Skocz do zawartości

120L by matii


matii120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spokojnie bez kłótni . 

Dzięki za wasze opinie , może się trochę wytłumaczę z dlaczego tak a nie inaczej . 

 

Zacznę tak że kolejna moja przygoda z akwarystyką (kolejna bo za małolata się już w to bawiłem) zaczęła się tak że znajomy musiał się pozbyć akwarium więc ja je przygarnąłem z całą obsadą( 54 litry). Ponieważ   moja żonka była bardzo przeciwna temu  (nie lubiła rybek), żeby nie mieć codzienne awantur pozwoliłem jej coś od siebie dołożyć i właśnie padło na kamyczki ... też mnie bardzo kują w oczy ale ... 

Po prawie roku jak już pogodziła się z myślą że akwarium jest i będzie a ja jej wytłumaczyłem że będę je robił jak będę chciał systematycznie usuwam kamyczki po trochu . Po półtora roku u dało się namówić (prezent urodzinowy) na większe akwarium (aktualne) . :):)

 

Co do obsady to tak . (wspomnę że po długich obserwacjach żadne z rybek się nie gryzą ganiają itp , chyba żyją w zgodzie ) 

 

Zbiornika , tetre, piskorka, kirisa   zabrałem z akwarium  jak przyjmowałem je od kolegi  

ponieważ zbrojniik jest już duży i leniwy (chodź teraz przy takiej aranżacji odżył) kupiłem otoski gdyż miałem spore problemy z glonami a wyczytałem że one są dobre i mogą być .

Neonki od zawsze mi się podobają więc kupiłem 

 Gupiki dostałem jako prezent nie lubię takich prezentów (bo kolejna osoba zaczęła mi się wcinać w akwarium ) no ale przecież ich nie zabije ...

Molinezje z jednej strony mi się podobają z drugiej  dałem żonie wybrać sobie rybkę i temu na nie padło . Po rozmowie ze sprzedawcą powiedział że będzie pasowała do akwarium 

 

Reasumując oprócz molinezji wszystkie rybki miałem już w mniejszym akwarium (neonków było mniej ) udało się zmienić akwarium na większe to może jak mi pomożecie uda się doprowadzić obsadę do odpowiedniej . Co do doboru ryb które ja kupowałem zaprzestałem na informacjach od sprzedawcy w sklepie czy mogą razem pływać teraz widzę że najpierw lektura na forum dopiero sklep . 

 

 

Na koniec dodam że nie jestem ekspertem w sprawach akwarystycznych i sądzę że jak każdy popełniam błędy ale się na nich uczę i może kiedyś zostanę "ekspertem amatorem " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o byście proponowali zrobić z obsadą ?

 

dajmy do rozważania dwa przypadki : 

1) zostają neonki , jakie ryby wtedy mogą być czy może same neonki tylko więcej , może dołozyć inne odmiany neonków ?

2) zostaje molinezja , jakie ryby wtedy mogą być  , może inne molinezje , ile moze byc w takim akwarium ?

 

 

 

Chyba że macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie wysłucham

Edytowane przez matii120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie testy polecicie do wody żeby sprawić ph ,twardość itp . Jakiś 6 w 1 czy oddzielne ?

A temperaturę utrzymuje w granicach 23-25 stopni

 

 

 

Znalazłem temat na forum odnośnie testów jak zakupie i porobię testy to dam znać

Edytowane przez matii120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...