Skocz do zawartości

Szafka pod akwarium


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malowałem kilka mieszkań w starej kamienicy W których właśnie po odsunięciu szaf/mebli a w sumie ich odklejeniu od ściany ukazywał się ładny grzyb którego widocznie zrobili kosmici... Rozmawiałem z kilkoma doświadczonymi malarzami  którzy mi wytłumaczyli czemu tak sie dzieje..Up a mierzysz czymś wilgotność powietrza??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jeśli mamy do czynienia z zewnętrzną ścianą niespecjalnie dobrze izolowanego budynku, to dobrze byłoby wentylację zostawić, woda skraplająca się w wyniku różnicy temperatur może takie rzeczy powodować.

 

Wracając do tematu szafki i nóżek. Ja stosuję, niestety budowniczowie mojego bloku chyba niezbyt często trzymali pion, więc i z poziomami bywa różnie. ;) Na szafce pod 112, pomiędzy lewą tylną a prawą przednią mam prawie 1,5 cm różnicy, bez wypoziomowania nóżkami byłoby słabo. Ja użyłem czegoś takiego: http://allegro.pl/nozka-meblowa-aluminiowa-60mm-z-regulacja-i4944024650.html, mimo że to plastikowe gwinty, to jednak sporą wytrzymałość ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trudno znaleźć wytrzymałe regulowane i zarazem ładne stopki, dlatego ich nie używam, wolę bez stopek niż z tandetnymi, w końcu biorę na siebie odpowiedzialność za wytrzymałość szafki ;)

 

 Polecam :

http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/akcesoria-meblowe/nogi-i-stopki-meblowe/slizg-meblowy-okragly-hettich,p129392,l887.html

 

Tanio i regulowane ;) prawidłowe ich ułożenie nie ma wpływu na wytrzymałość szafki i nie są praktycznie widoczne,a za to bardzo przydatne.Na 8szt. mam na samoróbce 800kg.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam swoje trzy grosze na temat wilgoci i grzyba:
od urodzenia, podobnie jak prawie cała moja bliższa i dalsza rodzina, mieszkałem w bloku i na oczy nie widziałem grzyba na ścianie. Zdarzał się pod oknem, przy źle wykonanym parapecie itp itd.. Korelacja między meblem przy ścianie a grzybem - 0%

Po przeprowadzeniu się do kamienicy (całkiem suchej) na 2 meble, tj. garderobę i regał, dostawione pełnym bokiem do ściany na mniej niż 5 cm, w obu miejscach ściana zaczęła zachodzić grzybem. Korelacja - 100%

 

Teraz pytanie: dostawienie do ściany ma związek z pojawieniem się grzyba, czy nie? Moim zdaniem ma, bo jak nigdy nie ma grzyba, to nigdy i już. Jakby zagrzybiona była cała ściana, to też nie ma dyskusji. Ale jeżeli bywa tak, że grzyb pojawia się po dostaweniu mebla, a znika po odstawieniu (i nigdy odwrotnie) to zalecenie odstawiania wydaje mi się uzasadnione - choć tylko w określonych przypadkach.

 

Inny przykład (bo uwielbiam parabole): jeśli mamy znak stopu postawiony za wsią, w szczerym polu na skrzyżowaniu dwóch dróg gruntowych, to nawet jak się nie zatrzymamy, pewnie do kolizji nie dojdzie. Niezatrzymanie się przed takim samym znakiem w centrum dużego miasta to gwarantowana stłuczka. A dowodzenie, że ogólnie zatrzymywanie się przed "stopem" jest zbyteczne na podstawie pierwszego przypadku jest... naiwne ;)

 

Samego mnie bawią określenia "robi się", "stosuje się" itp., ale odpowiedzią na nie nie może być "nie robi się" ;) Wszystko zależy od warunków, potrzeb i oczekiwań. Ja np. przyznam szczerze, że następną szafkę chyba zmontuję na nóżkach i z maskownicą zamiast stałego cokołu.

Edytowane przez hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...