Skocz do zawartości

Krewetkarium 30 l.


Erni-lee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie założyłem sobie kostkę 30 l. kolejny raz po kilku latach :D

 

Obsada:

Neon inessa 6 szt w planach oddanie ich i wymiana na mniejsze ryby lub dokupienie 5 szt.

Oraz dwa gatunki krewetek jeszcze nie wiem które połączyć razem więc proszę o ciekawe propozycję.

 

Rośliny:

» Hydrocotyle japan (5 sadzonek)

» Alternanthera reineckii (1 sadzonka)

» Bacopa australis (2 sadzonki)

» Ceratopteris cornuta (2 sadzonki)

» Schinnersia rivularis (2 sadzonki)

» Willow moss (5 sadzonek)

» Cardamine lyrata (3 sadzonki)

» Rotala green (2 sadzonki)

» Rotala rotundifolia (2 sadzonki)

» Cryptocoryne wendtii (1 sadzonka)

» Hygrophila polysperma (1 sadzonka)

» Limnobium laevigatum (1 sztuka)

» Cladophora aegagropila (1 szutka)

» Pogostemon octopus (1 sadzonka)

» Bacopa monnieri (1 sadzonka)

W planach dokupienie glossostigmy na trawniczek oraz wywalenie roślin które się nie przyjmą.

Podłoże:

Aqua art substrat.

Nawożenie:

Jeszcze brak w planach nawozy płynne oraz butla ciśnieniowa CO2

Filtracja:

Pat mini z zestawu w dalszym planie możliwe że wymiana.

Ogrzewanie:

Aquael comfort zone gold 25W.

Ozdoby:

Scenery stone około 2 kg. 

Tło chwilowo brak w planach czarny brystol.

Oświetlenie:

Leddy smart- 8500 K plant w planach dokupienie sunny o innej barwie 6500 K aktualnie 6W LED.

 

e708dd0bebd06d25m.jpg

c816a1c5628bd441m.jpg

e1206d15566072c7m.jpg

 

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krewetkarium i zmiany butla niedługo będzie rośliny też wymieniam i podłoże na brąz a ryby oddane nie dodaje fot bo nie ma to sensu.Krewetki będą pewnie babaulti stripes lub inne bo pH dzięki podłożu i CO2 będzie niższe więc i nad krewetkami jeszcze pomyślę...Lampę zamówię a jeśli chodzi o nawozy myślę z jakiej firmy zakupić i jakie jeśli możecie coś podpowiedzieć to bardzo proszę ? Kamienie zostają nie zatwardzają wody a mi się osobiście podobają.Co do filtra nie wiem ale myślę o szklanych rurach i zewnętrznym możliwe że zakupię jakiegoś eheim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nabiera kontrastów lecz na trawnik idzie czekać bo rośliny przyszły sparzone ponieważ upały czekam na wymianę oraz na nawozy i wąż do butli ponieważ również nie otrzymałem więc nie podłączone.Ryby będą Danio margaritatus 6 szt. a krewetki babaulti stripes zebra 3 szt. ponieważ mało jest ich dostępnych w sieci...Woda kryształ czekam również na stały test CO2 i pH.Śmiało polecę podłoże Aqua art substrat ponieważ dzięki niemu woda jest naprawdę przygotowana na nowych mieszkańców oczywiście dojrzała. Neony oddane do większego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brak kogokolwiek kto napisze cokolwiek cóż...

Cierpliwości, napisałeś 2,5h temu posta wrzucając kilka zdjęć i nie zadałeś żadnych pytań, jest weekend, jest ciepło i ludzie powyjeżdżali na grille, nad wodę i Bóg wie gdzie...i nie jest im w głowie forum.

 

 

 

Od samego początku mam glony nitkowe

Ja nitki usuwałem ręcznie.

 

 

 

mam nadzieję ze samo CO2 wspomoże rośliny
 

Tak, powinno wspomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wyniosłość  :-? Mam pytanko czy samo podawanie CO2 zlikwiduje glony ? Czy zakupić węgiel w płynie podobno skutkuje ? Ponieważ nie mam zamiaru stosować chemii na glony a nie mierzę NO2 NO3 tylko pH.Podmieniam co tydzień 25% wody akwarium jest sterylne tylko te glony są straszne od kiedy zakupiłem rośliny z glonami utrzymują sie przynajmniej ślimaki udało mi sie zlikwidować które też nie świadomie otrzymałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie że mam  rhizoclonium nitkowate.Kto zna te glony i wie jak je najłatwiej zwalczyć ? Dziękuję za każda pomoc

To co zrobię to zmniejszę naświetlanie z 12 do 10 godzin w dzień zwiększę podawanie CO2 w nocy zmniejszę do minimum.Zwiększę podmiany do 50 % tygodniowo jeśli nic sie nie zmieni zakupię węgiel w plynie a wcześniej szczegółowe nawozy na NO3 KH itp. Mam nadzieję że chodzi tu o nadmiar NO3 ponieważ ryby nie dojadają lub o słabą filtrację ale bez dokładnych testów nie jestem w stanie sie dowiedzieć. 

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musiałem zastosować radykalne kroki zniszczyłem glony AlgoStop depod Tetry.Rośliny się poprawiły lecz rosną bardzo wolno i nie próbują bąbelkować nawet przy CO2 i węglu w płynie przy podwójnych dawkach...

Stosuję następujące nawozy firmy aqua art:

Ferro+

Carbo

Clasic

Myślę nad zakupem jeszcze potasu i makro tej firmy oraz testów kropelkowych ponieważ nie wiem w czym tkwi  problem czyżby AlgoStop depod również hamował rozwój roślin w akwarium ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co mam robić ? Na dniach podam wyniki testów jak je zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodaję aktualne zdjęcia mieszkańców czyli danio perłowego którego posiadam 8 szt oraz anentome heleny posiadam 4 szt lecz kopulują niedługo będzie pewnie więcej oraz krewecie że z zebrami mi nie wyszło posiadam teraz 29 szt. krewetek blue carbon rili.

 

8999335516683438med.jpg

ee7760766ebfb993med.jpg

ada3d10289339183med.jpg

4e81738df84f6dbdmed.jpg

c5ca00f27cd5e675med.jpg

f05e6b5823f0c73dmed.jpg

28b14031279dd227med.jpg

2b67ad0eb1981c09med.jpg

9b2e9aa4246f10f6med.jpg

4e587480e573b666med.jpg

78e47d7db8b871f0med.jpg

c2bced9582eef780med.jpg

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodaje nowe foty po zmianach w obsadzie oraz aranżacji.

Aktualna obsada to:

Gupik endlera parka japan blue. oraz krewetki red rili w ilości na razie 6 szt.

Aranżacja zmieniła się w trochę w roślinach oraz zamiast kamieni jest teraz korzeń.

No i filtr sie zmienił na kaskadę FZN2 filtr został zasypany ceramiką.

 

[ue01ed2bdc971fbd2med.jpge4bd7466e90778ccmed.jpg

de8f48eb0757d331med.jpg

d54ee3316c8fc026med.jpg

03d8d850ea7ba85dmed.jpg

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Krewetki nie utrzymują mi sie chyba z powodu twardej wody zamówiłem więc red cherry które sie rozmnażają.Gupiki są dokupiłem jeszcze jedną odmianę barwną tych ryb oczywiście reguluję ich ilość i je odsprzedaję.Butlę sprzedałem i drugą lampę postawiłem na roślinach które potrzebują słabego światła i mało nawozów a nawóz też jeden bez miedzi.Akwarium zarasta aż miało na bazalcie bez niczego i glonów też brak...

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...