Skocz do zawartości

Filtr wewnętrzny do 96 l.


Spons78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w akwarium 96l. jest filtr wewnętrzny(nie znam nazwy-dosyć wiekowy)pompujący 600l/h. Pytanie czy wystarcza to? Woda moim zdaniem mogłaby być bardziej przejrzysta.

 

Obsada:

 

- kosiarka

- danio pręgowane

- mieczyk

- neon Innesa 6 szt.

- brzanka sumatrzańska

- kiryski pstre 2 szt.

- zbrojnik pospolity

 

Obsada ma ok. 5 lat. Ostatnio był restart.

 

Rośliny:

 

- Anubias

- Ludwigia Repens

- Rogatek sztywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy filtr wewnętrzny do tego akwarium będzie za słaby biologicznie i zawsze będą w nim jakieś problemy.

Minimum jakaś większa kaskada lub kubełek.

 

W każdym akwarium masz  taki misz masz?

Ryby o różnych wymaganiach i z różnych biotopów...

Takie coś nigdy nie  kończy się dobrze, tylko dlaczego zawsze dla ryb?

 

Nawet papier toaletowy wie, że żeby żyć trzeba się rozwijać, może i Ty w końcu pod względem akwarystycznym zaczniesz?

W każdym temacie na tacy dostajesz informacje dzięki którym można mieć akwarium ze zdrowymi rybami w komfortowych warunkach i przy okazji cieszącymi oko właściciela głównie tym że może on oglądać ich naturalne zachowania, bez tego byś musiał tygodniami i czytać a i tak byś do wielu wniosków nie doszedł a Ty z tego co widzę jak na  razie każdą pomoc olewasz i byt Twoich ryb i tak sie nie poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet: nie rozumiem uwag "w każdym akwarium".

W tym jak i w 54 L masz totalnie pomieszaną obsadę...

 

 

 

Pytanie jaki wewnętrzny polecacie...? Aquel Turbo 1000?

 

 

Każdy filtr wewnętrzny do tego akwarium będzie za słaby biologicznie i zawsze będą w nim jakieś problemy. Minimum jakaś większa kaskada lub kubełek.

 

 

 

Pytam konkretnie - nic nie olewam.

Odpowiedziałem, olałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 54l (welony, glonojad syjamski) to jeden temat i nie mieszajmy go z tematem 96l. ponieważ to inny zbiornik, który nie stoi u mnie w domu. A prosiłem o radę w sprawie 96. O planach przeniesienia obsady 56 do 300l także pisałem gdzie indziej. Tu pytam o konkret - filtr wewnętrzny do 96l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Zbiornik 25L: filtr od 30 do 90L na godzinę

  • Zbiornik 54L: filtr od 65 do 195L na godzinę

  • Zbiornik 112L: filtr od 134 do 402L na godzinę

402l/h max do 112l? Minimum 134l/h? Ktoś tu proponuje chyba stworzyć miniaturkę ekosystemu kałuży. Nie wiedziałem, że krakvet takie bajki wypisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma po prostu tak poruszać taflą wody, żeby była woda w akwarium odpowiednio natleniona (w dużej ilości filtrów można to ustawić na różne sposoby, czy to przepływem czy ustawiając wylot).

A najważniejsze jest to, żeby miał jak największą pojemność na media biologiczne dla osiedlenia się bakterii, przepływ schodzi na poziom drugorzędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...