Skocz do zawartości

Schemat podłaczenia statecznika DMR


aleksandrakoloczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Borykam sie z małym problemem . Mianowiciezmieniam świetlówkę T8 na T5 24w.

 

Kupiłam statecznik DMR 1x 24w oraz oprawki bryzgoszczelne. Niestety nie wiem jak podłączyć. Nie działa mi . Albo źle podłączam albo żarówka jest zepsuta.

 

Proszę o jakieś zdjęcie cokolwiek jak to ze sobą podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki + i - masz na wejściu/wyjściu statecznika? Na wejściu masz przemienne z sieci, na wyjściu masz 4 przewody. Wszystkie 4 są używane tylko przy starcie do rozgrzania skrętek, potem używane są tylko dwa, z każdej strony lampy jeden.  

To co mi od razu przychodzi do głowy, to że mogłaś zamienić przewody na krzyż(wg. schematu kolegi wyżej np 1-3 i 2-4 albo 1-4 i 2-3). Lampę możesz pi razy oko sprawdzić omomierzem(kilka ohmów na dwóch pinach z jednej strony lampy) jeśli obydwa grzejniki są sprawne to lampa raczej też. W przypadku nieszczelności po jej odpaleniu któryś z żarników by się spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przepraszam za długą nieobecność. Wstawiam fotki schematu podłączenia świetlówki.   Proszę o pomoc ponieważ w obecnej chwili mam leddy i mam tak zaj............. zielony glon na roślinach jak w jeziorze. Bardzo proszę o pomoc.  Nie stety nie wiem czy statecznik   nie działa  czy żarówka gdyz statecznik kupiłam używany na allegro, a żarówka zakupiona nowa w sklepie.

post-21682-0-99432800-1443367726_thumb.jpg

post-21682-0-05339600-1443367791_thumb.jpg

post-21682-0-51198800-1443367842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...