Jump to content

60 L Takie cuś :)

cstk
 Share

Recommended Posts

Witam, proszę o podzielenie się opiniami. W planach mam dołożyć jeszcze jakąś łupinę kokosa, chyba, że macie inne pomysły? bo przodek akwa mam właśniwie nieruszony i trochę pusto :(

EDIT:W sumie na tym zdjęciu zbiorniczek wydaje się wielkości skali mikro ;p

Planowana obsada:

Parka Ramirezów i pare neonów czerwonych

11857743_1009071605804441_1318801380_n.j

Edited by cstk

Podłoże kiepskie wybrałeś.Opisz dokładnie zbiornik,wymiary,oświetlenie,filtr,parametry wody.Zanim zdecydujesz sie na jakiekolwiek ryby najpierw poczytaj o nich,jakie warunki potrzebują w akwarium.Ja w tym akwarium neonów i ramirez nie widzę.

Te kamienie i podłoże słabo wyglądają i wg. mnie bardzo kontrastują z roślinami.

Tak jak poprzednik pisze że ramek tu w tym akwarium bym nie dał.

Jak dojrzeje sprawdź parametry i wtedy daj znać bo może się okazać ,że masz wodę nie odpowiednią .

Zbiornik wydaje się mniejszy z powodu przede wszystkim grubego żwiru.

To dla ramek jakie podłoże proponujecie, jakie kamienie, czy też korzenie?

Dla ramirezek tak samo jak dla każdeych innych pielęgniczek najlepszy jest drobny piasek kwarcowy. Do tego możesz dać kulki gliniano-torfowe żeby wspomóc rośliny. Kamienie prawie dowolne, byle nie zmieniały parametrów wody. A korzeni jest chociażby w sklepach cała masa do wyboru, możesz też znaleźć i spreparować samemu.

Polecam użytkownika z allegro KORZENIE1 ma duży wybór i w dobrej cenie,sam będę u niego zamawiał.

Podaj podstawowe wiadomości o akwarium(wymiary,sprzęt,rośliny itd) ;),łatwiej będzie ci wtedy pomóc 

Edited by Serad11

ok, na samą górę tego żwirku wrzuciłem z 12 kilo piasku(godzina płukania a dalej woda mętna) piasku ze sklepu akwarystycznego. Kamienie stare wywaliłem(te z których miałem jaskinie), dołożyłem jeden owalny czerwono biały, i spoooory korzeń w centrum akwa, a za nim dużą roślinkę anubis(chyba ;P) filtr, grzałkę zasłoniłem kawałkiem innego korzenia jak i rośliną którą miałem wcześniej najbardziej po lewej. 

Fotki wrzuce jak mi się woda wyklaruje, bo jeden wielki młyn tam jest w tej chwili. :) 

Według mnie ładniej teraz wygląda piaszczysta plaża z licznymi kamykami :) Dziękuję i pozdrawiam :)

Chociaż dalej mam wrażenie, że z przodu trochę pusto. Ktoś ma jakieś pomysły? bo zmieściłbym jeszcze jakieś 2 czy 3 dekoracje małe(3x3)?

Możesz też dać zdjęcie tego filtra jak nie wiesz jaki to inni ci powiedzą,tego żwiru mogłeś trochę wybrać i dopiero piaskiem (ja tak robiłem),na przód może jakiś trawnik ale to chyba nie przy tym oświetleniu albo pare gałęzatek kulistych,ładne rośliny,czekamy na foty ;)

ale to specjalnie nie wybierałem ;P według mnie lepiej to wygląda ;p

tutaj jest kamień nowy 

11872787_1009383432439925_1473048338_n.j

a tutaj filtr 

11880890_1009383435773258_1667760426_n.j

a właśnie i tu mam pytanie wyłączyć napowietrzać? czy zostawić go? bo wszędzie mam pęcherzyki powietrza?

Edited by cstk

Szkoda, że nie wywaliłeś tego gruzu. Wygląda mi on na taki co będzie parametry wody paprał, a ramki wolałyby miękką i kwaśniejszą. Poza tym za miesiąc będziesz miał piach pod spodem a gruz na wierzchu.

Filterek raczej słabizna, więc z obsadą się nie rozpędzaj.

• Like 1

No cóż filtr dorzucony do zestawu. Więc Luwr to nie jest. Ale tak w sumie myślałem, czy aby zewnętrznego nie powiesić, bo ja kocham ten dźwięk jaki wydają :D Za dzieciaka jak mój ojciec miał akwarium to siedziałem nocami i słuchałem dźwięków ;D

Toś mi zniszczył moje wyobrażenie ;)

Panowie, szybkie pytanie ten duży korzeń, którego wrzuciłem do wody zdaję się, że ją trochę zabarwił na lekki brązowy kolor(herbaciany?) i z tego co wiem to akurat dobrze jeżeli chce mieć ramirezki, bo czarne wody to ich naturalne środowisko?

Edited by cstk