Skocz do zawartości

Mięsożercy


Avatar94xPLx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem nigdy tych ryb ale widziałem kiedyś u znajomego dwie dorosłe piranie w akwarium około 200 litrowym. Były w nim do póki nie pogryzły swojego opiekun kiedy ten czyścił ich zbiornik. Po tym incydencie zostały oddane.

Ale do czego zmierzam. Widząc te dwie ryby w tym 200 l akwarium było widać że ewidentnie miejsca w nim za wiele nie mają. Poza tym są to ryby stadne które powinno się trzymać w większej ilości, a co za tym idzie akwarium powinno być odpowiednio duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary to mięsożercy, wszelkie apisto itp. Jeśli akwarium będzie odpowiednio duże, to ławica skalarów w sam raz. Oczywiście muszą być odpowiednie parametry wody, a pisząc mięsożerne nie mam na myśli kurczaków, serc wołowych itd, tylko wszelkie bezkręgowce, jak wodzeń, rozwielitka, dżdżownice, larwy owadów itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ryb mięsożernych w Twoim rozumieniu tego słowa bo wydaje mi się, że bezkręgowców nie traktujecie z Ojczymem jako mięso to ryby bardzo duże a i one raczej powinny mieć specjalną dietę w której na kawałek polędwicy wołowej nie ma specjalnie miejsca częściej niż raz na bardzo dużo czasu. Niestety w takich przypadkach rozmawiamy o bardzo dużych zbiornikach z bardzo wydajną  i przeważnie dość drogą filtracją.

Bardzo chętnie poradzimy ale trzeba trochę więcej wiedzieć na początek. Np czy rozmawiamy o zbiorniku rzędu tysiąc litrów i cenie rzędu 20 tys pln. Tak pewnie się da taniej ale raczej przy większym doświadczeniu. Dla mnie trzymane przeze mnie skalary, pielęgniczki, niektóre zbrojniki i duchy to wszystko są ryby mięsożerne i karmię je między innymi mięsem (wodzień, szklarka i inne mrożonki lub żywe). Serc wołowych dla ryb nie używam od 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale mój ojczym się uparł zdeka na ryby mięsożerne ale nie wiem jakie mu doradzić bo jest sporo ryb które znam.

Tak samo jak Ty uparłeś się, że mięso to serca wołowe.

 

 

 

A jakoś paletkom powinno się podawać serca wołowe

Podaje moim paletkom mięso, ale serca  (czy to wołowe czy indycze) nigdy na oczy nie widziały, kryll, artemia czy inne takie to również mięso...

 

A takich ryb jest naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...