Jump to content

Azoo Psb


pikaczek
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś już próbował tego preparatu? Kosztuje naprawdę niewiele, a z tego co pisze producent, jest bardzo efektywny i przydatny w każdym zbiorniku. Ze względu na cenę myślę, że może być dobrą konkurencją dla produktów microbe. Czekam na opinie  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, typowa propaganda marketingowa.

Mnóstwo wyszukanych zwrotów i "rewelacyjnych" informacji, żeby pokazać, jaki to nie jest cudowny środek.

Przykłady:

"Zawiera wyspecjalizowane, wielozadaniowe kultury bakterii fotosyntetycznych" - czyli po prostu bakterie, które dobrze radzą sobie przy niskim stężeniu tlenu i wykorzystują energię słoneczną do "przerabiania" materii organicznej i nieorganicznej. Żadna rewelacja. Bakterie beztlenowe też to potrafią (o ile to właśnie nie są one) i bez takich "cudów" zasiedlają głębsze warstwy żwiru;

 

"Zawiera (...) polokolonialne bakterie euryhalinous i eurythermic" - szumne słowa, znaczące tylko tyle, że bakterie te tworzą wiele kolonii, dostosowują się zarówno do słonej, jak i słodkiej wody oraz są w stanie żyć w wysokich, jak i niskich temperaturach.

 

"Intensywnie działa w podłożu poprawiając czystość żwirku jak odmulacz w płynie" - odmulacz w płynie? :shock: producent "niechcący" sugeruje, że po zastosowaniu tego preparatu nie będzie potrzebne odmulanie... Ryzykowne stwierdzenie, zwłaszcza dla początkujących akwarystów;

 

"Jest fenomenalnym dodatkiem do pokarmu zwiększającym jego właściwości odżywcze" - no tak, poniżej wyszczególniono, że bakterie zawarte w preparacie zawierają mnóstwo witamin i innych odżywczych składników - wszystko tylko po to, żeby podnieść "sprzedawalność", bo działa w więcej niż jednej dziedzinie. Aż się ciśnie na usta zapytanie: to te bakterie mają "służyć" do czyszczenia, czy do jedzenia? :P

 

"Używany regularnie z (i tu nazwa kolejnego specyfiku tej firmy ;) ) ogranicza podmiany wody i tworzy najwyższej jakości czyste i przyjazne środowisko wodne, idealne dla żywych organizmów" - to co podkreśliłam, każdy szanujący się akwarysta zapewni swoim rybom bez "chemii" i innych wynalazków. Ograniczyć podmiany wody można przy nieprzekarmianiu i nieprzerybianiu zbiornika, pod kontrolą parametrów. Do tego tylko testy są potrzebne.

 

Tak więc moja opinia jest na "NIE" :)

Edited by maziama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Według mnie samo to zdanie:

 

WYBAWIENIE DLA DOJRZAŁYCH AKWARIÓW ---

Usuwa amoniak(NH3), azotyny(NO2), azotany(NO3), siarkowodór.

Pokazuje, że jest to wciskanie ludziom kitu...

Bo każdy akwarysta wie, że w dojrzałym akwarium amoniak jak i azotyny są rozkładane na bieżąco, więc jeżeli nie ma ich w wodzie co to ma rozkładać?

Jeżeli przyjmiemy, że tak to działa to tylko to zdestabilizuje akwarium i żeby mieć cały czas takie akwarium bez tych związków trzeba to będzie to lać cały czas a ryby  cały czas będą nimi podtruwane, bo po wlaniu tego "złotego środka" bakterie nie będą miały czym się pożywiać i ich populacja się zmniejszać będzie za każdym razem i na bieżąco nie będzie co miało usuwać (przerabiać) tego w naszym akwarium.

Również mówię "NIE".

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałem PSB. WC Piker to nie jest i od razu dna nie wyczyści, ale jakieś tam efekty były w długiej perspektywie.

 

Mogę polecić do zbiorników z zachwianą biologią, np po nieumiejętnym czyszczeniu filtra akwarium szybciej dochodziło do równowagi. Jakbyś już chciał stosować jakiś preparat to polecam Easy Life Filter Medium.

 

Na czyste dno najlepsza jest dobra filtracja.Wstawiłem do siebie Aqua Szut Turbo i miejsca gdzie się zbierało trochę mułu są teraz idealnie czyste 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...