Skocz do zawartości

60 L Takie cuś :)


cstk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o podzielenie się opiniami. W planach mam dołożyć jeszcze jakąś łupinę kokosa, chyba, że macie inne pomysły? bo przodek akwa mam właśniwie nieruszony i trochę pusto :(

 

EDIT:W sumie na tym zdjęciu zbiorniczek wydaje się wielkości skali mikro ;p

Planowana obsada:

Parka Ramirezów i pare neonów czerwonych

 

11857743_1009071605804441_1318801380_n.j

Edytowane przez cstk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kamienie i podłoże słabo wyglądają i wg. mnie bardzo kontrastują z roślinami.

Tak jak poprzednik pisze że ramek tu w tym akwarium bym nie dał.

Jak dojrzeje sprawdź parametry i wtedy daj znać bo może się okazać ,że masz wodę nie odpowiednią .

Zbiornik wydaje się mniejszy z powodu przede wszystkim grubego żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To dla ramek jakie podłoże proponujecie, jakie kamienie, czy też korzenie?

Dla ramirezek tak samo jak dla każdeych innych pielęgniczek najlepszy jest drobny piasek kwarcowy. Do tego możesz dać kulki gliniano-torfowe żeby wspomóc rośliny. Kamienie prawie dowolne, byle nie zmieniały parametrów wody. A korzeni jest chociażby w sklepach cała masa do wyboru, możesz też znaleźć i spreparować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, na samą górę tego żwirku wrzuciłem z 12 kilo piasku(godzina płukania a dalej woda mętna) piasku ze sklepu akwarystycznego. Kamienie stare wywaliłem(te z których miałem jaskinie), dołożyłem jeden owalny czerwono biały, i spoooory korzeń w centrum akwa, a za nim dużą roślinkę anubis(chyba ;P) filtr, grzałkę zasłoniłem kawałkiem innego korzenia jak i rośliną którą miałem wcześniej najbardziej po lewej. 

Fotki wrzuce jak mi się woda wyklaruje, bo jeden wielki młyn tam jest w tej chwili. :) 

 

Według mnie ładniej teraz wygląda piaszczysta plaża z licznymi kamykami :) Dziękuję i pozdrawiam :)

 

Chociaż dalej mam wrażenie, że z przodu trochę pusto. Ktoś ma jakieś pomysły? bo zmieściłbym jeszcze jakieś 2 czy 3 dekoracje małe(3x3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to specjalnie nie wybierałem ;P według mnie lepiej to wygląda ;p

tutaj jest kamień nowy 

11872787_1009383432439925_1473048338_n.j

a tutaj filtr 

11880890_1009383435773258_1667760426_n.j

a właśnie i tu mam pytanie wyłączyć napowietrzać? czy zostawić go? bo wszędzie mam pęcherzyki powietrza?

Edytowane przez cstk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wywaliłeś tego gruzu. Wygląda mi on na taki co będzie parametry wody paprał, a ramki wolałyby miękką i kwaśniejszą. Poza tym za miesiąc będziesz miał piach pod spodem a gruz na wierzchu.

Filterek raczej słabizna, więc z obsadą się nie rozpędzaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mi zniszczył moje wyobrażenie ;)

 

Panowie, szybkie pytanie ten duży korzeń, którego wrzuciłem do wody zdaję się, że ją trochę zabarwił na lekki brązowy kolor(herbaciany?) i z tego co wiem to akurat dobrze jeżeli chce mieć ramirezki, bo czarne wody to ich naturalne środowisko?

Edytowane przez cstk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...