Skocz do zawartości

Barwniaki czerwonobrzuche


themajk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy wiec siema:) stary temat ale . mam barwniaki czerwonobrzuche , jedna to na pewno  samica a druga rybka to nie jestem pewny  , tu sa linki do filmow YT , 

dodam ze samica zaczęła zaloty (wygina się i trzęsie) . pomóżcie w identyfikacji płci :)

 

 

 

 

Założyłem Ci oddzielny temat  /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych zalotów nie widzę, ale wzrok już nie ten, więc mogłem przeoczyć. Musisz też mieć świadomość, że dokupienie samca wiąże się z koniecznością oddania odrzuconej/zdominowanej samicy, bo będzie miała ciężki żywot. Zdradzisz mi według jakiego klucza(?) dobierałeś ryby do swojego zbiornika? Przyznaję, że pierwszy raz widzę barwniki w akwarium wapieniem filipińskim. No i ten gruz na dnie?

Generalnie obsada, jak i elementy wystroju do korekty - pisz, jeżeli chcesz to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloty są to często nie ma tego na filmie. Dziś moja ślubna nabyła znów samiczkę ale ona jest przekonana ze to samiec upewnijcie mnie  :-?  , Rybki nie dobierane wg klucza, jak na razie sie nie gonią i nie narzekają :P  na dnie nie gruz  tylko piasek kwarcowy, i żwirek bazaltowy,  a co  z tym wapieniem filipinskim wywalic czy jak? 

 

Jak na razie nie mam super dużego doświadczenia w akwarystyce, uczę się na swoich błędach, doświadczeniu i sugestiach innych. teraz mam problem z nowym zbiornikiem 100l , na razie woda dojrzewa, ale nie chce sie wyklarować, filtr tera ex 400  tragedia, zamulał wode jeszcze bardziej, teraz wsadziłem Aquael fan 1 plus i jest lepiej ale nadal woda lekko metna co robic aby sie wyklarowała.

 

 aa i foto samca mojej ślubnej ;D

http://zapodaj.net/be09d1c913ae7.png.html

Edytowane przez themajk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobiorą ( przypadną sobie do gustu ) to nie powinno być problemu. W końcu to jest jeden i ten sam gatunek tylko w innej odmianie barwnej, a właściwie jeden jest albinosem.

 

Skrzyżowałem kiedyś w ten sposób zbrojniki niebieskie. Samiec był normalnie ubarwiony, a samica była albinosem. Wszystkie młode tej pary w moim przypadku były ubarwione tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie barwniaków czerwonobrzuchych... mam parkę i samiec jest w porządku, dogaduje się z innymi rybkami w akwarium i jest ok. Natomiast samica to jakiś demon. Ganiać wszystkie ryby za wyjątkiem zbrojnika, a więc wszystkie kiryski, pielęgniczki, samca barwniaka... czy to normalne? Zamęczy resztę rybek. Może trafił się wyjątkowo agresywny okaz?

Czy to może mieć coś wspólnego z tym, że jest najstarsza w całym akwarium? Reszta to jeszcze podrostki, a ona już nabiera pięknych kolorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu moje barwniaki upatrzyły sobie kokos, siedzą tam niemal cały czas (albo jedno albo drugie, raczej nie dwa na raz) i odganiają wszystkie inne rybki od niego. Wcześniej barwniaczka wyrzucała w pyszczku piasek na zewnątrz kokosa.

Jak myślicie, o co może im chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...