodzone. Włóż może coś ppd korzenie. Jakieś kulki gloniano torfowe lub pałeczki nawozowe. Odrobina chociażby potasu do wody też nie zaszkodzi.
 11. piteros

  Filtry 2

  Akwarium nie jest tak duże żeby pakować do niego dwa filtry. Na Twoim miejscu jeżeli masz gdzie postawić, zainwestowałbym w filtr zewnętrzny kubełkowy np. MULTIKANI Aquaella. Jest niedrogi i można go rozbudowywać. Jak zaczną się rozmnażać rybki, będziesz mógł na ssaniu założyć gąbkę (prefiltr) żeby nie wciągnęło maluchów. Pompka jest cicha, można dołożyć lampę UV. No i najważniejsze: nie zagraca zbiornika. Oczywiście jest wiele innych filtrów kubełkowych w różnych cenach. Do wyboru do koloru.
 12. piteros

  Śmierć neonków

  Radziły? Trudno z tym polizować.
 13. piteros

  Filtry 2

  Napisz co chcesz hodować, będzie łatwiej doradzić. Możesz mieć nawet cztery filtry, tylko po co?
 14. piteros

  Śmierć neonków

  Neony to stadne ryby które muszą mieć miękką lekko kwaśną wodę. Do tego są dosyć delikatne. Jak na pierwsze ryby to kompletne pudło. Dppuki sie nie dowiesz jakie masz Ph i twardość wody, doputy nie dobierzesz odpowiednich ryb. Także albo testy na ph i twardość, albo zrób w sklepie test za parę złotych, albo zobacz na stronie wodociągów.
 15. Długą masz rękę? Myślałeś jak będziesz je obsługiwał? Przy takiej głębokości to już chyba tylko oświetlenie HQI.
×