Jump to content

Limak86

Użytkownik
 • Content count

  346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Limak86 last won the day on January 24 2018

Limak86 had the most liked content!

Community Reputation

44

About Limak86

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 06/21/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pruszków/Warszawa

Recent Profile Visitors

735 profile views
 1. Limak86

  [54] Od kamienia do korzenia

  Bardzo klimatyczny zbiorniczek, bardzo mi się podoba. Odnoszę tylko wrażenie (może to kwestia zdjęcia), że zwinniki słabo tam pasują, w herbacianej wodzie tracą cały urok swojego ubarwienia, poza tym chyba brak im długości zbiornika żeby faktycznie pośmigać w ławicy z czego tak słyną. Szkoda, że nie ma tu jednak simulansów bo by zrobiły miazgę (wiem bo sam je mam w swoich lekko herbacianych wodach).
 2. Limak86

  [60l] A.Borelli

  Jak na mój gust trochę za mało zagracony zbiornik jak na harem bojownika, może być gorąco. PS. Dlaczego dajesz te "bąbelki" z filtra? To na prawdę nie wygląda estetycznie a co ważniejsze jest średnio potrzebne. Ustaw wylot filtra tak by poruszał taflą wody i to w zupełności wystarczy.
 3. Limak86

  [72l] Lamprologus speciosus

  Rewelacyjny minimalistyczny baniak i przepiękne ryby (WF czy hodowlane?). Gratulacje i życzę świetnych obserwacji PS. Troszkę żal, że wymiary nie są odwrócone, bo szkoda tej wysokości tutaj a dno by się przydało...
 4. Limak86

  Osiedlanie bakterii w filtrze

  Bakterie osiedlają się od pierwszej sekundy Ja bym potrzymał w dojrzałym akwarium 2 tygodnie. Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 5. Limak86

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Mapet, co byś polecił komuś takiemu jak ja, kto zastanawia się nad trzymaniem dyskowców (a z co ważne myśli mocno o trzymaniu ich docelowo w akwarium środowiskowym-towarzyskim, czyli coś w kierunku skalary rio nanay/manacapuru + ławica + kiryski + pielęgniczki)? Jak zaczynałeś albo byś teraz zaczynał zabawę z dyskowcami i ich łączeniem z innymi gatunkami? Najpierw dyski potem dodawać stopniowo resztę (tak nakazuje mi logika) czy właśnie odwrotnie? Od razu minimalistyczne, lekko "biotopowe" szkło (tzn ewentualnie kilka korzeni/kamieni/ ze 2 żabienice) czy jednak na początek pusty zbiornik, a może jeszcze coś pośredniego? Kupować młodziaki i próbować karmić samemu czy jednak szukać nieco większych (ja wiem ile?? z 10 cm?) sztuk już podtuczonych?
 6. Limak86

  Tarło welona

  Te welony są ogromne już, nic dziwnego że nie możesz utrzymać azotanów w ryzach. Roślin właściwie nie masz więc nie ma co konsumować NO3. Ja bym ten zeomax zastąpił ceramiką by było jej jak najwięcej. W zasadzie wodę możesz podmieniać stosownie do sytuacji. A NO3 około 100 oznacza sytuację że trzeba ją wymieniać częściej niż to teraz robisz, teraz trzeba reagować szybko - wymień co 2 dni z 50% i tak do skutku aż zejdziesz z tymi azotanami. Szczerze to nie wiem co Ci radzić bo moim zdaniem na dłuższą metę to akwarium w takim układzie nie może istnieć. Obsada brudzi jak cholera, filtry tego nie ogarną a ciągłe i duże podmiany to też nie rozwiązanie na stałe. 120L dla takich ryb to za mało. Roślin musiałoby być więcej i to jak już wspomniałem szybkorosnących - typu rogatek, żeby pochłaniać te azotany. Ale jak mówisz że żadne inne rośliny Ci tam nie wytrzymują no to słabo to widzę.
 7. Limak86

  Tarło welona

  Co to za filtr, kubełkowy? Co to znaczy że "wymieniałaś wkłady" ?? Zbrojniki to również mocno brudzące ryby więc dokładają sporo od siebie w kwestii podbijania azotanów - zwłaszcza jak są ich aż 4 w 120 L. Zrównoważona obsada i stosowna dla niej filtracja a także rodzaj wkładów filtracyjnych. Dużo roślin szybkorosnących. Częste podmiany. PS. Warto byś dorzuciła zdjęcie baniaka, czasem na fotce można dojrzeć jeszcze coś co stanowi problem w Twoim baniaku.
 8. Limak86

  Tarło welona

  Zła kondycja samca to raczej wina złych parametrów wody a nie zmęczenia tarłem. NO3 na poziomie 100 jest już bardzo szkodliwe - koniecznie podmień wodę kilkakrotnie w ciągu najbliższych dni żeby zbić azotany. Generalnie welony to brudasy a Ty masz 2 w 120L (to nie jest jakoś bardzo dużo jak na te ryby), pytanie jeszcze jaką masz filtrację ale obstawiam że pewnie nie za specjalną.
 9. Limak86

  [72l] Tanganika

  Bardzo fajny, typowy baniaczek tanganicki Zawsze miło jak ktoś sięga po ten biotop, bo nie dzieje się to zbyt często Jedna parka to i tak nieźle, jak dojrzeje i się rozmnoży to jakieś samiczki dojdą Nie wiem jak długo już działa u Ciebie to akwa, ale płochliwość to częściowo jeszcze kwestia aklimatyzacji ryb a także ich wiek (u mnie samiczka, której nie złapałem oddając swoją kolonię, pokazała mi się dopiero wiele miesięcy późnej jak przekroczyła 2cm ciała). Poza tym z moich obserwacji wychodzi, że multiki lubią mieć jednak inny gatunek w akwarium (zupełnie jak Alto shelle), bo wtedy skupiając się na "wewnętrznym wrogu" a człowieka ignorują PS. Obejrzałem filmik i ja tam widzę 2 samiczki (jedna ciemniejsza w centrum - zapewne dominująca stąd kolor i jedna na chwilę się pojawia po prawej stronie akwarium uciekając do muszli za kamieniem - 2:05 w czasie filmu) i 4 samce. Jeden samiec już tam widzę obiera dominującą pozycję
 10. Limak86

  [90l] Otwarte. Gatunki nieskaczące?

  Witaj Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak gatunki nieskaczące, każda ryba wyskoczy jeśli zostanie do tego zmuszona, np się przestraszy albo będzie goniona itp. Ale żeby pomóc Ci w Twoim problemie, to lepiej byłoby żebyś podał obsadę która Ci się marzy a wtedy będziemy mogli weryfikować czy te konkretne gatunki nadają się bardziej czy mniej, które ewentualnie wymienić itd. Bo Twoje pytanie w stylu: "chce kupić samochód... jaki polecacie a jakiego nie?" jest zbyt rozległe.
 11. Limak86

  [60l] A.Borelli

  Zdjęcie samiczki jest z daleka ale nie jestem do końca pewny czy to faktycznie dziewczyna. Na zdjęciu widać niebieskawe zabarwienie i czarną pręgę od ogona a to może być cechą samca. Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 12. Limak86

  Obsada 54 l południowo-wschodnia Azja

  To Ty masz 54 czy 540L ?? Bo jakbyś spojrzał w pierwszy link w google, to byś zobaczył to: Glonojad syjamski (Gyrinocheilus aymonieri) Maximum Standard Length200 – 280 mm. Aquarium SizeAn aquarium with base dimensions of 150 ∗ 45 cm should be the smallest considered. Nadal sądzisz że to dobra rybka do Twojego zbiornika??
 13. Dla prętników wywar z szyszek będzie jak najbardziej ok, byle oczywiście nie przesadzić I lepiej stopniowo wprowadzać, bo pewnie wcześniej ryby nie były tak trzymane, a jak wiadomo żadne rybki nie lubią drastycznych zmian.
 14. Limak86

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Bardzo Ci dziękuję, że się podzieliłeś swoją opinią, bardzo dla mnie cenną No właśnie naczytałem się o tego typu łączeniach jakie to są trudne itp itd co ostudziło mój zapał tworzenia baniaka pod dyski+skalary+apisto (btw, jakie pielęgniczki nadawałyby się do zbiornika z dyskami pod kątem parametrów??). PS. Fenomenalny masz ten zbiornik. Fajnie wygląda część nadwodna ale podwodna... no pełen szacunek i wzór do naśladowania PS2. Jakie wymiary ma to szkło?
 15. Limak86

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Mapet, powiedz jak to w sumie jest z tym trzymaniem skalarów z dyskowcami? Bo w wielu miejscach znajduję informacje, że to "grzech ciężki", że się tak nie robi itp. Że skalary lubią zarażać dyski itd. Powiedz proszę jeśli możesz ze 2 słowa jak to w praktyce wygląda, czy to kwestia profilaktycznego leczenia głównie skalarów (ale i reszty obsady) które chce się dodać do dysków? Pytam bo za ok rok stawiam wymarzone 720L i jako jedna z opcji pojawiło się połączenia z 6 dysków ze stadkiem skalarów, ale po przejrzeniu sieci mam wątpliwości czy to ma sens.
×