Skocz do zawartości

Proszę o radę małe rybki i skalary


mmmonika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium obecnie 240l,ph-7.4,gh-17,kh-7,no2 -0, No3-20-30, filtr zew hw 303 b1400/h i wew.aqarel 1000/h temp 27

O te ławicowe pytam ponieważ przygotowuję się do zakupu zbiornika min.450l najlepiej 700l i chciałbym dodać skalarom towarzystwo odpowiednie dla nich. Zakładam że muszę pokombinować z torfem lub szyszkami by woda była lepsza dla skalara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady podłączyć filtra ro (mąż napewno się nie zgodzi na taką instalację w domu) będę próbować z torfem i szyszkami olchy, gh spada mi po dodaniu korzeni i kokosów(w kranie mam 22 gh)w większym zbiorniku dodam korzeni więcej, filtr planuję jbl e 1501 plus te obecne

Obsada będzie skalar,zbrojnik niebieski, kirys pstry i coś właśnie do góry... Może ten neon czerwony jak radzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuurei ma rację, bez RO będzie bardzo ciężko i mozolnie, a efekt niepewny.

Jeśli na prawdę nie możesz sobie pozwolić na filtr gdzieś pod zlewem w kuchni (to na prawdę zajmuje bardzo mało miejsca), to świetną alternatywą będzie podłączanie pod prysznic lub kran, jak już wspomniano powyżej.

Na prawdę spróbuj powalczyć o ten filtr RO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pogadam z mężem może to podłączy nowy zbiornik start w styczniu może na święta się uda na razie zbieram.... :-D

Hehe, rozumiem, moje akwarium też czeka na finanse i przesiadkę na troszkę większy rozmiar (500l), ale filtr RO jest jedną z niewielkich i niesamowicie przydatnych inwestycji. Kupiłam 9 miesięcy temu używany (z korpusami 10 cali, jeśli masz szansę kupić taki, to polecam, w dłuższym użyciu wyjdzie taniej, bo wkłady są tańsze) i wyszło naprawdę niedrogo.

 

Wracając do właściwego tematu - neon czerwony sprawdzi się dobrze, tylko jeśli masz wyrośnięte skalary, to kup dorosłe (inaczej obiad z nich będzie) ;) Jeśli niekoniecznie zależy Ci na rybach z tych samych okolic, to polecam świeciki kongolańskie (zerknij w moim akwarium), takie "duże neonki", dużo bezpieczniejsze przy agresywnych rybach, a według mnie piękniejsze. Przy tak dużym akwarium nie powinny psuć skali ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze skalarami pływały Rhodostomusy a potem neony czerwone i oba te stadka skalary dość skutecznie przetrzebiły ale pomimo około 50% strat na początku od wielu miesięcy liczebność się trzyma na stałym poziomie. Tak jak by skalary wyeliminowały słabsze/wolniejsze/mniej uważne ryby i teraz te co przeżyły sobie radzą.

Jeśli wpuścisz młode do dorosłych skalarów to straty będą spore. Jeśli już to sugerował bym wpuścić neony/cokolwiek innego kilka dni wczesniej i potem skalary po jednym od ostatniego w hierarchii stada.

A jak bardzo biotopowo musi być? Bo może jakieś "nieamazońskie" rybki Ci się spodobają. Sporo tego jest o nieco większych wymiarach co by się do takiej wody nadało.

 

pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...