Skocz do zawartości

Akwarium 7 Litrów


Wojtek13511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Nazywam się Wojtek i chcę prosić o ocenę mojego akwarium 7 litrów(co mogę zmienić, bo to początek). To już moje 3 akwarium. Akwarium zostało założone 07.11.16. Rozmiar szkła: 26x14,5x20
Zacznę od sprzętu:

-Lampa Aquael 6W
-Filtr HBL-301
-Grzałki narazie brak(będzie 10.11.16)
Do tego:
-Substrat SHRIMP SOLI
-Skała(nie wiem jaka)
-Narazie brak nawożenia 
-Po rośliny jade także 10.11.16
-Temp ok 25 stopni
Narazie pływa tam 1 rybka(bardzo młody głupik) i rak który narazie nie ma domu(będzie w tym akwa ok tydzeń potem przejdzie do 60l)
Dodam że mam 13 lat icon_razz.gif 

Nie jestem mistrzem zdjęć więc wybaczcie. Poniżej Fotki:

post-23829-0-34132600-1478640850_thumb.jpg

post-23829-0-46693400-1478640910_thumb.jpg

post-23829-0-02931600-1478640995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C. patzcuarensis trochę lepiej toleruje wyższe temepratury od pokrewnych gatunków.

 

Ten baniak był chociaż zaszczepiony wkładami filtracyjnymi z innego akwarium, czy po prostu zalany i zwierzaki rzucone na pałę?

 

Tego typu skały nie pasują do tak małego akwarium. Raz, że kradną i tak mizerną objętość, dwa, że akwarium wydaje się jeszcze mniejsze. ShrimpSoil to podłoże aktywne - zastanów się, co chcesz na tym trzymać, bo zwierzaki z wód twardych i zasadowych się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;D Obsady nie będzie rak niedługo odejdzie do innego akwa a rybka jak dorośnie to też ale narazie może być w takim akwarium czy coś innego myśleć?? Pierwsze rośliny będą jutro (dla czytających 9.11.16) i reszta rzeczy takich jak grzałka też. Jest nowe ułożenie skał postaram się dodać potem zdjęcia.


Nowe ułożenie:

post-23829-0-42336700-1478709434_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to tylko roślinniak to mi się podoba :)

Obecne ułożenie skałek dużo lepsze.

Jakie rośliny planujesz? Najlepiej drobnolistne, by nie pomniejszały jeszcze optycznie zbiornika.

 

Co do obsady - nie zwlekaj z jej przeniesieniem do odpowiedniej wielkości zbiorników.

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mniej daje więcej. Wywal te kamienie bo to za małe akwarium na takie dekoracje. Zostaw jeden jeśli tak bardzo je chcesz albo dodaj jakiś mały kawałek drewna. Niech rośliny wypełnią przestrzeń a nie kamienie. Osobiście nie lubię widzieć oświetlenia zbiornika. Lepiej jeśli źródło światła jest zakryte.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...