Jump to content

777i

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About 777i

 • Rank
  Nowoprzybyły
 • Birthday 01/28/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa Białołęka
 1. Staram się tak trzymać parametry, żeby dogodzić wszystkim rybom, temperaturę trzymam w okolicach 25/26 stopni Celsjusza, a pH ok. 7.
 2. Z gupików mam tylko samce
 3. Witajcie, podczas kupna rybek do mojego akwa mama kupiła sobie bojownika. Rybę wpuściła do małej kuli z warstwą żwiru i jedną gałęzatką. Jednak wydaje mi się, że w takich warunkach ryba się męczy. Nie chce jeść, niechętnie pływa i cały swój czas spędza na dnie. Obsada w moim akwa to 17 neonów innesa, 3 gupiki endlera i 2 gupiki pawie oczko. Czy mogę bez obaw wpuścić go do dużego akwarium? Załączam zdjęcie zbiornika
 4. Wolę uniknąć kolejnej ingerencji w filtr, ze względu na to, że akwarium zalane tydzień temu... Sam pył, który osiadł już widać na kamieniach i korzeniu. Chyba zostawię go jak jest, a potem przy wymianach wody po prostu będę go delikatnie spuszczał z nią.
 5. Przez pośpiech mam problem. Wymieniłem zeolit na bioceramikę w moim multikani, jednak niedokładnie przepłukałem ją, bo po odpaleniu filtra do akwarium poleciało sporo kurzu z niej. Co polecacie robić dla pozbycia się go z akwa? Czy wsadzenie warstwy waty do filtra pomoże?
 6. Być może w błąd wprowadził mnie test paskowy, powtórzyłem jeszcze raz badanie i WYDAJE mi się, że jednak wartość jest bliżej 0 niż 0.8. Ale klapkę profilaktycznie zostawię na noc zdjętą
 7. Zamówiłem z akwarium-net potas i makro w płynie A co do zdjęcia to niestety w chwili obecnej nie mam jak go zrobić :/ Aha, i jeszcze jedno pytanie. Parę dni po zalaniu akwarium stężenie chloru wynosi nadal jakieś 0,8 mg/L, czy dla szybszego jego odparowania powinienem zostawić akwarium na dobę albo i dłużej z otwartą klapką od pokrywy?
 8. Na przykład coś takiego http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-i-mikro-gratisy-nowosc-i4963172986.html?Czy to może być wystarczającym na start? Co masz na myśli mówiąc więcej? Na przykład dwa naciśnięcia pompki po zapaleniu światła? Czyli na razie olać CLASSICa i dawać K+?
 9. Witajcie, Akwarium zalałem 12.02.2015 Wymiary 60x30x35 - 63L Światło palę 5:15h dziennie i powoli ten czas przedłużam. Na dnie posadziłem małego heńka, mam parę mchów na korzeniu, dwie gałęzatki luzem, do tego rotala rotundifolia, ludwigia repens, moczarka i rozety. Substrat JBL Aquabasis plus. W innym wątku dowiedziałem się mniej więcej czym je nawozić. Od samego początku podaję raz dziennie po zapaleniu światła CARBO (jedno psiknięcie). Do tego posiadam CLASSIC, ale tymczasowo go nie daję roślinom, dopóki nie kupię PRO MACRO RED i K+. Kiedy powinienem zacząć nawozić rośliny wymienionymi nawozami? Czy może istnieją jakieś ich tańsze zamienniki?
 10. Tak, zauważyłem. Jeśli coś jeszcze mi przyjdzie do głowy odnośnie nawożenia to pytać będę gdzie indziej ciąg dalszy wątku http://forum.superakwarium.pl/topic/46836-nawo%C5%BCenie-aqua-art-jakie-i-kiedy/
 11. Czy jeśli uzupełnię nawożenie o aqua art Pro Macro Red to będzie w porządku?
 12. Ja kupiłem do podawania carbo i classic firmy aqua art, będzie coś z tego Heńka?
 13. Chciałbym zapytać czy układ mediów jaki obecnie mam w filtrze jest dobry, czy może coś zmodyfikować? Od początku filtracji mam kolejno: 1 kubełek - gąbka gruboziarnista - cienka warstwa bioceramiki 2 kubełek -cienka gąbka -zeolit z zestawu AQUAELA Multikani -warstwa waty Czy nie powinienem pozbyć się zeolitu jeśli do wody podaję aqua art Carbo i Classic? Akwarium jest świeżo zalane, wymiary to 60x30x35. Z roślin na dnie posadziłem małego heńka, mam parę mchów na korzeniu, dwie gałęzatki luzem, do tego rotala rotundifolia, ludwigia repens, moczarka i rozety.
 14. Wymiary akwa to 60x30x35. Na dnie posadziłem małego heńka, mam parę mchów na korzeniu, dwie gałęzatki luzem, do tego rotala rotundifolia, ludwigia repens, moczarka i rozety.
 15. drugie pytanie. mam podstawową świetlówkę t8 15w i dokupioną sylvianę aquastar 24w. zbiornik 63l. czy jedną z nich świecić dłużej a drugą krócej czy jak rozdzielić wykorzystanie ich? posadziłem trochę żywych średniowymagających roślin w akwarium Przypominam o zawartym w regulaminie obowiązku dbania o pisownię. /ahr/
×