Jump to content

wpuszczenie bojownika z małej kuli do akwa 63L


777i
 Share

Recommended Posts

Witajcie, podczas kupna rybek do mojego akwa mama kupiła sobie bojownika. Rybę wpuściła do małej kuli z warstwą żwiru i jedną gałęzatką. Jednak wydaje mi się, że w takich warunkach ryba się męczy. Nie chce jeść, niechętnie pływa i cały swój czas spędza na dnie.

 

Obsada w moim akwa to 17 neonów innesa, 3 gupiki endlera i 2 gupiki pawie oczko. Czy mogę bez obaw wpuścić go do dużego akwarium?

Załączam zdjęcie zbiornika

post-22298-0-83162200-1425579843_thumb.jpg

Edited by 777i
Link to comment
Share on other sites

Na pewno w tym akwarium byłoby mu zdecydowanie lepiej niż w tej kuli. Problem polega jednak na tym że jest to w przeciwieństwie do neonów innesa, ryba ciepłolubna i tu nie da się pogodzić temperatur.

 

Gupiki i neony również maja inne wymagania. Neony wolą wodę miększa i kwaśna, gupiki twardszą i zasadową.

Link to comment
Share on other sites

temperaturę trzymam w okolicach 25/26 stopni Celsjusza

A to jest zdecydowanie za wysoka temperatura jak dla neonów innesa. Ryby te powinny przebywać w wodzie o tem. 22 - 23*C.

 

Staram się tak trzymać parametry, żeby dogodzić wszystkim rybom

W tym przypadku ciężko jest to zrobić. Jedne jak i drugie w tym przypadku muszą pływać w skrajnych dla siebie parametrach, a to jest niedobre dla jednych ani drugich.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wpuszczenie bojownika do tego akwarium powinno być tylko doraźne. Tak jak wyżej wspomniano będzie mu tu lepiej niż w kuli, ale to nie są jeszcze dla niego optymalne warunki. Gupiki będzie prawdopodobnie stale gonił, próbując podgryzać. Z kolei neony czasem lubią podskubywać bojowniki. 

Dlatego jak najszybciej (najlepiej jutro) należy założyć dla niego osobne akwarium (ze sprzętem, żywymi roślinami itp.), minimum 25 litrów i tam go przenieść. Nawet zaryzykowałabym napełnienie nowego zbiornika dojrzałą wodą z obecnego akwarium i natychmiastowe przeniesienie bojownika, pod kontrolą parametrów (testy akwarystyczne).

W tej chwili już przestał jeść, a przeniesiony do tego obecnego zbiornika będzie nadmiernie zestresowany. Po takich przejściach szybko "odwdzięczy się" chorobami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...