Skocz do zawartości

Pomocy z Ph


mariusz123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ph w moim akwarium. Nie mam już siły tyle prób i zbiłem o 0,2 czyli z 8 do 7,8.

Parę informacji:

1. Mam 6 roślinek.

2. Oświetlenie 2x15w

3. Cały czas dostarczam tlen.

4. Używam filtra hw-302

5. Moje media filtracyjne:

- Gąbka

- Zeolit

- Bioceramika

6. Jako podłoże mam piach kwarcowy (biały).

7. Parametry:

- pH-7,8

- gH-8

- kH-7

Czego prubowałem:

- Liście dębowe

- Szyszki olchowe

- Preparat chemiczny Aquacid ph minus 30 ml

Nie mam pojęcia co dalej potrzebuje wyniku 7 a mam 7,8 na filtr ro mnie nie stać a nie mam dostępu do wody destylowanej chyba jedyne czego nie próbowałem to filtracja przez torf a Co2 przy mim świetle nie pomoże.

Proszę pomóżcie mi to jest porażka od 2 tygodni się męczę i nic zbiłem o 0,2 jeśli znacie inne sposoby lub wiecie co robie źle to napiszcie chętnie skorzystam z waszych rad.

Z góry dziękuje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób sobie kalkulację, ile wydasz na jakieś specyfiki i ile Cię to będzie kosztowało nerwów i czasu. A potem rozważ zakup filtra ro. ;) Najprostszy kupisz już za 100zł. http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-ro3-membrana-75-gpd-okazja-i5404922552.html, a za 130zł dostaniesz membranę 100GPD http://allegro.pl/filtr-osmoza-pentair-akwarystyczna-100gpd-ro3-usa-i5400811501.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej do akwarium wodę destylowaną, a jeśli nie chcesz kupować wody destylowanej to postaw na filtrację RO. Pakowanie na siłę preparatów chemicznych odradzam - po pierwsze rzadko dają pożądany efekt, a po drugie lepiej postawić na naturalne sposoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz123 tylko pamiętaj o podmianie, jak będziesz podmieniał wodę to zwróć uwagę aby wlewana woda do akwa miała to samo pH bo inaczej Twoje starania o zmniejszeniu pójdą na marne a ryby dostaną za dużego szoku związanego ze skokiem pH.

 

Wysłane z mojego LG-D722

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mariusz123 tylko pamiętaj o podmianie, jak będziesz podmieniał wodę to zwróć uwagę aby wlewana woda do akwa miała to samo pH bo inaczej Twoje starania o zmniejszeniu pójdą na marne a ryby dostaną za dużego szoku związanego ze skokiem pH.

 

Wysłane z mojego LG-D722

Raczej powinien zwrócić uwagę, żeby KH było takie samo w akwarium i podmienianej wodzie. Jeśli nie chce żeby jego starania o zmniejszaniu PH nie poszły na marne. PH zmienia się w ciągu doby, zależy to od zawartości CO2, kwasów organicznych np z korzeni ozdobnych, szyszek olchy, oraz KH. Natomiast KH - można przyjąć w uproszczeniu - się w zasadzie nie zmienia.  Nagła zmiana PH o 1 - 2 stopnie wywołana zużyciem CO2 przez rośliny podczas fotosyntezy, lub nasyceniem wody CO2 w nocy, jest zupełnie nieszkodliwa. Różnice w PH występują w samym akwarium, w jego różnych miejscach, wystarczy dokonać pomiaru  pehametrem w gęstwinie roślin i w innym wolnym miejscu do "pływania". Natomiast zmiana KH o 2 stopnie w ciągu doby może już być odczuwalna przez ryby. Preparaty obniżające PH tak naprawdę obniżają KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...