Skocz do zawartości

białe nitkowate odchody u gupiczki


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dwóch dni zauważyłam ze moja gupiczka   wydala białawe odchody, albo normalne ale białe albo nitkowate. Na pewno jest w ciąży bo ma  ciemna plamkę i jest gruba. Ale z tego co gdzieś wyczytałam to niby kwestia pasożytów.

A doczytałam jeszcze, że może być bloat. 

 

No3 25

No2 zeszło do 0.025

Ph 7.5

gh 12

kh 10

Filtr fzn 1

temp 25 C

 

Zdjęcia gupiczki na dole.

 

 

Da się jej jakoś pomóc ?

post-24058-0-69869000-1469962415_thumb.jpg

post-24058-0-11634200-1469962425_thumb.jpg

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie   2 rodzajami płatków - jedne  dla  gupików firmy tetra drugie  dla  rybek  ozdobnych firmy sera. Tak dziś czytałam o jedzeniu domowej roboty, więc na dniach będę się tego pewnie uczyć.

 

Zauważyłam dziś na szybie akwarium coś małego i białego pełzało. Chciałam zdjęcie  zrobić i już tego nie było.

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj rybę, jeśli objawy się nasilą po tygodniu, trzeba będzie działać ostrzej. Póki co zoptymalizowałbym dietę, bo jednak za mało jest 'przepychacza' w tym, co podajesz. Nie zakładałbym tak szybko wiciowców. Pamiętaj, że gupiki mogą być po prostu osłabione, mogły też w poprzednim swoim zbiorniku złapać zapalenie jelit. Jak u niej z apetytem i fakturą skóry? Nie unoszą się łuski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego postu dałam zdjęcie rybki, Chce jeść ale jak by wypluwa. Jutro dam  to jedzenie  co polecałeś. Może bardziej posmakuje. Na zdjęciu może nie widać ale ma jak by jaśniejsze łuski na głowę  prawie ze białe, może wieczorem uda mi się zdjęcie zrobić.  Ale nie widzę żeby łuski odstawały. 

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaopatrzyłam się w karmę z Hikari. Podałam  chwile temu, niestety rybki wypluwają karmę. Obecnie jeszcze w lodowce mam mieszankę mrożona  z przepisu tirila:) Czy spróbować tez ja podać czy odczekać do jutra ?

Rozumiem, że efektów nie będzie od razu ale martwi mnie to, że rybki nie jedzą, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak poprawy w odchodach, Cały czas białe nitkowate. Rybki dwie samiczki obecnie pływają jak by przy dnie. Co do jedzenia   próbują jeść. 

Na pewno mam obgryzione rośliny tylko nie wiem przez kogo :)

Brzuszki mają wydęte tylko nie wiem czy z powodu domniemanej ciąży (plamka  ciemna widoczna), czy z powodu choroby. Obydwie sa u mnie od 13.07 , w zoologicznym były w akwarium z samcami, więc może na dniach coś się urodzi. 

Ale czy  związku z tymi odchodami dalej coś robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodówka to chyba w  teorii jest  bo gupiki zjadają mi rośliny :P ale za to robaczki tez zjadły. Odchody są póki co  pól białe a drugie pół wychodzi ciemne  wiec jakiś krok do przodu.

A no i niespodziewanie zostałam babcia  3 muszkieterów :D

Nawet nie wiem kiedy na świat przyszły bo już są dość sporawe. 

 

post-24058-0-20137800-1470766110_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale  obecnie dostają na zmianę , hikari fancy Gumpy, oczlika mrożonego,spiruline, papkę  ze szpinaku czosnku kurczaka imbiru, płatki dla gupików z tetry, liofilizowana dafnie. 

Rozumiem, ze muszą zniknąć białe odchody, za ile powtórzyć ta głodówkę? Ps. robaczki zniknęły, bynajmniej na szybach nie widać. 

 

 

Teraz doszło ocieranie się  o przedmioty korzenie, liście. w tym momencie wszystkie rybki w akwarium tak robią, :(

 

Tak sobie czytam i jeszcze inne objawy pasują  takie jak na dole: (skopiowane ze strony)

 

• ocieranie ryb o kamienie, lub podłoże - ocieranie jest częste i natarczywe, czasem towarzyszy mu drżenie, jakby ryba chciała zrzucić z siebie piekącą skórę. Zauważyłem również, że mniejsze ryby próbują ocierać się o łuski większych osobników, od ogona do głowy. Istotnie, może to być metoda skuteczna; jeżeli weźmiemy do rąk trofeusa, wyczujemy, jak szorstką powierzchnię ma jego skóra. Objaw ten należy różnicować z ocieraniem się o podłoże ryb zdrowych, czasem tak czynią, lecz niezbyt często. 

• niepewne poruszanie się skokami 
• apatia, czasem przebywanie przy powierzchni wody - wskazuje na znaczne zaawansowanie procesu chorobowego. 

• utrata apetytu, zwykle chora ryba zupełnie zaprzestaje pobierania pokarmu 
 
• przyspieszone oddychanie 

 

​czy faktycznie to może być bloat ?

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...