Skocz do zawartości

piteros

Użytkownik
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana piteros w dniu 11 Luty

Użytkownicy przyznają piteros punkty reputacji!

Reputacja

7

O piteros

 • Tytuł
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Banino, Pomorskie

Ostatnie wizyty

252 wyświetleń profilu
 1. piteros

  Kilka pytań w sprawie roślin.

  Myślę że najlepiej podawać CO2 przez całą dobę. Też z początku bawiłem się w odcinanie gazu, ale stwierdziłem że to bez sensu. Kiedy wymieniałeś płyn w testerze? Czym mierzysz potas? Nie podajesz magnezu? Te rozpadające się liście to żabienica?
 2. piteros

  Gnicie, glony, problemy, brak wzrostu

  Myślę że jak kryptokoryny zaciągną substrat to zaczną rosnąć. Wskazany byłby moim zdaniem ewentualnie lekki posasik.
 3. piteros

  Ramireza - biała kulka przy pysku

  Rybę daj do osobnego zbiornika (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś). Piętaj o parametrach wody. Lecz na pleśniawkę. Niestety, plistoforozy nie wyleczysz. SÓL KUCHENNA niejodowana, wcześniej rozpuszczona, dodajemy 15g na 1L wody, kąpiel powinna trwać około 30min, kąpiel można powtarzać do ustąpienia objawów; NADMANGANIAN POTASU - dodajemy 0.5g na 10L wody, kąpiel powinna trwać około 10 min, kąpiel można powtarzać 2-3 razy w tygodniu do ustąpienia objawów
 4. piteros

  Ramireza - biała kulka przy pysku

  Plistoforoza lub pleśniawka?
 5. piteros

  Nowy baniak na starym filtrze

  Na czwarty dzień to NO2 jeszcze nie zaczęło rosnąć. Poczytaj o obiegu azotu i dojrzewaniu akwarium. Tutaj chyba coś znajdziesz:
 6. piteros

  Co z tym kH??

  Węgiel w płynie nie zakwasza wody tak jak CO2, więc nie obniżysz pH. Moczarki nie pochłaniają wapnia. Przy braku węgla w postaci CO2 potrafią pobrać węgiel z wodoroweglanu wapnia, wówczas wapń wytrąca się z wody w postaci białego nalotu, a więc spada twardość węglanowa-patrz Kh. Tzn. źle się wyraziłem. Oczywiście pewne ilości wapnia pobiera ale bardziej istotne jest zjawisko o ile dobrze pamiętam nazwę: dekalcyfikacji.
 7. piteros

  Zmiany w moim akwarium

  Chyba powinieneś wstawić to do działu ,,słodkowodne i morskie". Jeżeli chodzi o żwirek to nie kumam o co chodzi. Jego w Twoim akwarium praktycznie nie ma. No i ta foto tapeta czy co to jest jako tło? Nie mogę skupić wzroku na zawartości akwa przez to.
 8. piteros

  Pomoc w wyborze filtra 228l/285l

  Polecam filtr JBl. Osobiście mam e1502 w akwarium 250L i jest idealny. Skimmer zamontuj oddzielnie. Możesz dać zegar żeby włączał się na kilka godzin np: w nocy. Skimmer na dolocie do kubełka zasyfi Ci momentalnie filtr. Zasze łatwiej wyczyścić mały dodatkowy skimmer wewnętrzny. Z umieraniem bakterii przy awarii prądu to chyba trochę mit. Rozumem kilkanaście godzin, ale kilka? Okej 8+ wydaje się rozsądne. Ale takie awarie to raczej rzadkość.(?) Mam skimmer AZOO SKIM 250 i jest niezły. Jedyna jego wada to jest trochę głośny niestety.
 9. piteros

  Gotowy zestaw czy z części?

  Moim zdaniem nie opłaca się. Gotowe zestawy są na pierwszy rzut oka atrakcyjne cenowo. Niestety poskładane są z najtańszych części. Jeżeli masz troszkę więcej pieniędzy, to wybierz coś naprawdę praktycznego.
 10. piteros

  Gotowy zestaw czy z części?

  Na temat filarów napisałem wyżej. Napowietrzacza nie potrzebujesz. Wystarczą rośliny i lekki ruch tafli wody. Z tymi czarnymi pokrywi jest jeden problem: żeby włożyć rękę trzeba zdjąć całą pokrywę niestety.
 11. piteros

  Zakładanie zbiornika 375l 150x50x50

  Masz bardzo fajną wodę dla tęczanek. Ławica tęczanki czerwonej (Glossolepis incisus) albo Boesemana wyglądałaby rewelacyjnie w takim zbiorniku. Jeżeli chodzi ogrzałki to 3x200W jest w sam raz. Filtr polecam JBL z serii CristalProfi.
 12. piteros

  Gotowy zestaw czy z części?

  Rybom chyba wszystko jedno jaka będzie szyba, byle by było dużo miejsca do życia. Jeżeli chodzi o profilowaną szybę, kiedyś miałem takie akwa i niestety wydaje mi się i nie tylko chyba mi, że delikatnie zniekształca wnętrze. Tracisz naturalną głębię, odległości wystroju. Osobiście jestem zwolennikiem filtrów zewnętrznych. Nie zagracają wnętrza zbiornika, mają dużo więcej możliwości komponowania wkładów. Wewnętrznego używam tylko do doraźnego czyszczenia lub usuwania lekarstw.
 13. piteros

  128l moje vlog

  Ciekawe połączenie podłoża. Help jest na tyle cięrzki że nie ma problemu z ziemią, czy oddzieliłeś jakąś siatką? Jakieś lepsze zdjęcia zapodasz?
 14. piteros

  Gnicie, glony, problemy, brak wzrostu

  No cóż, proponuję eksperyment: weź w słoiczek wodę demi, psiknij potas AA i zmierz Kh. Widzę że inaczej nie uwierzysz😉. Wzrost Kh wskazuje nadmiar potasu. Jeżeli cały potas AA zostanie zużyty przez rośliny, Kh nie wzrośnie. @Lewoszki Jeżeli nie chcesz zrobić potasu z saletry to zacznij zmniejszać dawkowanie potasu z AA i mierz Kh. Żadnych innych nawozów na razie nie lej. Wszystko masz w substracie. Daj się dobrze zakorzenić roślinom. I uważaj na Ph przy zmniejszaniu Kh. Może będzie trzeba zmniejszyć dawkowanie CO2.
 15. piteros

  Gnicie, glony, problemy, brak wzrostu

  NIE lej żadnego żelaza. Potas z AquaArtu podnosi Ph i Kh. Jeżeli wiesz jak zrobić sole to zrób potas z saletry potasowej. Odstaw wtedy potas AA i zobaczysz że Kh spadnie. O solach jest post w dziale o pielęgnacji roślon. Filtr RO to bardzo dobra decyzja. Zrobisz sobie wodę jaką będziesz chciał. I przemyśl obsadę akwa bo za chwilę wylondujesz w dziale ,,choroby", czego Ci absolutnie nie życzę.
×