Skocz do zawartości

Jak mogę zmienić swoje akwarium?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieduże (15l) akwarium). Mam w nim 4 neony czerwone. Nie wygląda ono jednak zbyt ładnie, dlatego proszę o różne porady. Dodam, że tło stanowi czarny karton (na zdjęciu tego nie widać).

Przepraszam, za jakoś zdjęcia, ale musiałem go uciąć, bo na forum jest ograniczenie co do wielkości zamieszczanych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zrobić można bardzo dużo. Pytanie ile chcesz zrobić, na ile rzeczy masz wolne środki pieniężne itd... Zaczął bym od umycia szyby, bo nieestetycznie wygląda. Rośliny wyglądem przypominające step również jakoś nie pasują :/ wydaje mi się, że sztuczne rośliny są efektem braku oświetlenia. Można kupić w jakimś sklepie z art. elektrycznymi, bądź w supermarketach typu obi, bricomarche gotowe oprawki ze świetlówkami. Koszt takiej oprawy ze świetlówką to ok 20zł. Myślę, że 8W spokojnie wystarczy ;) Jak dasz świetlówkę, to możesz posadzić żywe rośliny. One już dużo zmienią. Możesz też kupić całego kokosa z warzywniaka. koszt ok 2zł. Rozbijasz młotkiem, wydrążasz miąższ (możesz go zjeść :D) i wygotować skorupę. Dobra z niej kryjówka. Obsadę zmień na gupiki (1 samiec i 2 samice) a neony powinieneś oddać, bo za małe akwarium i ryba stadna. Jak zrobisz tyle co napisałem to będziesz dużo bardziej zadowolony ze swojego zbiorniczka. Później możesz pomyśleć nad obudową.

 

Jeżeli dołożył być sporo mchu to możesz do tego dodać krewetki ;)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam jedną sztuczną roślinkę.

2. Nie wiem dokładnie, ile litrów ma to akwarium (dawno go kupowałem). Wchodzi do niego 2 wiadra wody. Więc może ma dwadzieścia parę litrów.

3. Szybę umyję.Tylko czym... niczym domyć nie można

4. Akwarium niestety zmienić nie mogę.

5. Oświetlenie dokupię. Ale do obi mam bardzo daleko. W zoologicznym nie ma świetlówek? Ile mogą tam kosztować?

6. A była lampka do wczoraj jako oświetlenie, ale się stłukła...

7. Czytałem w książce, że na 1cm ryby potrzebny jest 1l wody (ryby słodkowodne)

więc skoro akwarium ma powiedzmy 24l wody (skoro wchodzi do niego 2 wiadra)

a neon może mieć 4cm długości. Czyli do mojego akwarium wejdzie 6 neonów.

8. Mam kokosa, ale już przeciętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam jedną sztuczną roślinkę.

2. Nie wiem dokładnie, ile litrów ma to akwarium (dawno go kupowałem). Wchodzi do niego 2 wiadra wody. Więc może ma dwadzieścia parę litrów.

3. Szybę umyję.Tylko czym... niczym domyć nie można

4. Akwarium niestety zmienić nie mogę.

5. Oświetlenie dokupię. Ale do obi mam bardzo daleko. W zoologicznym nie ma świetlówek? Ile mogą tam kosztować?

6. A była lampka do wczoraj jako oświetlenie, ale się stłukła...

7. Czytałem w książce, że na 1cm ryby potrzebny jest 1l wody (ryby słodkowodne)

więc skoro akwarium ma powiedzmy 24l wody (skoro wchodzi do niego 2 wiadra)

a neon może mieć 4cm długości. Czyli do mojego akwarium wejdzie 6 neonów.

8. Mam kokosa, ale już przeciętego.

ad.1 zrezygnuj z niej ;)

ad.2 długość x szerokość x wysokość /1000 da wynik

ad.3 jeżeli na zewnątrz to czymkolwiek do szyb, jeżeli w środku to możesz delikatnie zeskrobać żyletką (uważaj by nie porysować szyby), lub zrób "pastę" z soli i wody - będzie ścierna dzięki kryształkom.

ad.4 nic nie poradzę :(

ad.5 w zoologu mają świetlówki, ale nie wiem czy dostaniesz oprawy :roll: na pewno w jakimś sklepie ze sprzętem domowym dostaniesz

ad.6 one nie najlepiej się nadają, ale jak nie ma nic to i żarówka dobra :D

ad.7 zgadza się, ale to jest umowny przelicznik 1cm dorosłej ryby na 1 litr wody, ale neon to ryba stadna i super czuje się w stadzie np 30szt. 8 na siłę też daje minimalne stado, ale wiadomo jak to jest mieszkać w mieście ok 50 000 mieszkańców, a mieszkać w wiosce afrykańskiej w 52 osoby... (przykład obrazujący)

ad.8 to gotuj dziada i do zbiornika :D

 

PS. Dodaj jakąś roślinkę wysokopienna, by zakryć grzałkę i filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o liczbę kątów w podstawie. Tylna ścianka akwarium jest dłuższa od pozostałych. Co dziwnego jest w tym akwarium? Mnóstwo jest takich.

Policzyłem dzieląc podstawę na 2 trapezy i prostokąt. Wyszło mi ok.18 litrów, ale niektóre wymiary były dłuższe o parę milimetrów, ale zaokrągliłem je.

 

A co do tego kokosa. Wygotować połówkę i jak później włożyć? Chodzi chyba o to, żeby rybki mogły się tam schować? Tak? Ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie bardzo... jak montujesz sam oświetlenie do pokrywy poza świetlówką musisz mieć statecznik, oprawki, przewód, uchwyty ale do szkła to trudno będzie trwale i solidnie przymocować. Chyba że dasz oświetlenie nad szklaną pokrywą ale w tedy chyba są spore straty w "jakości" światła docierającego do aqwa. Są gotowe lampy akwarystyczne montowane bezpośrednio na zbiorniku ale są dość drogie, coś takiego np.

http://www.zoologiczny24.com.pl/LAMPA_H ... -3410.html

Przede wszystkim musisz dobrać odpowiednią długość żeby oświetlenie zmieściło Ci się na akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...