Skocz do zawartości

PILNE!! Ratunku dla ZBROJNIKA -- zdjęcie.


mxforever
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 



Mój zbrojnik (ma ok 8 lat) nagle zachorował. Zauważyłem przed wczoraj białe plamy koło płetwy grzbietowej i postrzępioną płetwę. 



2 dni temu były tylko kropki wielkości łuski, teraz zrobiła się już biała plama, a płetwa jest w masakrycznym stanie. 



Bardzo proszę o opinie jak mogę mu pomóc ! 
 
Akwarium 240l + 2 filtry aquaszut 750
Molinezje, mieczyki, kiryśniki, kiryski, 3 bocje, 3 labeo, 2 skalary
 
W akwarium się nic nie zmienilo, temperatura jest stała ok 25stopni, woda pomieniana regularnie.
 
Wszystkie rybki zdrowe, miałem drugiego zbrojnika, umarł około tydzien temu- miał 5 lat... :( :(
3587579500_1458152499_thumb.jpg[/url]  
 
 
 
Twardości i PH nie znam.
 
 
2703993900_1458152342_thumb.jpg[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpisałem na drugim forum, pokrótce:

 

- pleśniawka + urazy mechaniczne bądź początek martwicy

- obsada do ogarnięcia - zacznij czytać o zwierzętach, którymi masz się opiekować - zdychanie i choroby są wynikiem złego prowadzenia akwarium

- filtry potrzebują ulepszenia

- kuracja do wyboru kąpiel CMF całego akwa albo mazianie zarażonych miejsc roztworem nadmanganianu potasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś go pewnie skubie i wdarł się grzyb..

Do tak wielkich ryb mało która jest w stanie podskoczyć...

 

Moja "Stefania" miała kiedyś coś podobnego, tylko z płetwy zostały jej kikuty a na grzbiecie miała wyżartą ranę, wyszła z tego, rana ładnie się zagoiła i później nie było po niej śladu, płetwa odrosła.

 

Tylko że...

 

 

Twardości i PH nie znam.

Dziękuję i przepraszam ale nie pomogę, sam opis problemu i akwarium jest cieniutki, do tego te pomniejszone zdjęcia na któych nic prawie nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, dnia 16 Marz 2016 - 19:37, napisał: Coś go pewnie skubie i wdarł się grzyb.. Do tak wielkich ryb mało która jest w stanie podskoczyć...

 

 

 

Akwarium 240l + 2 filtry aquaszut 750 Molinezje, mieczyki, kiryśniki, kiryski, 3 bocje, 3 labeo, 2 skalary

 

Tu masz rację Mapet, z tej obsady nic nie spowodowało tego stanu.

Ja bym stawiał na za mały baniak i urazotwórczy aranż, a w związku z tym na urazy mechaniczne.

Parametry wody mogą dodatkowo utrudniać rybie przeżycie, ale nie znając ich nie będę w tym temacie wysuwał wniosków.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbrojnik wygląda na bardzo małego. A Gibbicepsy śmiało osiągają 50cm.
Mój 3 letni zbrojnik miałok. 35cm, a Twój jest chyba podobnej wielkości przy czym jest 3 razy starszy.

Zbiornik jest za mały na taką rybę i tyle :).


A bez parametrów dużo nie poradzimy. Mozesz mieć np dużo NO3 i trzeba podmiankować, ale teraz to możemy sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super teorie, tylko że zapominacie iż ten zbiornik ma 8 lat, a to oznacza iż nie jest aż tak źle...

Czyżby teorie...

 

 

 

Coś go pewnie skubie i wdarł się grzyb..

Przedtem to, teraz:

 

 

Pytanie czy zbiornik był ostatnio restartowany albo coś z nim robione

Zdecyduj się za którą swoją teorią Ty idziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...