Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz taki standardowy mechaniczny wyłącznik czasowy to tam jest co 15 minut skok.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Mam mechaniczny ale ze skokiem 30 min..

 

Kupiłem dziś testy na twardość wody, ale skorzystam z nich po świętach.

 

Ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć się na temat mojego świecenia, odnośnie tej przerwy?

 

Dziękuję Wam w ogóle za pomoc i korzystając z okazji życzę wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Edytowane przez tomek.pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem światło od 12 do 18 będę zwiększać co tydzień o 30 minut aż do 20. Czy od 12 to nie za późno? I jeszcze jedno pytanie, czy moglibyście mi podpowiedzieć odnośnie obsady. Mam możliwość zamówić Hara jerdoni ale czy mógłbym zamiast tych rybek trzymać z danio perłowym jakieś kiryski? Albo inne rybki denne? Chciałbym mieć jakiś wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustawiłem światło od 12 do 18 będę zwiększać co tydzień o 30 minut aż do 20. Czy od 12 to nie za późno? I jeszcze jedno pytanie, czy moglibyście mi podpowiedzieć odnośnie obsady. Mam możliwość zamówić Hara jerdoni ale czy mógłbym zamiast tych rybek trzymać z danio perłowym jakieś kiryski? Albo inne rybki denne? Chciałbym mieć jakiś wybór.

Zrobiłem dziś testy wody i tak:

-kranówka ph 7,5; KH 9; GH 10;

-akwarium ph 7,5; KH 11; GH 12;

 

W akwarium utrzymuję stałą temperaturę 24 st.C.. Na korzeniach pojawił się biały nalot oraz brązowy osad w niektórych miejscach. Zmarniało też kilka liści kryptokoryny ale w ich miejsce pojawiają się już nowe. Mech zaczyna się rozrastać. Teraz świece od 12 - 19.

 

Możecie odpowiedzieć na cytowanego przeze mnie posta? Dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez tomek.pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niezbyt. Kiryskowate lubią miększą wodę. Jak chcesz z danio sumiki, to Hara jerdoni będzie w sam raz, jeśli zjedziesz z pH do ~7.2 :)

A krewetki RC? Postanowiłem że będą H.Jerdoni 10 szt., Danio Perłowy 15 szt. ( na chwilę obecną jest 9 szt.)

Edytowane przez tomek.pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...