Skocz do zawartości

120L by matii


matii120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić tu moje akwarium i chętnie wysłuchać waszych opinii może jakiś porad na jego temat :)

a więc : 

 
    Akwarium 112l, proste z pokrywą;
    Oświetlenie: 2 świetlówki aquael ( jaka moc teraz nie wiem bo miałem w zestawie jak akwarium kupowałem jutro        zerknę dopiszę :) )
  Filtracja: Filtr zewnętrzny kubełkowy  HW 302 – 1000 l/h
  Termometr szt 1;
   Grzałka z termostatem 150W
  Chłodzenie - dwa wentylatorki podłączone pod termostat 
  Dekoracja: korzenie , skały , kokosy 
  Podłoże: piasek akwarystyczny kupiony w sklepie zoologicznym 
 
 
Flora:
 
- Anubias  rożne rodzaje duży mały itp :) 
- gałęzatka kulista , 
- mech jawajski (obsadzone rurki od filtru )
Cryptocoryne undulata
Pogostemon erectus ?  nie jestem pewny czy tak się nazywa ale podobna , wzięta od znajomego odnóżka na próbę 
 
 
Fauna:
-molinezja 2 szt ( jedna wyhodowana przeze mnie )
- żałobniczka (czatna Tetra )
-neon innesa / neon czerwony - wsumie 9 szt
- gupik - 2 szt 
- piskorek 
- zbrojnik złoty 
- otosek 5 szt 
- kirys 

post-24097-0-54610700-1477257052_thumb.jpg

Edytowane przez matii120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, jak na moje oko no to bardzo ładnie.
A to Tobie się te różowe paciorki podobają? :D

O gustach się nie dyskutuje ale nie wygląda to dobrze. Że o zamkach i wulkanach u kolegi nie wspomnę...

 

Poczytałbyś o rybach, które masz. Słabo dobrana ta obsada, czy też może powinienem to nazwać ruchomą dekoracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze to mnie się tylko anubiasy podobają. Reszty mogło by nie być bo dla mnie to jakiś festyn.no ale to nie moje akwarium . Z arhem muszę się zgodzić ,że obsada to jakaś pomyłka. Gdzie neony a gdzie gupiki czy molinezje? Chcesz jakiś porządek zrobić z tą obsadą? Możemy pomóc

 

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Tobie się te różowe paciorki podobają? :D

O gustach się nie dyskutuje ale nie wygląda to dobrze. Że o zamkach i wulkanach u kolegi nie wspomnę...

 

Poczytałbyś o rybach, które masz. Słabo dobrana ta obsada, czy też może powinienem to nazwać ruchomą dekoracją.

No widze sami znawcy tu sie wypowiadaja...

Po to sa robione deloracje zeby wkladac do akwa. Dekoracje czyli do dekorowania czegoś. Pewnie nikt nie spi na podlodze i ma cegly na scianie. Co do obsady to faktycznie bystrzyki i zwinniki zyja w jednej rzece. Zgadzam się z tym co piszecie trzeba duzo czytać koledzy. Bo swoje bzdury nie warto pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to jest zupełnie obojętne czy ktoś trzyma kryształy w kredensie czy dywany na ścianach...

 

Pomijając zatem fakt magicznych kamyczków (zapewne malowanych w małej fabryczce małymi chińskimi rączkami, choroba wie jakimi farbkami) i świecących wulkanów (raczej sporadycznie występujących w środowisku naturalnym), to ciężko będzie znaleźć taką rzekę w której zgodnie pływają sobie molinezje z neonami czy gupiki z otoskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam na szczęście malowanych kamieni jak u paru widzialem a wulkan wypalany na miejscu u nas. Nie jestem zwolennikiem zalewu chinskim towarem. A co do ryb to proszę doczytać sobie. Bo mowie o bystrzykach i zwinnikach. Nie o gupikach neonkach i molimezjach. Chociaz to w miare zgodne bo Ameryka poludniowa. Chlopak wam pokazuje co ma u siebie a wy go zaraz krytykujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem zwolennikiem zalewu chinskim towarem

 

 

Po to sa robione deloracje zeby wkladac do akwa. Dekoracje czyli do dekorowania czegoś.
 

 

 

 

 

Chociaz to w miare zgodne bo Ameryka poludniowa.
 

Bo woda na terenie 17 840 000 km² jest taka sama :) Co inna rzeka to inne warunki. I tak wyszło, że tutaj potrzebują całkowicie innej wody.

 

 

Chlopak wam pokazuje co ma u siebie a wy go zaraz krytykujecie...

Bo lepiej napisać, że wszystko jest super OK, świetne akwarium. Nie ma sensu zwracać uwagi na całkowicie losowo dobrane ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeziatka to co dzien wieczorem ryby graja w piłkę. Może byla podmianka z czyszczeniem to trochę brudu siadło na niej. Nie wnikam. Rozwijam temat ze jak w sklepie kobieta sprzedaje rodzince 10l grzalke i złote rybki to nikt nie powie nic. A wytykac bledy moze kazdy. Jak ktos ma zla obsade to nie jego wina ze tak dobral widocznie nie wiedział. Pomagajmy sobie panowie...

 

Pisownia. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????????

Co ma wspólnego jakiś całkowicie losowy sklep i 100% ignorancji z publikowaniem akwarium na forum? Jeśli już się publikuje coś na forum to najczęściej ktoś chce się czegoś dowiedzieć. I się dowiaduje: masz nieodpowiednią obsadę. Tutaj nikt nie dostaje pieniędzy za napchanie XX ryb do 25l itrów. Akwarium z tego tematu i tak jest lepsze niż to z linku na YouTube. Naprawdę. 

Każde akwarium da się wyprowadzić na prostą, wystarczy chcieć coś zmienić zamiast usprawiedliwiać swojego zachowanie tym co dzieje się w SKLEPACH zoologicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ocenę była? Była. Ocena była subiektywna? Była. Na prawdę mam gdzieś jak ktoś ma w akwarium bo ono nie jest moje. Nie jestem też obsadowym ortodoksem. Ale jak ktoś mówi ,że zbrojnik i molinezja mogą być razem bo są z jednego kontynentu to ogarnia mnie pusty śmiech. Tyle .

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie przeczytałeś tego tekstu, za długi co?

 

 

Na koniec ,od tych zasad można robić wyjątki, jeśli litraż jest duży ,akwarium odpowiednio urządzone tak by każdy gatunek znalazł swoją niszę i nie wchodził drugiemu w drogę.

Czyli: "jak chcecie to sobie wpuszczajcie ryby jakie chcecie". To jest kupa nie poradnik, ha, ha, ha.

 

A za kolejny post w którym błyśniesz inteligencją pryszczatego gimnazjalisty po przejściach dostajesz bana, bo twoje wypowiedzi są żałosne i zaczynasz mnie drażnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam np. 3000l i wpuszczam arowane, pawiookie, pyszczaki, bojowników kilkanaście. Miejsce jest? jest... Odpowiednio urządzone? pewnie tak wystarczy na jednej połowie zrobić "herbatę" z korzeniami a na drugiej "beton" z konchami.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Ale wracając do aranżacji akwarium to jest fajnie, gdyby nie te kolorowe kamyki. Obsada wiadomo.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie wiadomo czy to kamienie. Jak włożył niech tam są, ryby sie nie skarżą...


Ty chyba nie przeczytałeś tego tekstu, za długi co?

 

Czyli: "jak chcecie to sobie wpuszczajcie ryby jakie chcecie". To jest kupa nie poradnik, ha, ha, ha.

 

A za kolejny post w którym błyśniesz inteligencją pryszczatego gimnazjalisty po przejściach dostajesz bana, bo twoje wypowiedzi są żałosne i zaczynasz mnie drażnić...

Tam akurat piszą znawcy, nie gówniarze... 

 

A prosiłem jak dziecko. Żegnam. Ozięble. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Galeziatka to co dzien wieczorem ryby graja w piłkę. Może byla podmianka z czyszczeniem to trochę brudu siadło na niej.
Ktoś tu chyba nie potrafił rozgraniczyć, że temat nie należy do niego i nie powinien się wpychać ze swoim własnym akwarium i zachowywać, jakby wątek należał do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...