Skocz do zawartości

Witam z Łobza:))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów:) Na wstępie chciałem się przywitać. Kamil z Łobza Zachodniopomorskie:)) Swoją przygodę zacząłem z akwarium dwa miesiące temu 01%20Smile.png) Posiadam akwarium z oswietleniem ledowym. te aqua ma około 90 litrów niestety troche małe. Posiadam w nim taką oto obsadę:

4 rozbora klinowa
6 neon innesa
1 sumik szklisty
2 zbrojnik pospolity
3 zbrojnik zloty
1 zwinnik jarzeniec
8 gupik endlera
1 gupik pawie oko
3 mieczyki hellera
2 molinezje ostrouste
2 kirysek pstry
2 babka elegans
4 platynki
2 pretnik karlowaty
1 krewetka filtrujaca
3 krewetki red cherry moze wiecej heh
2 helenki

roslinnosc to anubias na korzeniu, troche trawy, wątrobowiec, dwie gałęzatki.

wiem ze za duzo rybek mam ale nie wiem ktorych sie pozbyc i co jeszcze z roslin dodac do tego akwarium. filtr mam firmy aquatec 700l/h z deszczownicą i zaworkiem regulujacym przepustowosc wody.
http://zapodaj.net/2d94f2ca0a0ec.jpg.html

Proszę ocencie je.
 
na zdjeciu jest kamien wapienny ale sie go juz pozbylem dalem jeszcze jeden wiekszy kokos. plus dodatkowy filtr eheim 2006 do pomocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj jestem calkowicie zielony temperatura wody to 25 stopni.. i reszty nie wiem w ogole. w filtrze są gabki o róznej grubości. i przepuszczalnosci wody. nic wam to nie powie pewnie. nie znam twardosci wody jakie ph itp. uzywalem do tej wody zywe kultury bakteri i torf.

 

Pisownia! Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 rozbora klinowa 6 neon innesa 1 sumik szklisty 2 zbrojnik pospolity 3 zbrojnik zloty 1 zwinnik jarzeniec 8 gupik endlera 1 gupik pawie oko 3 mieczyki hellera 2 molinezje ostrouste 2 kirysek pstry 2 babka elegans 4 platynki 2 pretnik karlowaty 1 krewetka filtrujaca 3 krewetki red cherry moze wiecej heh 2 helenki

Powiem wprost molinezje, mieczyki, gupiki...WON Z AKWARIUM. Potrzebują innych parametrów. Chłopie lepsza zupa rybna niż ja w swojej 112. Polecam abyś sobie kupił książkę o rybach.

Edytowane przez Avatar94xPLx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego co możesz zostawić, a potem oddaj resztę.

Może układ: prętniki plus większe stado razbory i kiryski? Tutaj pytanie do fachowców od obsad czy byłoby ok. Resztę oddać i dostosować parametry.

Parametry kranówy powinieneś mieć na stronie wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od parametrów wody, kup lub pożycz od kogoś. Kh, gh, no3, po4, pH. To chyba najważniejsze w twoim przypadku.Poczytaj o każdej rybie z twojego akwarium, o ich parametrach i wymaganiach.Wtedy będziesz wiedział które ryby mogą zostać a które do oddania.

Edytowane przez mirek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz do poczytania o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/ Do ustalenia obsady będą Ci potrzebne testy na pH, GH, KH. Mogą też się przydać testy na NO2 i NO3.

Co do ryb to jak na razie to masz totalny miszmasz. Nie dość że ryby o różnych wymaganiach co do parametrów wody to jeszcze zbiornik jest znacznie przerybiony. Kiryski potrzebują piasku na dnie.

Jak będziesz znał juz parametry wody wtedy na pewno pomożemy wybrać odpowiednie ryby do Twojego akwarium. Ewentualnie możesz parametry kranówki sprawdzi na stronie wodociągów swojej miejscowości, choć w akwarium mogą się one nieco różnić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...