Skocz do zawartości

Płaszczka


Blueza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że masz świadomość, że potamotrygony potrzebują ogromnych zbiorników, od 800 litrów wzwyż, przy czym pwch. dna gra kluczowa rolę. Znajomy trzymał swego czasu P. motoro w zbiorniku o pwch. dna 180x80, ale twierdził, że był przymały i zwierzak trafił do profesjonalnej hodowli. Tak na marginesie, jakim trzeba być ignorantem, żeby kupować zwierzę wymagające tak. dużego zbiornika i dopiero zastanawiać się z czym je można trzymać? Pomijam fakt, że trzymanie go z paletkami to jakiś absurd ze względu na delikatność tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam więcej pytań.

Płaszczka trafi do mnie za 3 miesiace tyle muszę czekać. Nowy zbiornik wymiary 160x80x60 bedę miał dojście do niego z 3 stron muszę kupić filtry do niego. 10 cm średnica nowej ryby. Stary zbiornik z paletkami zostaje gdzie był  nowy będzie ozdoba livingroomu. mmarc sorry stary ale spisujesz mnie od razu na straty jak bym wiedział wysłał bym do ciebie podanie o zgode na trzymanie tych zwierzat zdjęcie możesz zeskanować z tego forum

Płaszczki słodkowodne pochodzą z Ameryki Południowej. Są to niesamowicie inteligentne, ciekawe i ruchliwe ryby, które niestety rosną do sporych rozmiarów. Największe mogą osiągnąć 80cm (w naturze nawet 100cm) średnicy talerza (Potamotrygon motoro, schroederi, henlei czy tigrina)

 Ich wielkość ogranicza niestety często akwarystów, którzy nie są w stanie zapewnić rybom odpowiednio dużych zbiorników. Na szczęście istnieją też gatunki mniejszych płaszczek takie jak P. hystix (45cm) czy P. scobina (35cm). Z racji swoich rozmiarów są one znacznie częściej spotykane w domowych akwariach. Mamy też do dyspozycji średnie płaszczki, które dorastają do 60 cm (P. leopoldi, P. Itaituba p14, P. castexi, P. pearl).

 

Moja jest p hystix

a tak na marginesie mapet jest dla mnie specjalista od dysków. 

Nie nawidzę sie kłócić zawsze staram się żyć w zgodzie z każdym, te osoby które zaczeły przygodę z rybami musiały od czegoś zaczać.i od kogoś dowiedzieć się wszystkich informacji wiec nie skreślaj i nie jedź po mnie bo watpię żeby pan Bóg czy Allah bo nie wiem jakie wiary jesteś miał maila żeby odpisać

:D  Kabaret  podobała mi się to kupiłem  hahaha ....  Tak jak mmarc pisze  jak nie masz zbiornika  +700L   to lipa .

A płaszczka  do paletek pasuje jak piąte koło u wozu ... No ale po co najpierw poczytać/zapytać  lepiej kupić  później  szukać info :)

700 Litrów to ja mam dla dysków żeby czuły się komfortowo. Chce zmienić na wiekszę dla tego to pytanie.5 te koło u wozu hmm one chyba wystepuja w tej samej rzece nwm .ale tak jak już napisałem będe miał dyski w jednym a płaszczke w drugim jest to samiec wiec ma mniejsze rozmiary

Kabaret tak jak napisałeś :P

/Proszę dbać o pisownie. Polskie znaki się kłaniają.

 

Nantai

Nantani staram się widocznie moja wiedza ortograficzna jest podobna do akwarystycznej w swojej klawiaturze nie mam a z języczkiem. Nie chcę nikogo tu urazić ile osób tyle zdań jak zawsze albo przeważnie chce spełniać swoje marzenia i każda pozytywna krytykę staram się wziaść do serca.Przepraszam za nie poprawna pisownie i dziekuję za zwrócenie mi uwagi.

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mmarc sorry stary ale spisujesz mnie od razu na straty jak bym wiedział wysłał bym do ciebie podanie o zgode na trzymanie tych zwierzat zdjęcie możesz zeskanować z tego forum

Niepotrzebny sarkazm. Próbujesz się wykręcać -  wcześniej kupiłeś ją, teraz piszesz, że zarezerwowana. Wcześniej chciałeś wpuścić ją do dysków (może już nimi pływa?), teraz piszesz, że zamówiłeś nowy zbiornik. Nieistotne, zapytałeś i dostałeś merytoryczną odpowiedź. Nie odbieraj tego personalnie, ale jest takie powiedzenie - mądry zrozumie, głupiemu i tak nie przetłumaczysz.

 

 

 

Moja jest p hystix
 

Jak już to P. hystrix, jeśli chcemy być precyzyjni. Dorosłe osobniki, jak sam zacytowałeś, mogą mieć do 45 cm średnicy - rozumiem, że mimo wszystko chcesz ją trzymać w akwarium o wymiarach 2 długości ciała x 4 długości ciała? To dość ruchliwe stworzenia (niestety, w przymałym akwarium stają się apatyczne - tak było u mojego znajomego), więc spróbuj pobiegać w kiosku Ruchu i podziel się wrażeniami.

Powodzenia w "hodowli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powrot do tematu dużo czasu mineło. Płaszczka ma się dobrze na jedzeniu (małże , rasówki , i mix serce wołowe łosoś krewetki witaminy szpinak) urosła w ciagu 6 miesiecy o kilka centymetrów jak ja odebrałem było to 10 cm pływajacej płaszczyzny teraz jest 20cm je z ręki. Byl to strzał w dziesiatke nic mi nie daje takiej frajdy jak oberwowanie tej ryby. Zamówilem samice 4 miesiace oczekiwania ale bedzie warto. chcialem tez zareklamować filtry mam dwa w akwarium fluwar fx6. Mam dwa  robia swoja robotę jestem mega zadowolony.

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie strzelił welonkarium z piaskiem. Arowanę próbował z płaskobokami w 'dekorowanym' co dość kiepsko się skończyło. Z wieloma jego praktykami mocno się nie zgadzam, ale to automatycznie nie dyskredytuje każdej jego wyrażonej opinii.

 

Akurat to żarcie mogłoby się nieźle sprawdzić.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam na jego zbiornik z wodą słoną. Może być niezły. Odnośnie pewnych jego nietrafionych pomysłow - fakt. Ale tak jak piszecie, ma naprawdę wiele bardzo dobrych projektów, bardzo dobrze wykonanych.
No i pamiętajmy że akwarysta uczy się całe życie ;)

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...