Skocz do zawartości

piteros

Użytkownik
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana piteros w dniu 12 Styczeń

Użytkownicy przyznają piteros punkty reputacji!

Reputacja

3

O piteros

 • Tytuł
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Banino, Pomorskie

Ostatnie wizyty

130 wyświetleń profilu
 1. piteros

  Amoniak w wodzie

  Napisz za jakiś czas czy są efekty. Powodzenia.
 2. piteros

  Amoniak w wodzie

  Wydaje mi się że wysokie NO3 jest właśnie wynikiem przerabiania amoniaku który ładujesz z wodą do podmian, no i oczywiście wydalają ryby. Bakterii nie zaszkodzi chyba wrzucić, chociaż brak NO2 świadczyłoby że biologia działa. Dałbym szybko żwirek amonowy żeby usunąć amoniak. Przy zasadowej wodzie to stężenie jest bardzo niebezpieczne. Nie masz innego źródła wody do podmian? 1-2 mg/l w wodzie do podmian to masakra.
 3. piteros

  Amoniak w wodzie

  Jak często podmieniasz wodę? Na szybko możesz włożyć do filtra żwirek który pochłania amoniak. Masz sporo azotanów w wodzie. Fosfor i potas mierzysz? Podajesz?
 4. piteros

  Zmana Ph wody

  Dałbym w miejsce włókniny w jakiejś siatce lub rajtce (antygwałtce?)😏 Obserwuj ph. Jak zacznie rosnąć to wymień a potem już będziesz wiedział jak często. Ciężko tak określić na oko. Jest też wyciąg z torfu w płynie,możesz się nim wspomóc ale ostrożnie, żeby skok nie był zbyt gwałtowny bo wykończysz ryby.
 5. piteros

  Zmana Ph wody

  Możesz włożyć torf włóknisty do filtra. Przy tak niskim Kh nie powinieneś mieć problemu ze zbiciem Ph.
 6. piteros

  glonojad gnijąca ikra

  Trochę więcej danych jeżeli naprawdę oczekujesz pomocy. Jest taki schemat zadawania pytań: ,,jak zadawć pytania na forum" Ciężko wywnioskować coś z Twojego opisu.
 7. piteros

  200l zieleni.

  Masz świetlówki T8 30W długość 90cm? Czy Juwel produkuje jakieś swoje świetlówki? Nie spotkałem się z 89cm. Masz w tej chwili, a właściwie miałeś 0,33 W/Litr. Przy niewielkim nakładzie pracy i środków mógłbyś włożyć dwie świetlówki T5 90cm 45W, co dało by 0,44 W/Litr. Wydaje mi się to optymalne rozwiązanie. To już naprawdę niezłe światełko.
 8. piteros

  Gnijące rośliny

  No to witaj w klubie☹️. Niestety nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu nalotu. Między innymi dlatego będę wymieniał podłoże.Wcześniej miałem substraty, czysty żwirek kwarcowy, ale takiego problemu nigdy(przypadek?). Spróbuj może z potasem. Ja pomimo ziemi pod bazaltem zacząłem podawać nawozy i kondycja roślin jest bardzo dobra. Pięknie rosną ( poza Eleocharis Parvula która nie lubi chyba zbytnio bazaltu, ale jakoś też daje radę). Niestety z nalotem jest cały czas mniejszy lub większy problem. Masz wykrywalny fosfor a zerowy azot. Może też odrobinę azotu żeby nie wyhodować sinic.
 9. piteros

  Gnijące rośliny

  W tej chwili mam dokładnie taki układ jak Ty: ziemia ogrodowa plus bazalt. Od początku ( ponad 12 miesięcy) jest z tym problem. A dokładniej z nalotem brunatnym na roślinach i podłożu. Od pewnego czasu zacząłem podawać nawozy z soli i kondycja roślin stanowczo się poprawiła. Są rośliny które mogą czerpać tylko z podłoża ( żabienice, kryptokoryny) ale niektóre lubią dodatki do wody. Nie wiem czy dobrze widzę ale czy nie robi Ci się brunatny łatwo schodzący pod palcami nalot? Nie będę sypał samego piachu. Dam prawdopodobnie kulki gliniano torfowe. Na Twoim miejscu zacząłbym podawać niewielką dawkę potasu.
 10. piteros

  200l zieleni.

  Karasie lubią zjeść i powydalać. Ponieważ nie masz żadnych roślin , zrobiła Ci się zupa fosforowo azotowa którą wykorzystały gloniszcza. Rośliny szybko rosnące były by chyba dobrym rozwiązaniem w tym przypadku. Podłoże jest również wskazane-oprócz walorów dekoracyjnych spełnia w akwarium wiele innych pożytecznych funkcji. Możesz dać też rośliny pływające np: pistię która lubi wciągnąć związki azotu.
 11. piteros

  Lekko nastroszone łuski nowej samicy gupika

  Szybko odizoluj rybę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Upewnij się że warunki w akwarium są odpowiednie dla ryb które je zamieszkują. Najczęściej przyczyną puchliny są zaniedbania: związki azotu(rzadkie podmiany, przekarmianie), zła dieta, nieodpowiednia temperatura, stres(źle dobrane gatunki). Jeżeli to posocznica to raczej nie pomożesz niestety.
 12. piteros

  Jaka roślina

  moczarka argentyńska, kanadyjska, chyba też rogatek.
 13. piteros

  Gnijące rośliny

  Jeżeli podłoże które widzę to czarny bazalt, to połączenie z labeo i bocjami prosi się o kłopoty. Dla tych rybek powinien być piasek. Ryby typowo przydenne, zresztą kiryski również, będą się kaleczyć i chorować. Z moich obserwacji: bazalt nie nadaje się ani dla ryb ani dla roślin. Mam to podłoże i są same problemy. Niedługo robię restart i sypię piach.
 14. piteros

  [60l] A.Borelli

  Sytuacja widzę u Ciebie bardzo dynamiczna. Lubisz chyba zmiany. Będę Ci kibicował. Powodzenia.
 15. piteros

  Pokrywa Diversa 60l wymiana startera

  Są świetlówki ledowe które można włożyć zamiast standardowej świetlówki i pominąć statecznik. Ale do tego musisz mieć troszkę pojęcia o prądzie no i najtańsze to nie jest. Aquaell ma ,,Retrofit". Kiedyś się przymierzałem do nich.
×