Skocz do zawartości

Nożyczki do przycinania trawników za 2 PLN


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto krótki poradnik jak przerobić nożyczki tak aby nadawały się do przycinania trawników.

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=BobYFT6f-a0

 

Potrzebujemy nożyczek z możliwie najmniej utwardzonym poprzez hartowanie ostrzem. Takimi są nożyczki "dla dzieci" firmy Fun&Joy które kupiłem po 1.99 zł
No%C5%BCyczki%20%281%29.JPG

Nożyczki przy pomocy szczypiec typu mors łapiemy za część tnącą i tuż za bolcem lekko, powoli zagnamy np. kombinerkami.

Mi udało się za 3 razem, gdyż dwa egzemplarze zwyczajnie przegiąłem i w końcu pękły. Te które mam teraz wygiąłem do kąta około 45 stopni i zostawiłem. Poprzednie dwa do takiego zgięcia wytrzymywały, lecz ja próbowałem dalej i tego już nie wytrzymały - pękały przy około 60 stopniach.
Także polecam kąt 45 stopni

 

No%C5%BCyczki%20%282%29.JPG

 

Nadają się one idealnie do przycinania trawnika co z resztą widać na załączonym filmie w drugiej jego części.

 

No%C5%BCyczki%20%283%29.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poradnik, równie dobrze w rękach mogę wygiąć takie coś, toczę się ze śmiechu. :D

Jak widać w tym przypadku, przy tym trawniku się sprawdzają i nie muszą to być nożyczki z napisem ADA, więc nie wiem co Cię tak śmieszy.

Jeżeli są dobrze przygięte i powierzchnie tnące są dobrze ze sobą spasowane to zapewnię Cię, że i ten sprzęt przytnie eleocharisa wystarczyło by wziąć "kontówkę" i zaostrzyć końce. :) Ja ani nie widzę problemu ani powodu do kulania się ze śmiechu.

Cwaniaczysz w każdym temacie, w którym tylko możesz, a sam jak na razie nic nie pokazałeś, wyluzuj galoty bo za bardzo spięty na to forum wchodzisz, jak masz ochotę się powyżywać to pomyliłeś fora.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trawnika nie mam ale miło popatrzeć jak ktoś "kombinując" robi "coś z niczego" :) Na pewno nie jedna osoba skorzysta z Twojego pomysłu i zaoszczędzi parę groszy, które zamiast wydawać na specjalistyczne nożyczki do roślin będzie mogła przeznaczyć na coś bardziej pożytyczengo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo fajne rozwiązanie :) Pomysł wręcz zabawnie prosty, ale jak widać na filmiku działa jak należy.

Miło popatrzeć jak ktoś używa wyobraźni i potrafi majsterkować, powinno się wręcz zachęcać ludzi do takich kombinacji.

Skojarzyło mi się z twórczością innego zdolnego Użytkownika :D - http://forum.superakwarium.pl/topic/46012-54l-natural/?p=466364

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom tego forum widać po tym jak 19-latka podziwiacie za pomysł na który każdy by wpadł, ciekawe czy kojażycie tematy ze szkodliwości plastiku w akwarium z którego wykonana jest rękojeść, pewnie coś a'la okręty podwodne. Nie znam się, Adam Słodowy się tu przyjmuje i tak trzymajcie. :D. Stal chirurgiczna jest bardzo elastyczna, można ją giąć, sam takie nożyce mam i nie jest to ada, a działa chyba tak samo, nie wiem nie lubię ady,za droga, za znaczek nie mam ochoty płacić.


Poziom tego forum widać po tym jak 19-latka podziwiacie za pomysł na który każdy by wpadł, ciekawe czy kojażycie tematy ze szkodliwości plastiku w akwarium z którego wykonana jest rękojeść, pewnie coś a'la okręty podwodne. Nie znam się, Adam Słodowy się tu przyjmuje i tak trzymajcie. :D. Stal chirurgiczna jest bardzo elastyczna, można ją giąć, sam takie nożyce mam i nie jest to ada, a działa chyba tak samo, nie wiem nie lubię ady,za droga, za znaczek nie mam ochoty płacić.

 

//Pisownia. Zapoznaj się z regulaminem. Ostrzeżenie.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzę sobie plastkowy okręt i podpisze się każdy, że ładny bo mchem obsadzony, taki macie tok myslenia? Czy może nie, no, słów mi brak, inne fora Was podziwiają.

Nie wiem jakie jest Twoje myślenie i jak możesz porównywać rzecz, która będzie w akwarium tylko przez czas cięcia trawnika.

To nie szpadel, przy którym kolega się zmęczy i zostawi go na środku pola. No chyba, że Ty swoje nożyczki zostawiasz zanurzone w akwarium do następnego cięcia, ja w to nie wnikam.

Czyżby ten plastik był tak rozpuszczalny, że w ciągu kilku minut odda do wody tyle trujących pierwiastków?

 

Ty na pewno, bo jak na razie starasz się pokazać, że jesteś mądrzejszy i wymyślasz jakieś teorie, a skutek jest wręcz odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weder o czym ty piszesz? Plastikowe statki są na stałe w akwarium zazwyczaj i z czasem mogą wydzielać coś do wody. Nożyczki są w akwarium krótko, na czas przycięcia roślin (od kilku minut do najwyżej chyba pół godziny).

Więc co ma piernik do wiatraka? (oprócz tego, że im więcej wiatraków, tym więcej pierników :P)

 

Skoro poziom ci nie odpowiada, to po co się do niego zniżasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...