Skocz do zawartości

Tło do akwarium


katija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Debilka myślałam, że z wodą coś mam nie tak a okazało się, że mając żółtą ścianę, przy której stoi baniak bez tła, da nam na bank żółty odcień wody :D Ale już się pośmialiśmy, do rzeczy:

 

Potrzebuję tła do baniaka 100x45x45. Nie jest to wcale proste, bo akwarium zakupiłam zaniedbane i na tylnej ścianie od zewnętrznej znajdują się plamy, smugi o przetarcia niewiadomego pochodzenia. Próbowałam to usunąć chemicznie, ale nic nie dało. Bez tła tak się nie rzuca w oczy, ale "jakieś" bardzo uwydatnia ten defekt i wygląda to koszmarnie nieestetycznie :( Tło jest potrzebne, bo efekt "żółtej wody" wcale nie jest lepszy :( I co ja mam zrobić? Najlepiej coś "zrób to sam", bo z kasą na "moje zachcianki" bardzo krucho :)

 

Wewnętrzne musiałoby być bardzo cienkie chociaż u dołu, by znów nie bruździć w zbiorniku (głównie rośliny przy tylnej szybie), a z naklejeniem na zew tył też nie jest łatwo - 1,5 - 2 cm od ściany, żadnego podejścia, a zbiornik diabelnie ciężki!!! Wysunięcie go jest niemożliwe bez spuszczania wody i stresowania ryb. Macie jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta styropianowa o grubości 2cm wsunięta za akwa. Przed wsunięciem możesz powycinać strukturę i pomalować lub natryskując barwny lakier na rozpuszczalniku wytopić strukturę.

Mam tak zrobione i nawet fajnie to wygląda. Dodatkowo izoluje tylną ściankę przed utratą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piteros napisał:

Ciemny grafit, ciemna zieleń, wiśnia (bordo).

Te kolory to dotyczą tła? Bo chyba nie wymieniasz roślin i kamienia? :P Bo tak się jakoś zgrało heh

jasne, kumam o co chodzi. Akurat mam trochę wyobraźni, bo malarz amator ze mnie ;) od szkiców węglem po malowanie sufitów :D 

Coś zadziałam. A moderatorów proszę o niezamykanie tematu, bo gotowce będę chciała skonsultować :) 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...