Skocz do zawartości

Obsada 450L


Fabio35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 450L  150x50x60

filtr zewnętrzny Eheim model 2228 - 1050l/h

filtr wewnętrzny Aquael Turbo 2000- 2000l/h -Czy mogę zamienić ten filtr wew. Aquael Turbo 2000 - na AQUAEL FILTR UNIFILTER 1000 UV POWER.

 

 

I obecnie posiadam takie rybki:

1. Akara z Maronii - 4 sztuki

2. Pielęgnica Mekka - 2 sztuki

3. Pielęgnice miodowe - dobrana para

4. Glonojad zbrojnik niebieski - 2 pary ( jedna para albinos,druga zwykła)

 

5. Kosiarka - Grubowarg syjamski - 4sztuki

 

Co mogę jeszcze dodać z rybek?

 

Dodam aktualne zdjęcie jak wygląda Akwarium.

post-22122-0-87673900-1450119958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dorzucać, skoro już obecne gatunki nie są dobrane zgodnie? Nie wiadomo nawet pod jakie ryby masz warunki robione w akwarium. Nic nie wiadomo. Masz chociaż testy do wody i samozaparcie, by poprawić obsadę? Czy wolisz wrzucać przypadkowe gatunki, które tylko się spodobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

N03-100
Rybki pływają w gnojówce. Albo zacznij natychmiast większe/częstsze podmiany wody, albo zredukuj obsadę, bo póki co jestes na najlepszej drodze do tego, by się sama 'zredukowała', bez jakiejkolwiek kontroli nad tym, kto się 'zredukuje' pierwszy.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 sztuki Akarki z Maronii dam do innego akwarium a tutaj zostawię:

 

Pielęgnica Mekka - 2 sztuki(chyba parka)
Pielęgnice miodowe - dobrana para
Glonojad zbrojnik niebieski - 2 pary ( jedna para albinos,druga zwykła)

Kosiarka - Grubowarg syjamski - 4sztuki

 

No3-50-według tego testu jest to już w polu zielonym ,a od 100 jest różówe a powyżej czerwone

Mogę dodawać kulki gliniano-tofowe dla roślin i węgiel aktywny w płynie?

Mogę dodać pielęgnice diamentowe-cichlasoma salvini -2 sztuki ?

Edytowane przez Fabio35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łączenia pielęgnic Ameryki Centralnej, niech się wypowiedzą ludzie siedzący w tym temacie. Przy CA zbrojnik i kosiarki do oddania, to nie jest akwarium dla nich.

 

 

 

No3-50-według tego testu jest to już w polu zielonym ,a od 100 jest różówe a powyżej czerwone
NO3 trzymaj poniżej 25. Jeśli testy paskowe, to nie pokładaj w nich absolutnego zaufania.

 

Mogę dodawać kulki gliniano-tofowe dla roślin i węgiel aktywny w płynie?
Po co? Serio pytam, bo nie widzę powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo powkładałem dużo kryptokoryny i ponoć ona zanim się zaklimatyzuje zgubi liście a potem dopiero rosną nowe i ponoć lubi kulki gliniano-torfowe- stąd pytam

A węgiel w płynie ponoć pomoże w szybszym ich rozwoju


Tak test paskowy firmy JBL wiem nie ma co na nich się sugerować postaram się zrobić kropelkowe dokładniejsze a przepraszam faktycznie no3-50 to jest średnio na jeża na żółto jest a jak sugerujesz utrzymać 25 to świetnie na zielonym polu to jutro podmianka 100l i będem robił 200l raz w tygodniu,a nie jak do teraz na 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pielęgnice Ci nie kopią, to kryptokoryny mogą dostać kulki GT.  Węgiel zbędny dla tych roślin.

 

Podmiany rozłóż sobie na 2 razy w tygodniu po 100 litrów. 200l raz w tygodniu to musisz mieć wodę tak przygotowaną, by nie zachwiała temperaturą zbytnio. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...