Jump to content

piteros

Użytkownik
 • Content count

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

piteros last won the day on February 11

piteros had the most liked content!

Community Reputation

7

About piteros

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Banino, Pomorskie

Recent Profile Visitors

483 profile views
 1. piteros

  Problemy z NH3

  Mierzyłeś poziom NH3 w wodzie do podmian? Używasz kranówki?
 2. piteros

  Problem z wodą?

  Jeżeli filtr nie wypluwa bąbelków to najprawdopodobniej bąbelki są z podłoża. Na powierzchni widać chyba film bakteryjny? Poczekaj trochę. niech się jeszcze ustabilizuje. Za wcześnie troszkę na szukanie problemów. Wydaje mi się że masz zbyt małą warstwę podłoża dla roślinek. Co to za żwirek?
 3. zostaw gupiki, resztę oddaj. To nie jest akwarium dla takich ryb. Masz praktycznie nano akwarium a wpuszczasz ryby które potrzebują różnych warunków i duuuużo większego akwarium. Przwdopodobnie związki azotu trują Twoje ryby. Duża podmiana wody i ryby do sklepu.
 4. piteros

  Mrożony pokarm

  Moje ryby uwielbiają też szklarkę zwaną czasami ,,białym komarem". Z suchych płatki z krylem JBL. Szklarka to inaczej też wodzień. Teraz skojarzyłem. Próbowałem kiedyś z oczlikiem mrożonym ale nie bardzo chciały ryby jeść.
 5. piteros

  Ile żelaza w wodzie?

  Chyba zbyt szybko podniosłeś dawkowanie. Zwiększałbym dawkowanie o 1ml na akwarium co tydzień i obserwował pylenie szyb. Jeśli zwiększy się wyraźnie, to stop z podnoszeniem zanim się nie uspokoi. I znowu 1 ml. I tak kroczek po kroczku. Żelazo chyba najbardziej z wszystkich pierwiastków stymuluje glony.
 6. piteros

  Ile żelaza w wodzie?

  Jakie masz podłoże? Wjakim celu chcesz podnosić Fe?
 7. piteros

  Mrożone serce wołowe

  Kilka wątków wyżej masz dyskusję na ten temat. Karmienie sercem wołowym to kontrowersyjna sprawa. Było już na forum kilka dyskusji na ten temat. Użyj przeglądarki. Ja osobiście jestem przeciwny. Chyba że chodujesz piranie albo rekiny ale tylko niektóre gatunki.
 8. piteros

  Ameryka Południowa-Metynnis fasciatus

  Świetnie wyglądają. Może mają za mało kryjówek. Jakieś trawy wchodzą przy nich w grę? Czy zjedzą?
 9. Jeżeli chcesz mieć pewność i zależy Ci na czasie to wymień gąbkę i wirnik. Gąbka z czasem starzeje się i zmienia swoją strukturę przez co zmniejszają się opory gąbki na ssaniu a tym samym zmniejsza się aktywna powierzchnia filtra. Na filmie widać że pompa nieźle jeszcze sobie radzi. Mogło dojść oczywiście po latach do częściowego rozmagnesowania wirnika. Są akwaryści którzy podobno magnesują wirnik przykładając czyścik magnetyczny. Najpierw jedną część a potem drugą. Ja tego nie robiłem więc nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam😥. Wybór należy do Ciebie.
 10. Znalazłem w internecie ciekawy sposób na preparowanie korzeni: Ciekaw jestem czy ktoś stosował taki sposób? Wczoraj zamoczyłem w roztworze octu trzy korzenie: dwa bukowe i jeden kupiony WINE WOOD. Teraz tylko potrzebna cierpliwość.
 11. Wygląda na to że pompa pracuje prawidłowo. Może gąbka się sypie?
 12. piteros

  oświetlenie akwarium 60 l

  Faktycznie, tak jak pisze @DavyJones, narva aquastar nie jesy ciekawa. Przy pierwszej wymianie świetlówek zamieniłem ją na 6500K. W tej chwili mam day 6500K z tyłu i groluxa z przodu i jest elegancko.
 13. Wyczyściłeś wszystko? Wirnik wygląda dobrze? Co z ciśnieniem na wylocie?
 14. Nie mogę odpalić Twojej instrukcji ale zobacz na nr2. to jest ten oring. Rozumiem że na wylocie woda śmiga? Ale po tylu latach to może też być wirnik. Wyjmij go i wyczyść.
 15. Chodzi mi o czarną pokrywę w której jest kanał ssący i wylot. Obracana część pompy. Obracając ją w pewnym momencie da się ją zdjąć. Nie wyjmowałeś nigdy wirnika?
×