Jump to content

Odnowa baniaka 63litrów


Guma
 Share

Recommended Posts

Siemanko, założyłem tu konto 6 lat temu i już wtedy uczestniczyłem w życiu tego forum dosyć aktywnie ale niestety moje hobby podupadło ale znowu wróciło. Dzisiaj sobie zalałem baniak 63l i teraz muszę czekać te dwa tygodnie na nowych mieszkańców i mam pytanko czy taka obsada będzie dobra? :
-bojownik 1+2

-brzanka pięciopręga 6x

-harem gupika

 

Co można tam jeszcze dorzucić na dno ewentualnie odjąć z górnych partii wody. Moim celem jest przybliżyć rybkom jak najbardziej naturalne środowisko - Azja

Link to comment
Share on other sites

Nie będzie. Pięciopręgie akwa od 80cm, to aktywne ryby, potrzebują bardzo miękkiej i kwaśnej wody. Gupiki potrzebują wody twardej i zasadowej. To się nie zgodzi. Jak możesz zapewnić miękką wodę to bojownik + razbory espei, jak nie możesz, to wtedy coś z jeziora Inle.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem nie byłem tam. Natrafiłem na informacje, że bojowniki pływają między innymi na płytkich wodach(pola ryżowe) a gupik został tam osiedlony w celach walki z komarami. Z tym, że gupik naturalnie występuje w Ameryce. Popraw mnie jeśli nie mam racji i powiedź mi ile tych razborek, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Gupik został tam introdukowany, to ryba, która z natury toleruje spory zakres parametrów, ale formy hodowlane w praktyce najlepiej trzymać na wodzie twardej i zasadowej - zaś gdybyś chciał gupiki z odłowu to trafisz na ryby poławiane w przydrożnych rowach, które przetrwać potrafią głównie dlatego, że mnożą się szybciej, niż zdychają w niekorzystnych warunkach.

 

Jeśli zapewnisz wodę pod razbory to możesz 10-15 sztuk, zależnie od filtracji, której nie wymieniasz - a to element kluczowy, bo inną obsadę układa się pod malutki filtr wewnętrzny, a inną pod kaskadę, czy kubeł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...