Jump to content

Wyskoczyło coś rybkom

sirossi
 Share

Recommended Posts

Witam,
3 dni temu zakupiłem parkę molinezji black molly. Dziś po powrocie z pracy zobaczyłem, że coś na nich "wyskoczyło". Proszę o pomoc w rozpoznaniu i o wyrozumiałość. Dodam, że żadna inna ryba nie ma podobnych objawów.

post-24616-0-32881400-1484179664_thumb.jpg

Edited by sirossi

Co masz na myśli mówiąc "dokładny opis"? Jak napisałem wyżej, jestem "świeży" i nie bardzo wiem co mam podać.
poj, 30l
obsada:
-neon zielony szt. 4

-neon czerwony szt 5

-mieczyk szt. 2

-molinezja szt. 2

-kirys karłowaty szt. 2

-gupik szt. 3

-ślimak Helena szt. 1

rośliny:
-nurzaniec szt. 1

-żabienica szt. 2

-hemiantus szt. 1
-jeszcze jedna której nie potrafię rozpoznać ;/

Wodę podmieniam średnio co 10 dni po ok. 20%. Woda odstana i dolewam do niej dodatkowo bakterie (sera bio nitrivec).

Niestety nie uda mi się póki co zrobić lepszego zdjęcia niż to.

Dodam jeszcze, że przeczytałem aby podnieść temperaturę do ok 30*C i obserwować rybki. I po tym zabiegu mam wrażenie, że ryby są żywsze i tak jakby miały mniej tych plamek.

post-24616-0-86435300-1484225315_thumb.jpg

Edited by sirossi

Rozumiem ze molinezje i mieczyki należy "oddać"? Rozmawiając ze sprzedawcą pytałem czy nie będzie im zbyt "ciasno" i usłyszałem, że śmiało mogę je trzymać.
Co powinienem zrobić w takim wypadku? Co radzisz?

Zacznij od opieprzenia sprzedawcy, że polecił Ci 10-centymetrowe ryby do 30-litrowego akwarium - karpia by nawet polecił, gdyby na tym zarobił 3 złote. A potem czytaj, czego potrzebują Twoje zwierzaki. Naupychałeś do akwarium ryb wód ciepłych z rybami wód chłodnych, ryb wód o niskiej zawartości minerałów (miękkich) i niskim odczynie (kwaśnych) razem z rybami wód o wysokiej zawartości minerałów (twardych) i wysokim odczynie (zasadowych). Masz w tym zbiorniku ryby potrzebujące 3 razy takiego, by w ogóle jako tako żyć poza zamulaniem w kącie. Nie będę wszystkiego opisywał szczegółowo, bo zwyczajnie nie mam ochoty wałkować tego samego setny raz - jeśli ogarniasz angielski, poczytaj sobie seriouslyfish.com, jeśli nie, zapraszam na forumową encyklopedię ryb.

• Like 1