Skocz do zawartości

[54l] Starter, roślinne


lukaszja31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 
Tutaj zaprezentuję Wam moje pierwsze akwarium, dlatego nazwałem je Starter. Początki nie były łatwe, dzisiaj jest zdecydowanie dużo lepiej.

 

Start zbiornika: Ok 20/11/2015
 
Zbiornik: 60 x 30 x 30, 54L
 
Oświetlenie: 1x 15W + folia odblaskowa
 
Filtracja: HJ 1122 1400L na godzinę
 
Rośliny: Gałęzatka kulista, Żabienica, Rotala rotundifolia, Echinodorus latifolius, Hygrophila siamensis, Hydrocotyle tripartita sp. Japan, Cabomba caroliniana, Ludwigia repens
 
Obsada: 9x Neon Inessa, 5x Danio Czerwone, 3x Mieczyk Hellera, 3x Skalar Mały, 2x Tetra Żałobniczka, 2x Prętnik Karłowaty, 1x Zbrojnik Niebieski, 1x Ampularia.
 
W dodatkowym zbiorniku dorastają: 6x Caridina cf. babaulti

 

Załączam zdjęcia od początku do dnia dzisiejszego - 22/01/2016.

http://imgur.com/a/Vv6JU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba nogą to upychasz w tym szkiełku. Porządek zrób,poczytaj o wymaganiach swoich ryb i oddaj te które odpadają ze względu na małą pojemność zbiornika. Potem jeżeli chcesz pomożemy dobrać odpowiednią obsadę w oparciu o parametry wody.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skalar Mały
 

 

O! Nowy jeszcze nie opisany gatunek? :)  

 

 

 

 Na zdjęciach widać napowietrzanie i Zamek (wielką literą przez szacunek) :) jedno i drugie jest zbędne.

 

Przeszukaj forum: jak zakładać akwarium. Wejdź do działu dla początkujących i poczytaj. Unikniesz wielu błędów i rozczarowań. To żadna ujma. Każdy kiedyś był początkującym i popełniał błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada dobrana raczej wg "ładnych rybek", niestety sprzedawca wciskał je nam właśnie według niby do podobnych wymagań.

 

W zbiorniku cały czas coś zmieniam, nie mogę jakoś uzyskać perfekcyjnego ułożenia roślin.

 

Zamku i brzęczyka już nie ma i raczej nie wrócą.

Edytowane przez lukaszja31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z niewielu rzeczy, które trzeba przerobić samemu: jak rosną rośliny w danym zbiorniku, w których miejscach im lepiej, w których gorzej. Potem restart, rośliny w docelowych miejscach i nic nie ruszamy.

Reszty warto uczyć się na cudzych błędach, jak na przykład obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw, a nie przejmujesz się roślinami. Filtr ma chodzić 24/24.

Myślę, że kolega podał po prostu przepływ filtra, a nie że włącza go na godzinę, spokojnie, tak źle nie jest ;) Aktualnie to "tylko" obsada do poprawy.

 

Co do obsady właśnie - pozwolę sobie przytoczyć minimalne wymiary akwarium dla danych gatunków i będziesz wiedział, co koniecznie i niezbędnie trzeba oddać:

skalar - 200l, poniżej to naprawdę smutek

neon innesa - na styk, ale wchodzi

danio czerwone - dno minimum 90x30 - nie wchodzi

mieczyk - 120x30 - nie wchodzi

żałobniczka - jakieś 70l - ciasno

prętnik karłowaty - praaawie, ale jednak trochę ciasno

zbrojnik - zdecydowanie nie

ampularia - zawsze ok

 

Innymi słowy: możesz zrobić akwarium pod neona innesa albo (ewentualnie na ścisk) pod prętnika karłowatego, ale tu jest to albo albo, nie jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...