Jump to content

chissa

Użytkownik
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

chissa last won the day on February 2 2016

chissa had the most liked content!

Community Reputation

4

About chissa

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. chissa

  [45l] amandy i bojek?

  Harem to jest duże ryzyko. Dobrze to przemyśl. Ja bym został przy aktualnej konfiguracji. Ewentualnie dodać kilka amand do tej grupki.
 2. chissa

  Obsada do 350L

  Mam dwie pary ramirez w akwarium 100x40 . Ogółem jedna para jest dobrana i króluje w akwarium. Druga jest od kilku dni ale samiec nie zauważa kompletnie samicy. Dobrana para trochę gania inne ryby ale to z powodu ikry złożonej przez nie. Nie wiem jak to będzie gdy nie będą one zajęte tarłem. Pierwsza para też jest u mnie krótko i od początku widać tylko godowe zachowania. Co do towarzystwa to wybrałem dla nich razbory czarne. Za jakiś czas wprowadzą się jeszcze neony czerwone. Myślę, że dwie ławice będą wyglądały spoko.
 3. Nie bierz takiej grzałki. Ona utrzymuje stałą temperaturę. Jeśli ryba Ci zachoruje czy coś to będziesz musiał podnieść temperaturę co nie jest możliwe przy tym sprzęcie. Lepiej wziąć taką z regulacją.
 4. chissa

  Czym się różnią

  Różnią się nie tylko rozmiarem ale i temperaturą barwową. Może to ma wpływ na cenę. Ta 55 cm ma 10 000K. 44cm ma 8500K
 5. Tak jak w temacie interesuje mnie to czy przenosząc krewetki ze zbiornika w którym może być jakiś pasożyt do zbiornika zdrowego nie przeniosę jednocześnie tego dziadostwa co podejrzewam. W jednym zbiorniku leczę prawdopodobną odinozę. Póki co efektów brak. Wcześniej gdy jeszcze o chorobie nie wiedziałem przeniosłem jedną rybę z 52l do 62l i dopiero po 3 dniach zauważyłem objawy i ryba przeniosła się do osobnego szpitalika. Chciałbym z 62l zabrać trochę krewetek do nowego akwarium ale mam obawy, że tam ten pasożyt jest. Choć po rybach jeszcze nic nie widać a minęło już trochę czasu.
 6. chissa

  Czy molinezja jest w ciąży?

  Ile litrów ma to akwarium ogólne? Molinezje zostaw, chociaż bojowniki będą mieć kolację z żywca pewnego dnia.
 7. chissa

  Prawdopodobnie oodinoza

  Objawy są tylko w jednym akwarium. Do drugiego była przeniesiona ryba na 3 dni więc mogło się coś przenieść. Wtedy jeszcze nie zorientowałem się, że coś nie gra. Ciemne ryby mają szarawo zielonkawy nalot a na jasnych jest złoty. Bez przesady, co jest nie tak z parametrami?
 8. 1. Litraż zbiornika: 52l 2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb: lipiec 2015, wymiana podłoża jesienią tamtego roku. 3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas: Hbl 701 24/7 4. Gatunki i ilość ryb: bojowniki 2+2 (jedna z samic okazała się samcem) oprócz tego ślimaki 5. Ilość i rodzaj roślin: akwarium jest mocno zarośnięte (bakopa australis, ludwigia repens, hygrophila difformis, mchy, rotala rotundifolia. 6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp: grzałka 50W 7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp: ocet i potas jako nawozy, pokarmy suche i mrożone 8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.). NO2-0, NO3-5, pH- 7,2, kh-9, gh-10 9. Temperatura w zbiorniku: 26 10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra): podmiana 20% wody raz w tygodniu, co dwa tygodnie płukanie gąbek z kaskady. 11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane): ryby lekko ocierają się o rośliny lub korzenie, oprócz tego występują rdzawe plamy na skrzelach i głowa posypana jakby pyłkiem. 12. Zdjęcie chorej rybki. Na przykładzie jednej ryby: Na jasnych rybach pokazują się złote plamy. U ciemnych wygląda to tak jak na zdjęciu wyżej. Czy to jest odinoza tak jak mi się wydaje? Jeśli tak to jak działać? Zaznaczam, że nie mieszkam w Polsce i nie mam dostępu do większości leków. Lokalnie znalazłem tylko lek rivamor firmy aquarium munster który w opisie ma zaznaczone, że leczy odinozę. Gdzieś wyczytałem też, że kąpiele w soli lub nadmanganianie działają leczniczo. To prawda? Mam jeszcze pytanie odnośnie roślin. Chcąc przyciąć coś i zasadzić w innym akwarium muszę te rośliny zdezynfekować, tylko jak. Nadmanganian wystarczy? Co z rybami. Na dniach miały przeprowadzić się do większego akwarium. Kilka dni temu była tu jeszcze jedna bojowniczka ale oberwała od drugiej i przeniosłem ją do innego akwarium w którym są pielęgniczki borelli i neony. Mówię tu o rybie ze zdjęcia. Pływała z nimi przez 3 dni. Rozumiem, że robiąc tak przeniosłem pasożyta do drugiego akwarium, tak?
 9. chissa

  Pasożyty military helmet?

  Jakie masz jeszcze ślimaki w akwarium? To muszą być jaja jakiegoś innego. Pewnie drugiego helmeta bo mówisz "...jeden z moich hełmików"
 10. chissa

  Razbory

  Płetwy mogą się strzępić od niewłaściwych warunków.
 11. chissa

  Posocznica i co dalej

  Zwracam się do was z pytaniem co zrobić gdy w akwarium zdechła nam ryba na posocznicę. Czy takie akwarium trzeba jakoś odkażać? Bojownik mieszkał tylko z krewetkami. Kilka dni temu przy otwartej pokrywie wyskoczył i pacnął z wysoka na ziemię. Od tego czasu stał się apatyczny i błyskawicznie się zawinął z tego świata. Brzuch mu napuchł, łuski odstawały i nie jadł już później. Co robić w takim przypadku? Czy konieczny jest restart czy wystarczy większa podmiana wody i można wpuścić nową rybę?
 12. chissa

  Bojownik i modrooki

  Współczuję, jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak agresywnym bojownikiem. U mnie sielanka trwa. Krewetki po nich skaczą. Borarasy, endlery czy lśniącooczki (każde w innym akwarium) zawsze są na pierwszym planie, nigdy nie przeganiane przez bojownika. Od kilku dni "romansuję" z pielęgniczkami borelli i w tym przypadku krewetki są tak samo całe i zdrowe. Co do modrooków to ciągle myślę. Akwarium prawdopodobnie będę mieć początkiem kwietnia. Trochę sobie dojrzeje samo, trochę mu pomogę. Mam mobilną gąbkę w kaskadzie to wrzucę ją do kubełka aby zaszczepić filtr. Co będzie dalej to się zobaczy.
 13. chissa

  Bojownik + krewetki

  Mam kilka bojowników i żaden nie poluje na krewetki nawet te najmniejsze. Nie będę polecać bo wiem, że takie połączenie może być ryzykowne. Zrobisz jak uważasz, u mnie się to udaje. Być może mam szczęście do bojowników.
 14. chissa

  Bojownik i modrooki

  Według internetów rosną 4-6 cm. Jeden z moich bojowników nawet narybku endlerów który z nim dorastał nie tykał. Krewetki świeżo urodzone chodzą mu przed "nosem" i też nic. Także o modrooki nie miałbym obaw. Każdy mój bojownik żyje z krewetkami i jakimiś małymi rybkami. Gdzieś jakiś czas temu przeczytałem, ze bojownik miałby za twardo przy modrookach i dlatego pytam. Kwestia obsady jest jeszcze w fazie ciągłego planowania, ale najbardziej chciałbym właśnie te ryby o które pytam. Dzięki za informację
 15. chissa

  Bojownik i modrooki

  Co sądzicie o pogodzeniu bojownika i modrooków słonecznych? Czy da im się dobrać parametry tak aby żadna strona nie była pokrzywdzona? Zaznaczę, że mam 5 bojowników a jeden spokojniejszy od drugiego także o agresję nie ma się co bać. Akwarium jeszcze nie mam, ale będzie za jakiś czas w granicach 120-160 litrów, parametry mogę dostosować dowolne.
×